relatie gewoon... verstild. We waren meer vrienden van elkaar geworden dan part ners. Het was heus niet zo dat ik dacht: o, nu gaat het zo goed met me, ik ga maar eens verder kijken. Maar het succes in mijn werk, waardoor ik vaker van huis was, heeft het wel verduidelijkt." „]a, terwijl ik vastliep in het één, ging het ander juist heel goed. Dat is hoe het leven een dolletje met je maakt, hè? Intussen wordt wel van je verwacht dat je de zaal platspeelt. Er waren een paar momenten waarop dat zwaar viel, omdat ik me erg aangeslagen voelde. Maar ik kon het. En spelen was fijn, omdat ik dan even in een andere realiteit verkeerde." „Nee, zo dramatisch was het niet. We zijn op een rustige manier uit elkaar gegaan, met heldere afspraken. En als ik naar huis ging, ging ik natuurlijk ook naar mijn kinderen toe. Dat is onvoor waardelijke liefde. Mijn ouders zijn ook gescheiden, op m'n 5de. Mijn vader verhuisde naar Maas tricht; hij werd hoogleraar in de psychia trie, iets waarvoor hij hard had gewerkt. Daardoor zag ik hem niet veel, maar dat was in die tijd niet ongebruikelijk - vaders toonden zich minder betrokken. Mij kost het geen enkele moeite er voor mijn kinderen te zijn. Mijn werk is best veeleisend, maar als co-ouder zorg ik om de drie dagen voor ze. Ik wil weten wat er in hen omgaat, wat ze voelen." „Dat het een poging is. Mijn huidige vriendin Ingeborg zingt als achtergrond zangeres in mijn band, dus we racen samen het land door. We beleven veel. Een relatie is in dat opzicht net zoiets als er de lol in houden als je vijfhonderd keer dezelfde voorstelling speelt: je moet het boeiend blijven maken." „Dat is een kwestie van mentaliteit, dit is hoe ik in het leven wil staan. Soms schiet ik in m'n trots. Dat vind ik geen lollige eigenschap. Ik heb meegemaakt dat een regisseur schreeuwde tegen me. Ik ben in de auto gestapt en naar huis ge reden. Dat moet later worden goedge maakt, maar dat lukt niet echt meer. Misschien heb ik moeite met autoriteit doordat ik zonder vader ben opgegroeid. Regisseurs vragen heel helder wat ze wil len: 'Ga daar staan!' En dan dacht ik: 'Ga zélf daar staan, vriend'. Ik ben ervoor in therapie gegaan. Want het hoort bij mijn werk dat mensen dit vragen en het is kinderachtig om er zo op te reageren. Tegenwoordig gaat het me beter af, omdat ik besef dat we gezamenlijk een mooie voorstelling proberen te maken." Op die manier geef ik het leven een zwiep. Ik vind het inspirerend en troos tend dat iedereen maar wat klootvioolt." „Daar ben ik mee bezig. Waldemar Torenstra en ik hebben het plan opgevat een motorprogramma te bedenken en te presenteren. Ik zat met hem in een bootje in het programma Risky Rivers. En ik zou best een vaste rol in een serie willen spe len, liefst in een politieserie. Gezien mijn leeftijd word ik dan Der Alte, ha ha. Ach ja, ik vind het leuk nieuwe dingen te onderzoeken. En als het allemaal niet lukt, is dat ook prima. Ja toch? Je moet het pro beren, dat is het enige wat je kunt doen." „Precies. Een góéde poging wagen." 41 Volle zalen, en thuis in scheiding - groot contrast. En dan na een staande ovatie met lood in de schoenen naar huis? Wat heeft het je geleerd over de liefde? Ben je altijd zo opgeruimd van aard? Wil je, nu je meer keuze hebt, andere kanten op in je werk? Een poging wagen. De Wilde Stad draait vanaf 1 maart in de bioscoop, Mannen van Mars vanaf 8 maart. Redbad komt in de zomer uit. 141 zaterdag 24 februari 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 95