ZEELAND 25 Wielerregio West-Brabant klaar voor nieuw seizoen Bax eindelijk verlost van knieproblemen Van Loon conditioneel nu al top Celi wil schitteren in Houtse Linies Danny Maas is het broekie van de ploeg Hou rekening met Dekker in de finales Jan Maas moet gaan scoren De profs starten vandaag in de Omloop het Nieuwsblad, een niveau lager begint het wielerseizoen volgende week met de Ster van Zwolle. Dit zijn de West-Brabanders om in de gaten te houden. zv Sjoerd Bax (22) uit Uppel begint bij Delta Cycling Rotterdam aan zijn laatste beloftejaar. Het talent kon afgelopen jaar echter pas voor het eerst een volledig seizoen af werken en won direct de laatste topcompetitiekoers: de Eurode Omloop. Een slepende blessure aan zijn rechterknie hield hem tijdens twee jaar bij Rabobank aan de kant. Deze winter werd hij ook nog eens geopereerd aan zijn linkerknie van wege hetzelfde euvel. Bax: „Ik begin het seizoen iets later, maar heb het vertrouwen dat ik goed gerevali deerd ben van de operatie." Bax is ambitieus: „Ik heb mijn studie fy siotherapie afgelopen zomer op pauze gezet om vol voor het fietsen te kunnen gaan. Dit jaar of volgend jaar hoop ik eigenlijk de stap naar de profs te kunnen zetten." Bij Jordi van Loon's (21) ploeg Destil-Parkhotel rommelde het in het afgelopen jaar. Met de nieuwe begeleidingsstaf die in de loop van het seizoen werd aangesteld, slaat het team dit jaar een andere weg in. „Er is veel verjonging geweest en er zijn veel buitenlandse renners bij gekomen", vertelt Van Loon. De Lage Zwaluwnaar was een van de slechts drie renners die mochten blijven. „We gaan veel meer inter nationale wedstrijden en etappe koersen rijden." Van Loon heeft het gevoel dat hij dit jaar opnieuw een stap voorwaarts kan zetten: „Uit al mijn testen blijkt dat mijn conditie momenteel top is. Ik wil meerijden voor de prijzen in de klassiekers dit seizoen en zeker twee keer bij de eerste vijf eindigen." Oosterhouter Abe Celi (23) begint aan zijn tweede seizoen op conti nentaal niveau. Zijn ploeg vond een nieuwe sponsor en naamgever (Ba bydump werd Alecto) maar bleef verder grotendeels onveranderd. De klassiekerrenner voelt dat hij een stap voorwaarts heeft gezet in het tussenseizoen. „Ik heb deze winter alles kunnen doen qua training wat ik wilde", vertelt hij. „Het wordt mijn tweede jaar op dit niveau, dus ik verlies ook minder energie aan allerlei nieu wigheden." Celi, die momenteel parttime bij het bedrijf van zijn vader werkt maar verder volledig voor zijn wie- Iercarrière leeft, wil er direct staan in het voorjaar. „In de Omloop van de Houtse Linies, mijn thuiswed strijd, wil ik schitteren." Oudenbosschenaar Danny Maas (18) stroomt vanuit de junioren van Willebrord Wil Vooruit direct door naar BEAT Cycling, de nieuwe Ne derlandse continentale ploeg die op termijn de Tour zou willen rijden. „Het is wel wennen om als broekie tussen renners te rijden die al jaren op dit niveau koersen", blikt Maas terug op zijn eerste trainingen. „Ik hoop dit seizoen vooral veel te leren van de rest van de ploeg, dat is mijn belangrijkste doel." De sprinter is opgetogen dat de ploeg hem on danks veel pech in de vorige jaren toch de kans geeft op continentaal niveau te debuteren. „Dat geeft me zelfvertrouwen. Ik heb ook al ge merkt dat ik mijn eigen discipline, sprinten, niet onder doe voor de an dere renners van de ploeg." De tussen Hedel en Meerle (Bel gië) pendelende David Dekker (20) debuteert dit jaar op conti nentaal niveau bij Metec-TKH, na dat hij als eerstejaars belofte bij De Jonge Renner indruk maakte. De zoon van oud-prof Erik hoopt zich te kunnen laten zien in de finales van de grotere wedstrijden die hij nu kan rijden. „Het is voor mij misschien wat te vroeg om al te stellen dat ik een klassieker zou moeten winnen, aan de andere kant: als je de finale rijdt, kan er al tijd wat gebeuren natuurlijk." Dekker zet voorlopig zijn studie op een lager pitje in functie van het wielrennen. „Ik hoop een aan tal keer met de nationale selectie mee te mogen naar de grote belof- tekoersen als de Ronde van Vlaan deren of Parijs-Roubaix." Na Maarten van Trijp is Jan Maas (22) de meest ervaren West-Bra bantse semi-prof. De Huijberge- naar begint aan zijn tweede seizoen bij SEG Racing, na eerder twee jaar voor Rabobank te hebben gereden. Maas weet dat hij als laatstejaars be lofte moet gaan scoren: „Ik wil ge woon rijden voor de overwinning. Misschien was ik vorig jaar wel wat te gretig, waardoor het er soms net niet uit kwam. Deze winter heb ik weer een stap gezet en ik heb er ver trouwen in dat alles goed zit. Hope lijk kan ik een internationale UCI koers winnen." Maas kan volledig voor het wielrennen leven. „Wer ken kan hierna altijd nog, ik wil er nu nog een jaar of twee voor gaan. Ook als ik geen prof zou worden: ik vind fietsen gewoon super leuk." zaterdag 24 februari 2018 De Ster is niet meer ver m m A WV De Jonge Renner. V.l.n.r.: Wim Wittenberg, Lars Olde Meij- erink, Kajatan Albanov, Nils Sinschek, Max Hendriks, Rob van Broekhoven, Tim Naberman, Bryan Bouwmans, Ramon van Bokho ven, Michael de Jong, Mathijs de Leng, Martijn Dijkstra, Paul Cremers, Jesse Huijbregts, Tom Manders, Youri van lersel, Wout van Elzakker en Bram de Kort. V- WV Breda. V.l.n.r.: Alexander Picard, Bart Dielissen, Daaf Koe mans, Jeffrey Doornbusch (dit jaar niet meer uitkomend voor WV Breda) Julien van Winden en Valentijn Overtoom, niet op de foto: Bryan van Rutten, Damian van Alphen, Floris van den Broek, Gijs Hendriks, Jordi Timmermans, Kevin Reuvers, Stefan Leegwater en Stijn Rovers, foto joris knapen/pix4profs Willebrord Wil Vooruit. Staand v.l.n.r.: Jelle Meesters (b), Kor Heus (b), Ronan van Zandbeek, Sam Muskens, Bas Sitters, Bob Kerkhofs, Bas Nieuwkoop, Lars van der Poel, Jasper Haest,Bart Sitters, Simon Demaret, Tim Bierkens, Miguel Ketelaars, Rinus Verboom (b), Erik Meijer (b). Zittend: Dennis Buijs, Tristan Rijsdijk, Robbie Gevers, Frenky van der Vorst, Daniël Howley, Yvonne Meijer (b), Jonnathan Duinkerke, Xavier Ketelaars, Pim van de Klundert, Julian Stolk, Alian Broos, Kevin Haest (b begeleiding). Niet op de foto: Roy de Rijck, Keivin Bakx, Jeffrey van Agtmaal en Robbert Keus. FOTO MARCEL 0TTERSPEER/PIX4PR0FS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61