Aanklacht tegen agenten om weigering bij sportschool Celstraf voor zendertruc met teddybeer 4 GROENLINKS KANTINETOUR GroenLinks wil bij de gemeenteraadsverkiezingen op 21 maart de verkiezingswinst van vorig jaar herhalen. De laatste tijd was partijleider Jesse Klaver veel buiten Den Haag om de partij van haar wat elitaire imago te verlossen. In gesprek met de gewone man en vrouw Hassan, Hafid en Cora zijn niet welkom bij sportschool CrossFit in Waddinxveen. Andere leden van de sportschool zouden vertrekken vanwege de komst van de drie. Een alibi van de sportschool om te kun nen discrimineren, vindt het drie tal. Volgens hen is het nog erger: agenten die bij de sportschool trai nen, zouden hun namen hebben opgezocht in politiedossiers, en dat is een schending van de integriteit. De Gouwenaars hebben een klacht ingediend bij de politieafde ling Veiligheid, Integratie en Klachten. Een politiewoordvoerder bevestigt de klacht. Onderzocht wordt of agenten gegevens hebben doorgespeeld en of ze laakbaar heb ben gehandeld. Lopende het on derzoek wil de politie niet inhou delijk reageren. Stichting voor Inclusie discri- minatiebestrijding - de opvolger van het Bureau Discriminatiezaken - neemt de zaak hoog op: „Dit is zorgwekkend", zegt senior klacht behandelaar Edgar Polak. Na een proefles schrijven de drie vrienden zich in. Nog diezelfde dag wordt Hassan en Hafid 's avonds laat per mail gemeld dat ze niet welkom zijn. De redactie bezit het e-mailbericht waarin de eigenares meldt: „Er zijn meerdere leden die om bepaalde redenen, ik weet niet welke, hun lidmaatschap opzeggen vanwege jouw aanwezigheid. He laas gaan de vaste leden voor en moet ik jou de toegang weigeren." Vriendin Cora krijgt een uur later een bericht, maar de tekst in haar e- mail wijkt af: „Helaas heb ik Hassan en Hafid het lidmaatschap moeten opzeggen vanwege leden die hen kennen, waaronder veel politie agenten, die hun lidmaatschap zouden opzeggen vanwege rede nen die ik niet weet." Discriminatiebestrijder Polak vindt de gang van zaken vreemd, maar wil pas oordelen als hij alle partijen heeft gesproken. Voor de drie vrienden is het wel duidelijk. „Dit is discriminatie", zegt Hassan. „Als je met drie vrienden wil gaan sporten, de twee Marokkanen krijgen zo'n mailtje, en Cora niet, dan is dat een klap in mijn gezicht." De redactie heeft contact gehad met de eigenares. Ze heeft geen ge bruik gemaakt van de mogelijkheid om commentaar te geven. Hafid, Hassan en Cora willen om privacyredenen niet met hun naam in de krant. Hun achternamen zijn bij de redactie bekend. (m.m.v. Jamila Saoud). Terwijl de één nog een keer opschept uit de buffetscha len vol pasta, sa téstokjes en aard- appelgratin ('het is heel lekker hoor!'), zit de ander al met een kop koffie klaar voor wat komen gaat. „Ik wil een politicus van dichtbij meemaken", zegt lerares Tanja Jansen opgetogen. Jack Mens, die bij een afvalbedrijf werkt: „We horen die politici in Den Haag al genoeg praten, fijn dat hij een keer komt luisteren." Welkom bij de kantinetour van GroenLinks, waar de 'hij' in kwestie aan de bar nog een bordje eten staat weg te kauwen. Het is Jesse Klaver. Klaver is deze woensdagavond neergestreken in een houten ge bouwtje met piepende klapdeu ren in Hoofddorp. Het is de kan tine van handbalclub S.V. Lotus. Op een plankje boven de bar staan behaalde bekers te glim men. Kringgesprek Op plekken als deze wil de partij naast de student en de hoogopge leide randstedeling ook de bus chauffeur en de postbode berei ken. Zij zitten vanavond niet op de in hoefijzervorm opgestelde stoelen. Wel zitten daar politie agenten, mensen uit de zorg, vuilnismannen en veel docenten. Dat komt omdat GroenLinks de kantinebijeenkomsten - een combinatie van (gratis) eten en praten - niet openstelt voor ieder een, maar mensen gericht uitno digt. Zo zijn in de omgeving van Hoofddorp veel scholen bena derd. Drie leraren van basisschool De Octopus zijn erop afgekomen. „Ik heb het idee dat de boodschap bij jou aankomt", zegt Nanno Veldhuijzen van Zanten van die school in het kringgesprek tegen Klaver. De leider van GroenLinks hoort dat vaker, zal hij later zeg gen. „Ik doe dit echt om te luiste ren naar mensen." Want de kantinetour is niet be doeld als podium waar Klaver panklare oplossingen uit zijn mouw schudt - al is het maar om dat GroenLinks het met veertien oppositiezetels niet bepaald voor het zeggen heeft op het Binnen hof. Wat Klaver hoort, klinkt als Kafka in de polder: de laborant die in het ziekenhuis met het stokoude Windows 97 werkt, de fysiotherapeut die bij iedere pa tiënt verplicht testjes moet doen omdat de verzekeraar anders ver goeding afkeurt, de 'onmogelijke taak' die leraren hebben om kin deren van hoog én laag niveau in één klas goed les te geven. De kantinetour leverde Klaver wel inspiratie voor een wetsvoor stel dat hij dit weekeinde presen- De kinderen waren na diverse gevallen van mishandeling thuis in een pleeggezin in Fries land en een gezinsvervangend tehuis in Rotterdam geplaatst. Het verblijfadres in Friesland was geheim, maar de ouders kwamen er op slinkse wijze achter door via Jeugdzorg een stuk speelgoed bij het 8-jarige jongetje te laten bezorgen waarin ze een gsm-zender had den verstopt. De moeder wordt door de rechtbank gezien als de beden ker van deze truc. Zij nam ook het initiatief om naar Friesland te rijden. Omstanders zagen daar dat de jongste zoon tegen zijn zin in de auto van het stel werd geduwd toen hij van het voetbalveld kwam. De ouders werden snel aangehouden. De oudere zoon liep zelf weg uit het tehuis. De ouders heb ben hem volgens de rechtbank verborgen gehouden in België. De jongen werd aangetroffen in een appartement, nadat de poli tie bij de aanhouding in Fries land op een papiertje het adres in België had zien staan. Tegen de ouders was een jaar en vier maanden cel geëist door Justitie. Dat de straf lager uit valt, komt omdat de moeder volgens de rechtbank de kans moet hebben om op termijn met haar kinderen herenigd te worden. De straf voor de man is lager omdat hij alleen maar meehielp. Het echtpaar mag drie jaar geen contact opnemen met de kinderen, tenzij deskun digen dat wel wenselijk achten. Paasreizen met vertrek op 31 maart 2018 zaterdag 24 februari 2018 GO De jacht op de gewone Nederlander De politie doet onderzoek naar agenten van de eenheid Den Haag. Zij zouden zonder rechts geldige aanleiding gegevens van drie Gouwenaars hebben door gespeeld naar een sportschool houder. „Dit is discriminatie." Stijn Tielemans Gouda Hanneke Keultjes Hoofddorp Een paar uit Spijkenisse moet een halfjaar de cel in omdat ze hun twee uit huis ge plaatste zoontjes van 8 en 13 jaar verborgen hielden. Ze kwamen achter het verblijf adres door een zendertje in een teddybeer te plaatsen. Wim Roodnat Spijkenisse vanaf 299* vanaf 299* vanaf 329 Verre reizen Steden reizen Autoreizen Vliegreizen www.dejongintra.nl/paasreizen Bel 0180 - 457 803 of ga naar uw ANVR reisadviseur Reissom excl. 19,50 reserveringskosten, en €2,50 Calamiteitenfonds Pasen aan de Pasen in Wolfach en Pasen in Heidelberg Moezel en Rijn het Zwarte Woud en het Odenwald 5-daagse busreis 5-daagse busreis 5-daagse busreis reiscode: eblof02 reiscode: ebwlf03 reiscode: eblud04 Gegarandeerd vertrek Uitstekend hotel Gegarandeerd vertrek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4