Lekker rommelen en dromen Uitgeslapen Fotograaf llvy Njiokiktjien portretteert elke week mensen die net wakker zijn. „Dat sowieso. Sinds kerst maakt Oscar, de kleinste, ons niet meer wakker. Tegenwoordig is het netjes half 8. Maar vandaag was het helaas kwart over 6. En daarna kwam Morris, ons och tendkind, die wilde Kin dertijd kijken. Dan zeggen wij standaard: 'Nee, je moet nog een uurtje naar bed'. Dan luistert hij braaf, om na een kwartier te vragen of het al tijd is." „Ik droom van een kaaswinkel, met m'n vriendin Annemarie. Liefst bezorgen we brie venbuskaas met een kaas wagen, een Citroën. Als we 40 zijn is het mis schien tijdvoor een switch. Nu werk ik bij het Nederlands Fotomuseum, waar ik alle evenementen organiseer, zoals de Muse umnacht, talkshow avonden en expositie openingen en Dat vind ik leuk, maar ik doe het al bijna elf jaar. Waarom kaas? We vinden het ge woon lekker. In onze buurt is bovendien geen echt goede kaas te koop. Maar ik heb er nog hele maal geen kaas van gege ten, hoor! Ik vrees dat we eerst nog wat reisjes naar Frankrijk en Italië moeten maken. De lekkerste die er is, is de oude kaas van Booij Kaasmakers. Als ik die in huis heb gehaald, dan weet ik weer: Die is zoveel beter dan die van Albert Heijn." „Evert en Morris gaan zo naar een wed strijd van Sparta, zoals bijna elke zondag. En Lilly en Oscar brengen we van daag naar oma. Evert en ik zijn de kamers aan het veranderen. Er komt boven een legobureau, de speelhoek was zó vol, dat ik het niet langer kon aan zien. En we rommelen lekker aan vandaag. Daar zijn we goed in." 8.00 uur Nicolette Dons (36) uit Rotterdam heeft met vriend Evert (38), kinderen Morris (8), Lilly (4) en Oscar (1) alles al, behalve dan een kaaswinkel. 1 Lekker geslapen? 2 Wat is je droom? 3 Wat brengt de dag? Grieteke Meerman 41 zaterdag 24 februari 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 85