Fabian Salawanej heeft de ideale voorbereiding O O) CD O 20 ZE Dordrecht herstelt zich met nipte zege De Bruijn en Jaspers naar wereldrecord Tieleman gaat van Gent naar Melsele GOLFSURFEN TWEE ZEEUWEN De één traint bij Domburg op de golven van de Noordzee, de ander is uitgeweken naar de Indische Oceaan. Pascal van der Mast en Fabian Salawanej, 27 en 19 jaar, zijn twee Zeeuwen die bezeten zijn van golfsurfen. Beiden zijn doordegolfsurfbond opgenomen in de voorlopige nationale selectie voor het WK in Japan. Of ze mee mogen hangt af van hun prestaties tijdens de Surf Off in mei én of er genoeg geld is voor de trip. FC Dordrecht herstelde zich gisteravond van de eerste nederlaag dit jaar, zeven dagen eer der. Op bezoek bij FC Eindhoven won de equipe van trainer Gérard de Nooijer (Oost- Souburg) en verdediger Julius Bliek (Burgh- Haamstede) met o-i. Na tien minuten maakte Denis Mahmudov al de enige goal van de wedstrijd. FC Dordrecht blijft door de over winning in de race voor de play-offs. De ploeg staat negende. Trainer Roy Hendriksen (Middelburg) moest bij De Graafschap weer een nederlaag slikken met Helmond Sport (i-o). Bij FC Oss (2-1-ver- lies bij Go Ahead Eagles) ontbrak Istvan Bakx (Vlissingen) met een schouderblessure. Jean Paul de Bruijn en Dick Jaspers zijn op dreef bij het wereldkampioenschap drieban den voor landenteams. Ze hadden gisteren slechts elf beurten nodig om Egypte te ver slaan en die prestatie was goed voor een we reldrecord. Het Egypte van Sameh Sidhom en Mohamed Abdin werd met 40-21 verslagen. Daarmee zetten de Nederlanders een gemid delde van 3.636 neer en verbeterden het we reldrecord moyenne voor teams dat vorig jaar op naam kwam van Jaspers en Jean van Erp. Vandaag wordt tegen Oostenrijk gespeeld en kan de kwartfinale zeker gesteld worden. Aan het einde van het seizoen trekt Sylvana Tieleman de deur achter zich dicht bij KAA Gent. In de zomer sluit de voetbalster uit Ter- neuzen aan bij KVK Svelta Melsele. Bij die club gaat ze spelen in de eerste nationale, het tweede niveau van België in het vrouwen voetbal. Daarin werd ze met haar huidige werkgever afgelopen seizoen kampioen. Voor dat Tieleman naar Gent vertrok speelde ze voor CTO Amsterdam. In Zeeland kwam ze uit voor Vogelwaarde en Terneuzen. Haar tweelingzus Sharona Tieleman speelt in de Nederlandse eredivisie bij ADO Den Haag, waarmee ze gisteravond met 2-1 won van W Alkmaar. Groene Ster Boehlé Poll Terwijl de thermometer in Zeeland drie graden aan wijst, verblijft Fabian Sa lawanej op Bali. Niet om vakan tie te vieren, maar om trai ningsuren te maken. Hij wil goed voor de dag komen tijdens de Surf Off in mei. „Na het behalen van mijn havo-diploma heb ik gekozen voor een tussenjaar. Ik heb veel gespaard en besloten een reis te maken, waarin ik veel kan sur fen", zegt Salawanej vanuit In donesië. „Ik ben vier maanden weg. De reis sluit perfect aan op de kwalificatiewedstrijden." Met zijn vriendin en enkele vrienden verblijft Salawanej in Uluwatu in het zuidwesten van Bali. „Vanwege de open ligging zijn de golven hier geweldig. Ik sta 's ochtends op en kijk naar de omstandigheden. Geen WC'. wind, maar wel golven, dat zijn de ideale omstandigheden. Als er meer wind staat, kan er ook getraind worden hoor. Je moet immers onder verschillende omstandigheden kunnen sur fen." Salawanej, zoon van een Ne derlandse moeder en Molukse vader, reisde met zijn vriendin vanuit Nederland via Sri Lanka naar Bali. Surfen is hoofdzaak van de trip. „Elke keer als ik hier het water in stap, weet ik waarvoor ik het doe." Hij wil maar één ding: naar het WK in Japan. „Als jeugdsurfer was ik gewend om goede resultaten neer te zetten, maar sinds ik vo rig jaar ben overgestapt naar de senioren ben ik een beetje uit beeld geraakt. Je zou mij nu als een soort outsider kunnen zien, een underdog. Deze bui tenlandse trip gaat me zeker helpen richting de Surf Off. Het zou fantastisch zijn Nederland te kunnen vertegenwoordigen in Japan." En meedoen alleen is dan niet genoeg. „Als ik daar ben, wil ik zo hoog mogelijk eindigen." Eerst nog maar de kwalifica tiereeks goed zien door te ko men. Salwanej treft dan alleen maar bekenden. Pascal van der Mast, met wie hij veel vakanties doorbracht, is de grootste. „In de surfwereld zijn we het ge wend om het tegen elkaar op te nemen. Pascal weet wat ik kan, andersom ook. Maar het is geen bokswedstrijd hè. We vormen een team en moeten los van el kaar laten zien wat we kunnen. Daarna moet je hopen dat je wordt gekozen. Hopelijk gaan we allebei naar het WK." zaterdag 24 februari 2018 VOETBAL BILJARTEN Sylvana Tieleman (gestreept shirt) in actie in de zaal. foto johan van der hei jden VOETBAL Ron Huser is door de leden van GPC Vlissin gen benoemd tot nieuwe voorzitter. Hij keert daarmee na bijna tien jaar afwezigheid terug als voorzitter van de club. Eerder leidde de in woner van Middelburg GPC Vlissingen al van 2001 tot medio 2008. Huser was door het be stuur voorgedragen. Er waren geen tegenkan didaten. De voetbalbond KNVB heeft gistermiddag alle voetbalwedstrijden in de B-categorie voor dit weekeinde afgelast. Dat betreft alle jeugd wedstrijden en de lagere seniorenklassen. De wedstrijden in de A-categorie zijn (nog) niet af gelast, maar worden voorlopig per wedstrijd bekeken. K§ 1-2 De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen 2 verlo ren gisteravond met 0-2 van ZVV Eindhoven. De re serves blijven laat ste in de eerste di visie. Het eerste van Groene Ster stond tegen 't Knooppunt met 0- 2 achter toen deze editie ter perse ging. 13 Beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst is uitge speeld in Iran. De Zeeuws-Vlaming verloor met zijn partner Steven van de Velde in de tweede ronde van het Oostenrijkse duo Hörl/Winter. Het pleit werd in 43 minuten en in drie sets beslecht: 19-21, 21-16 en 15- 9. De poll op de website van deze krant laat aan dui delijkheid niets te wensen over: 81 procent stemde ja op de stelling 'Een veldvoetballer wordt beter door ook te zaalvoet ballen'. Meer dan 500 mensen stemden. ■«5? - Eldridge Pentury Pascal van der Mast. fotodannybastiaanse Fabian Salawanej. fotodannybastiaanse o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56