Verjaardag 0 O 0 1 Eerst langs de koeien en dan om kaas' MARGOT 17 BEOORDELING Margot Verhaagen schrijft op deze plaats elke week overeten en drinken in Zeeland Het was weer zover; mijn verjaardag. Een jaarlijks terugkerend fenomeen dat ik soms met lichte tegenzin en soms met plezier tegemoet zie. Vroeger sliep ik de nacht van te voren niet van de spanning, dat is wel over gelukkig. Niemand wil ouder worden, alhoewel ik steeds vaker besef dat er mensen zijn die mijn leeftijd niet halen en ik gelukkig een goede, blakende ge zondheid heb. Ik hoop dus nog jaren mee te kun nen. Ik werd 53 en met een beetje weemoed dacht ik terug aan mijn 35ste verjaardag. Een gelegenheid die ineens nog maar vrij kort geleden leek. Het haar van Man en mij was zwart in plaats van grij zend, we hadden nog maar één Mannetje en na een miskraam dachten we er over na of we nog wel of geen tweede kind meer wilden. We zaten, kortom, in een heel andere fase van ons leven. We waren nog aan het opbouwen en dachten dat alles open lag. En hoewel ik dat nu nog steeds probeer te denken, is het toch veranderd. Wij zijn simpelweg ouder, de Mannen zijn (bijna) vol wassen, en het perspectief van waaruit je je leven beziet is veranderd. En het gekke is dat, ook al denk je dat je dit zelf niet overkomt, je dit toch gebeurt. Voor mijn verjaardag bakte ik een bananen- cake: Meng 2 rijpe bananen, 100 ml. kokosmelk en 4 eieren en voeg daar 100 gr. gesmolten boter, 2 tl. kaneel, 100 gr. kokosmeel, 100 gr. walnoten, 100 gr. pure chocolade en 1 tl. bakpoeder aan toe. Bak 30 minuten op 200°C. Een cake zonder koolhydraten, want je wilt er goed uit blijven zien ondanks het ouder worden en toch lekker smullen. diend. Kortom, de smaakconcentratie is prachtig zonder dat het een vervelend staartje krijgt. Bovendien zwemmen er veel, mooi be reide, stukjes kreeft in. Goed gedaan chef! Een gerecht op zijn 'Yeses'. Geen ingewikkeld gedoe, gewoon twee perfect gebakken slipton gen met een kledder boterige aardappelpuree en wat prei waaruit het leven niet totaal is weg gekookt. Geurige friet erbij, met wat mayo naise. In dit 'menu voor een nette prijs' is dat een prettig hoofdgerecht. Niks mis met een goede vis. Net zo min als met de Chileense chardonnay - fris, wit fruit, likje honing en decent bittertje - die de sliptong in ere houdt. Leuke aanrader van onze gastheer. We waren even bang dat we met een Dame Blanche-derivaat zouden worden afgescheept (zou ook niet leuk zijn tegenover de interieur ontwerpster). Maar niks geen cliché-toetje. Chef Ossewaarde heeft er werk van gemaakt. Op het - alweer - autoband grote bord ligt een balkje pannacotta te schitteren. Het is getooid met een frambozengelei, als ook verse fram bozen en meringue van yoghurt. Buiten mag het vriezen, binnen is de lente aangebroken. Een heerlijk frisse finale van ons slemp partij tje. Oké, één krabbel in de kantlijn. Het bolletje yoghurtijs is vrij waterig en valt al snel ten prooi aan dooi. Voor de rest een uit stekend menu dat ons banksaldo niet al te zeer uitput. Jammer dat het restaurant op zondag geslo ten is, maar dat hangt samen met de geloofs overtuiging van de eigenaar. Principes gaan hier boven de kassa! Voorgerecht Hoofdgerecht Nagerecht Bediening Ambiance Prijs kwaliteit Mik werd 53 en met een beetje weemoed dacht ik terug aan mijn 35ste verjaardag. Een gelegenheid die ineens nog maar vrij kort geleden leek NISSE Ze hebben bij Kaasboer derij Ter Nisse in Nisse roerige jaren achter de rug waarin hun kaas werd gestolen. „Daar willen we niet meer aan herinnerd worden", zegt Lenny Nieuwen- huijse. „Dat ligt achter ons en nu kijken we alleen nog maar voor uit. We zijn weer volop in bedrijf en gaan er met z'n allen tegen aan. We doen ook niet meer mee aan prijzen voor de beste kaas of de lekkerste zuivel; dat kost heel veel tijd en ondanks dat het leuk is, laten we het aan ons voorbij gaan", legt ze uit. „We zijn er voor onze klanten in de winkel." Ze hebben bij Ter Nisse 50 melkkoeien die melk leveren voor de streekproducten zoals de kaas, boter en zuivel die er wor den gemaakt. En in de zomer maken ze hier op deze authen tieke Zeeuwse kaasboerderij na tuurlijk ook ijs. „Veel van onze klanten rijden in het seizoen eerst langs de koeien die hier in het heggengebied rondom Nisse lopen, om daarna bij ons kaas, boter of zuivel te komen kopen", vertelt Nieuwenhuijse. „Onze Nisser boerenkaas ondergaat geen enkele bewerking en dat proef je: de authentieke smaak van vroeger." Lekker voor in kaaskoekjes: Laat 100 gram boter wat zachter worden en voeg er 100 gram Nisser geraspte belegen kaas bij, met 100 gram bloem en 1 eigeel. Kneed alles met de hand tot een deeg, rol er een worst van en laat deze afkoelen. Snij met een scherp mes schijfjes van de rol deeg, leg ze op bakpapier en bak ze in 10 minuten op 200°C. Lek ker bij de borrel. zaterdag 24 februari 2018 Rijnhout en chef-kok Edwin Ossewaarde (vlnr). 'Yeses' Het hoofdgerecht net zo goed? Dan is er zeker wel beknibbeld op het des sert? (Prijs/kwaliteit telt dubbel) Kaas van Kaasboerderij Ter Nisse. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53