ij wijst op de minibrownie bij zijn cap puccino. „Wil jij die? Nee? Gediscipli neerd hoor. Ik neem 'm ook niet. Ik ben 20 kilo afgevallen en dat wil ik zo houden." Sinds Martijn Fischer (50) doorbrak met de rol van André Hazes in de musical Hij Gelooft in Mij en de film Bloed, zweet tranen (waarvoor hij een Gouden Kalf won) gaat het hard met zijn carrière. De komende tijd speelt hij een rol in maar liefst vier Nederlandse films. Zo is hij sinds vorige week te zien in Gek van Oranje, een film over Nederlanders met Oranjekoorts. Komende maand gaat de comedy Mannen van Mars in première: een film over drie veertigers die worstelen met fysieke achteruitgang, midlifecrises en relatieproblemen, en die hun sores proberen te vergeten tijdens een reünie van hun middelbare school. In de natuurfilm De Wilde Stad neemt Fischer de stem voor zijn rekening van een kat op zwerftocht door Amsterdam. En dan komt in de zomer nog Redbad uit, een fantasy-achtige ridderfilm. „Ik speel een van de krijgsheren. Echt helemaal te gek: gehuld in een berenvel op een paard elkaar te lijf gaan met zwaarden en knotsen." „Tja, het is in elk geval een duidelijke taakomschrijving. Tuurlijk is het fijn eens iets anders te kunnen laten zien, maar dat je voor een rol wordt gevraagd op basis van wat men al van je kent, is logisch. Dus ik denk vooral: hoe geef ik dat personage een twist? Want binnen de lijntjes van de rol ben ik vrij." „Ik vind het mooi als een script, een rol, heen en weer beweegt tussen tragiek en comedy. Mark heeft een midlifecrisis; zijn vrouw heeft hem verlaten voor hun relatietherapeut van 30, zo'n knappe, donkere sportschoolgozer. Het is een comedy, maar wat ik mooi vind aan mijn rol, is dat er zoveel pijn onder zit. Die man doet ontzettend zijn best iets te maken van het leven en hij kleunt regelmatig mis." Hij beweegt de lunchkaart heen en weer voor zijn ogen en zet er dan de zaklamp van zijn telefoon op. „Ik draag lenzen maar vandaag heb ik de verkeerde sterkte in. Deze had ik nog liggen, ik dacht: dat gaat wel. Maar ik zie geen barst." Hij bestelt een salade met gerookte kip en spekjes. „Ik denk dat we dat als mens graag zien: dat iederéén eigenlijk een sufferd is, die ook maar een poging waagt er het beste van te maken. Kijk naar mij: ik ben Weer eens wat anders dan de rol waarvoor je meestal wordt gecast: die van de gezellige volksjongen. Wat trok je aan in de rol van Mark in Mannen van Mars 101 zaterdag 24 februari 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 91