9 x EH PZC ONLINE BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Pensioen Wat lees ik vanmorgen (19 feb) in de krant? De zware beroepen zo als agent, metaalbewerker en ver pleegkundige moeten de kans krijgen om eerder met pensioen te gaan. Wie bepaalt er eigenlijk of een beroep zwaar of niet zwaar is? Ook op een vrachtwagen rij den is zwaar (druk, agressie). Ik vind eigenlijk dat bijna alle be roepen zwaar zijn. Is het niet li chamelijk dan wel geestelijk of beiden. Je kan niet alleen de beroepen die genoemd zijn zwaar noemen. Dan allemaal wat min der werken. Hopelijk gaat de re gering daar eens beter over na denken. Karin de Klerk-Val Liniestraat 42 Hulst Ouderen Buitengewoon triest als ik lees (PZC 21 feb) over een onvrije maaltijdkeuze en slechte kook kunsten van een leverancier voor bewoners van de Vondelflat in Groningen. Het deugt van geen kant bij deze directie, deze men sen zijn niet begaan met oude ren, ze zijn bezig met hun eigen belangen! Om het zachtjes uit te drukken, zeker niks beters te doen. Maar de strijdvaardige be woners die het hart op de goede plaats hebben verweren zich dapper en bereiken uiteindelijk dat de directeur van de serviceflat bakzeil moet halen en daarmee is hun vrijemaaltijdkeuze terug. Al met al, in deze participatiesa menleving is het heel belangrijk dat ouderen, zieken en gehandi capten gehoord worden. Geef cliënten het gevoel dat ze liefde volle zorg krijgen en daarbij werp je geen belemmeringen op. Ben er van overtuigd dat dit bij uit stek een gebied is waar zorgverle ners iets kunnen toevoegen: em pathie. Laat merken dat cliënten ertoe doen. Dat is goed voor ie dereen! Willem Cornelis Murre Irislaan 16 Vlissingen Afval N.a.v. PZC 21 feb: Vorig jaar was het zo ver, we gingen in de bin nenstad restafVal scheiden. Glas, papier, plastic en toen ook de proef GFT uit restafval. We doen zo ons best maar als ik met 3 verschillende afvallen bij de containers aankom en de con tainers zijn volwat dan? Oud papier en kartonnen dozen wor den niet meer opgehaald....ook dit moet in de kleine containers. Plastic mag niet in grijze vuilnis zakken want dan ziet men niet wat er in de zak zit en nu is de grijze zak niet meer welkom op de milieustraat. We doen zo ons best maar hoe komt het dan dat ik zo mijn twijfels heb bij de ver werking van gescheiden afval. J. Romijn-Voermans Sint Jorisstraat 3 Middelburg Tol De PZC meldt in de krant van 17 februari: 'De Staten willen geen discussie tunnel tarief. De gedeputeerde Harry van der Maas wil dat er voor 2020 niet aan de tarieven wordt gemorteld. Het blijft dus zo dat Zeeuws Vlamin gen die elders op bezoek willen, en daarna weer terug naar huis, tweemaal tolgeld moeten beta len. Woon je niet in Zeeuws- Vlaanderen dan treft dat lot je niet. Probeer dat verschil maar eens buiten Zeeland aan iemand uit te leggen. Niemand snapt het. Zelfs de Commissaris der Ko ning, de heer Polman heeft in het verleden er zijn verwondering over uitgesproken. Maar helaas, de gedeputeerde wil er niet over praten. Jaap Schijve Markt 18 Retranchement Zijlstra Het was onvermijdelijk, het af treden van Halbe Zijlstra (PZC 14 feb). Een domme fout maakte hem ongeloofwaardig als minis ter van BZ. Wat mij echter opviel in deze af faire is wat voor belang oud-Shell topman Jeroen van der Veer erbij had om het verhaal over de uitla tingen van president Poetin aan Zijlstra te vertellen, en waarom was hij daar aanwezig, om olie- en gasbelangen met Rusland te regelen en waarom vertelde hij dat Zijlstra zijn woorden had ver draaid? Was hij zelf bang om in een verkeerd daglicht te komen, en daardoor de belangen van Shell te schaden? We zullen het waarschijnlijk nooit te weten komen en de Tweede Kamer zal niet doorvra gen. Eén slachtoffer is al genoeg. Of zal Pechthold na zijn domme opmerkingen over Russische burgers misschien nog het vol gende slachtoffer zijn en ook op stappen? Thon Bastiaansen Drostlaani Sluiskil CORDEJONGE OMWONfrJtféH MA2AM- T666H KoMST AEPü/N /M WOlPHMgTSP^K j~ zaterdag 24 februari 2018 PC HET GEMAK VAN DE APP Voor het laatste nieuws kunt u natuurlijk op elk uur van de dag terecht bij de PZC online. Op de desktop, laptop, tablet of smart- phone, altijd het actuele nieuws tot uw beschikking; 24 uur per dag, 7 dagen per week. Wilt u het nog gemakkelijker, installeer dan de PZC-nieuwsapp op uw telefoon. Met slechts één klik opent u de app en ziet u wat er op dit moment speelt in uw buurt, de rest van Zeeland en de wereld. Ook in de app heeft elke regio zijn eigen pagina. Bo vendien kunt u via de knop 'Net binnen' altijd het laat ste nieuws op een rij zien. TWITTER Ga er maar aan staan: van daag kun je zo'n 700 lam meren aaien in de scha penstal van Jan Kaljouw in Middelburg. Wie is de grootste lammetjesknuffe laar vroegen we op Face- book. Een stroom aan reacties was het gevolg. „Waar wachten we op", vraagt Marijke van Broekhoven aan Bart. „Dit wordt onze date", grapt Semmy Claessens tegen Jessica Marijs. „Misschien zit de ware liefde van je er tussen", geint Jordi Sneltjes naar Mark Krekel Kelderman. Sommigen kunnen nauwe lijks wachten. „Ik wil dit!!!!", 'schreeuwt' Dominique Schmitz naar Willemijn. MEEST GELEZEN: 1. Meisje (14) uit Nieuwvliet is terecht 2. Dow-medewerker ge wond bij lekkage 3. Tweede Kamer erkent Armeense genocide 4. Genieten van kunst in de huiskamer van Yolande en Luuk 5. DKS'17 wil het Hoek van het vrouwenvoetbal wor den Kijk op www.pzc.nl of @pzcredactie facebook.com/depzc ië) @pzcredactie Zijlstra. foto maarten hartman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45