T/D/N Extra pot voor ruimen bommen Muziekvereniging in Serooskerke viert jubileum zonder toeters en bellen HAARWERKEN 7 Bij muziekvereniging Eendracht Maakt Macht (EMM) uit Serooskerke wordt al 120 jaar trompet gespeeld en op trommels geslagen. Dit jaar viert de vereniging haar jubileum. Dick Nieuwenhuis Een vernieuwde badkamer al mogelijk in 2 weken! 1 MM ontstond tijdens de inhuldigingsfeesten van Koningin Wilhel- mina in 1898. Het mu- I ziekkorps Voorwaarts uit Koudekerke begeleidde toen de festiviteiten in Serooskerke. Inwo ners van Serooskerke werden zo geïnspireerd door de muzikanten uit Koudekerke en richtten daarom hun eigen vereniging op. Op 2 oktober 1898 werd EMM op gericht. Springlevend Martijn Bouterse is al sinds 1988 lid van EMM en tegenwoordig ac tief binnen het bestuur als pen ningmeester. „Ik heb in die dertig jaar heel veel mooie momenten meegemaakt, maar het mooiste moment was het honderdjarig ju bileum," vertelt hij. „Toen hadden we een dag vol optredens met an dere muziekverenigingen uit de gemeente Veere. Dat was erg leuk." Bij het 120-jarig jubileum wordt minder groot uitgepakt. „We zul len er wel aandacht aan besteden tijdens het najaarsconcert, maar we pakken niet uit met allerlei toeters en bellen." EMM is nog steeds springle vend. De vereniging bestaat uit een fanfare, boerenkapel en een percussiegroep. De fanfare bestaat uit twee delen: een leerlingenor kest en het A-orkest van de vereni ging. Het leerlingenorkest bestaat uit achttien spelers. Ze treden meerdere keren per jaar op en combineren die optredens met niet-muzikale activiteiten, zoals filmavondjes en voetbal kijken. A-orkest Het A-orkest treedt ook regelmatig op. Ze brengen muziek ten gehore op dagen zoals Kerst, Pasen en Ko ningsdag. De boerenkapel is een dweilorkest en de percussiegroep speelt op een mix van slaginstru menten. Naast deze groepen geeft de ver eniging ook cursussen Algemene Muzikale Vorming (AMV) voor kinderen vanaf groep 4. Hier wor den de kinderen een beetje voor- Fanfare heeft een oubollig imago, terwijl dat eigenlijk niet meer zo is bereid op muziekles om ze en thousiast te maken voor muziek en ze te stimuleren om een mu ziekinstrument te gaan bespelen. „Het is erg moeilijk om de jeugd aan ons te binden. Fanfare heeft een beetje een oubollig imago, ter wijl dat eigenlijk niet meer zo is. We spelen naast de klassieke nummers ook muziek uit films en bekende popnummers." Steelband In de toekomst hoopt EMM uit te breiden met een steelband. Een steeldrum is een slaginstrument dat wordt gemaakt van een olie drum. „Dennis de Visser is diri gent binnen de vereniging en hij heeft steeldrum leren spelen. Hij kwam met het idee om daar iets mee te gaan doen bij EMM. „Het plan ligt er, maar tot nu toe hebben we nog niet genoeg aan meldingen om er daadwerkelijk mee te beginnen." De steeldrum heeft sowieso een toekomst bij EMM. „Als de steelband niet van de grond komt, kunnen we ook de steeldrum mee laten spelen bij de fanfare of de percussiegroep." Tegelzetbedrijf Hoge kortingen op alle showroom badmeubelen! Ferscmlijfc cmtad, ter aotde en betnuwtm service iepen scherpt prijzen. Kapsalon de Jonge VLISSINGEN De gemeente Vlis- singen maakt een extra potje voor beheersmaatregelen bij bomrui- mingen. De komende jaren wordt er in Vlissingen gebouwd in 'ver dacht gebied', de Buitenhaven en de Kenniswerf, waar mogelijk niet- geëexplodeerde munitie ligt. Met tienduizend euro per jaar wil de gemeente in vijf jaar genoeg hebben om bij een explosieven- vondst afzettingen, kranen, bevei liging, cameratoezicht of kleine schadevergoedingen te kun nen betalen. zaterdag 24 februari 2018 WA Eendracht Maakt al 120 jaar Macht Jari Klapwijk Serooskerke - Martijn Bouterse Op vrijdag 2 maart nemen de fanfare en de percussiegroep tijdens een concert geïnteres seerden mee in een muzikale reis door de tijd. Het optreden vindt plaats in verenigingsge bouw De Zandpunt in Seroos kerke. Aanvang van het concert is 19.30 uur, toegang 5 euro. IN ONZE SHOWROOM ADVIES BIJ U THUIS DE REALISATIE - Inspiratie opdoen - Advies krijgen - Afspraak maken, ook's avonds mogelijk - Inmeten badkamer - Bouwkundig advies - Ruwe schets - De bouw bespreken - Het voorwerk - De installatie van uw badkamer - Uitgevoerd door eigen vakmensen Zompe22-4353 RT Serooskerke - 0118-592491 -info@tdnbv.nl -www.tdnbv.nl ©f Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www.kapsalondejonge.nl "V De fanfare van Eendracht Maakt Macht repeteert voor het aankomende concert, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43