Pascal van der Mast gelooft in zichzelf Surf bond heeft geld nodig voor WK-trip ftfc ZEELAND 21 - Pascal van der Mast weet hoe het voelt om naar een groot toernooi te gaan. Hij was erbij toen het Neder lands team in 2015 meedeed aan het EK in Marokko. En vorig jaar, tijdens het WK in Frankrijk, maakte hij ook deel uit van de selectie. „In Marokko werden we knap vierde. In Frankrijk deden 56 landen mee en zag je meteen dat het niveau hoger was. We werden 24ste, maar dat was zo slecht nog niet", vertelt de Koudekerkenaar. Van der Mast ademt golfsurfen. Het strand in Domburg is al sinds zijn jeugd zijn tweede huis. Hij komt er om te trai nen of les te geven als surfmstructeur. Van der Mast: „De afgelopen acht winters heb ik in Indonesië doorgebracht om te kun nen trainen. De golven zijn daar top, de beste van de wereld." Sinds december is hij terug in Zeeland. 'Maar om nou te zeg gen dat ik niet heb kunnen trainen? Nee. Januari was een heel goede maand om bij Domburg te surfen in de Noordzee. Van mij mag het wel even zo blijven.' Van der Mast bereidt zich zo goed moge lijk voor op de Surf Offin Frankrijk, een onderlinge kwalificatierace tussen de ge selecteerden. „Surftechnisch heb ik er ver trouwen in dat ik mezelf zal kwalificeren voor het WK in Japan, maar ik moet dat natuurlijk wel laten zien in de onderlinge wedstrijdjes die we gaan surfen." Zeven surfers strijden in Frankrijk om vier WK-plaatsen. Een jury bepaalt wie de meeste punten krijgt. „Fabian heeft super- veel kwaliteiten, maar in de wedstrijd is hij m'n concurrent en zal ik hem proberen kloppen op zijn zwakke puntjes", zegt Van der Mast. Om er meteen aan toe te voegen dat hij het liefst samen gaat. „Fabian en zijn familie ken ik al heel lang. Ik ben nu trainer van Rendel, het jongere broertje van Fabian. Twee Zeeuwen die meedoen aan het WK. Dat zou toch geweldig zijn?" Een groep van surfers en staf leden op reis sturen kost geld en de surfbond (de Holland Sur fing Associatonbeschikt niet over een rijk gevulde kas. „Vo rig jaar was het WK in Frankrijk en dat was qua vervoer prima aan te rijden. Japan is natuurlijk een heel ander verhaal", zegt de uit Zierikzee afkomstige Quen- tinVerseput, topsportmanager van de HSA. „De surfbond is geen voetbalbond. Er is geen breedtesport die het mogelijk maakt om als bond geld vrij te maken voor topsport. Golfsur fen is een individuele sport, die je ook kunt uitoefenen zonder aansluiting bij de bond." Er is nog een bedrag van 13.000 euro nodig om deel name aan het WK mogelijk te maken. „Dat komt ongeveer neer op 1000 euro per teamlid", zegt Verseput. De bond is een crowdfundingsactie begonnen om het geld bij elkaar te krij gen. De euro's die teamleden verzamelen, gaat op de grote hoop Wat de situatie bijzonder maakt: de huidige selectie is een voorlopige. De leden pro beren geld binnen te harken, zonder dat ze zeker zijn van kwalificatie. Er vallen na de Surf Offin mei nog mensen af. „Het kan er dus op neerkomen De surfbond is geen voetbalbond. We hebben geen breedtesport dat iemand geld inbrengt, maar uiteindelijk niet naar het WK gaat'", verduidelijkt Verseput. „Iedereen is zich daarvan be wust en beseft dat het ge meenschappelijk doel telt. We willen in Japan als team goed voor de dag komen. Dus wat nu telt is dat we het met z'n allen mogelijk maken dat Nederland in Japan vertegenwoordigd wordt." zaterdag 24 februari 2018 ZE eeuwen Het zijn spannende tijden voor de leden van de natio nale golfsurfploeg. Vier mannen en drie vrouwen mogen Nederland in sep tember en oktober verte genwoordigen tijdens het WK in Japan. Maar of het zover komt, is nog maar de vraag. - Quentin Verseput Nederland deed tot nu toe pas één keer mee aan een WK. De crowdfundingactie is hier te vinden: www.crowdfun- dingvoorclubs.nl/hsa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57