PvZ: Schaf ecologisch bermbeheer af ADRZ Goes komt griepgolf te boven Doeleman stapt naar rechter Drukke tijd na carnaval voor instrumentenreparateur Kou zorgt voor volle opvang daklozen 5 Na het carnaval hebben de reparatie-ateliers van muziek instrumenten handenvol werk. Op Aswoensdag breekt voor Joop de Pooter uit Zaamslag een drukke tijd aan. Leden van dweilbandjes komen dan naar zijn winkel/werkplaats die is gevestigd in een voormalige kerk. Ze rijden niet naar Zaamslag om een as- kruisje te halen, maar om hun in strument aan de zorgen van De Pooter toe te vertrouwen. De carnaval eist niet immer alleen zijn tol van de koperblazers, ook de trompet of trombone is toe aan herstel. Het is misschien nog niet zo gek als bij sommige van zijn Brabantse of Limburgse collega's, maar De Pooter heeft door het car naval toch wel voor een paar we ken werk liggen. Ventielen Bewegende delen als ventielen en schuiven hebben te lijden in het feestgedruis. Er spettert nog wel eens bier of, misschien nog wel er ger, een zoet (fris)drankje over heen. Dan wil er door een vastge kleefd ventiel of plakkende schuif weieens een valse noot klinken. Of de instrumenten belanden na vastenavond met butsen en deu ken terug in hun koffer. Een onge luk zit in een klein hoekje, weet De Pooter. Tussen het spelen door wordt de trombone of tuba in het café neergezet. In de drukte kan er dan zomaar iemand tegenaan lo pen. Voor De Pooter is het helen van de naweeën van de leut elk jaar vaste prik. „De meeste mensen die tij- dens de carnaval spelen plannen de jaarlijkse onderhoudsbeurt van hun instrument in deze periode. Reparatie en onderhoud gaat in één moeite door." De carnavalsbandjes bestaan deels uit mensen die de rest van het jaar in een harmonie of fanfare spelen. Zij willen uiteraard hun instru ment zo snel mogelijk terug. Maar niet iedereen stort zich met zijn eerste instrument in het feestge druis. Er zijn er die een tweede in strument hebben aangeschaft, speciaal voor het optreden in de dweilband. Met de reparatie van deze 'feesttoeters' is minder haast geboden. Als ze maar klaar zijn voor de elfde van de elfde, wan neer het nieuwe carnavalsseizoen begint. De Partij voor Zeeland blijft mee denken over de provinciebegroting. Statenlid Frangois Babijn zal vrij dag voorstellen het ecologisch bermbeheer in Zeeland af te schaf fen, zodat er meer geld vrijkomt voor wegenonderhoud. Tot en met 2027 verwacht het da gelijks provinciebestuur 12,8 mil joen euro tekort te komen voor het onderhoud van wegen en vaarwe gen. Als niet wordt ingegrepen, zakt dat door de ondergrens. Vol gens Babijn zou de provincie kun nen beginnen met het afschaffen van het ecologisch bermbeheer, omdat dit 'op generlei wijze bij draagt aan verkeersveiligheid' en 'Zeeland al meer dan voldoende doet op natuurgebied'. Zijn idee le vert tot en met 2021 een bedrag op van 332.000 euro. ZB Planbureau De provincie wil het tekort op het wegenbudget grotendeels dekken door een tijdelijke verhoging van de motorrijtuigenbelasting met 15 euro per jaar. Om dat te voorkomen stelde Babijn vorige week voor de subsidie van ZB Planbureau te be knotten of af te schaffen. Beide ideeën worden vrijdag 2 maart in stemming gebracht tijdens de Sta tenvergadering. Het Admiraal De Ruyter Zieken huis in Goes heeft bijna alle maat regelen in verband met de griep epidemie opgeheven. Minder mensen liggen in isolatie en het ziekenhuis hoeft geen extra per soneel meer in te zetten. Wel blijft het ADRZ waakzaam. Begin deze maand zorgde de aanhoudende griepepidemie voor problemen bij het ADRZ. Het zie kenhuis moest gedwongen me disch geschoolde stagiaires en vrijwilligers van het Rode Kruis inzetten om de drukte het hoofd te bieden. Op het hoogtepunt van de epidemie lagen 45 mensen in quarantaine. Inmiddels is dat aan tal gedaald tot 12 patiënten, zegt ADRZ-woordvoerder Kirsten Oerlemans. Ook hoeft het zieken huis geen gebruik meer te maken van stagiaires en vrijwilligers. Personeel Wel zijn er nog steeds onder het eigen personeel relatief veel ziek meldingen. Maar dat leidde deze week niet tot problemen, omdat het in vakantietijd rustiger is en er minder wordt geopereerd. On danks dat de epidemie over is, blijft het crisisteam de ontwikke lingen vooralsnog nauwlettend in de gaten houden. Donderdag bleef de gemeente raad van Noord-Beveland bij het besluit om geen medewerking te verlenen aan de aanleg van vier eilandjes bij de Veerse Dam in het Veerse Meer. Op die eilandjes zouden 95 appartementen ko men. Het besluit van de raad wordt zo wel bij de bestuursrechter als bij de civiele rechter aangevochten, laat Doeleman weten. Verder onthoudt hij zich van commen taar. In oktober schoot de raad het plan af. Hiertegen maakte Doele man bezwaar. De argumenten van de ondernemer achter de Zeeuwse Lagune konden de te genstanders in de raad niet op an dere gedachten brengen. Net als in oktober kon het plan alleen op steun van de WD rekenen. De fractie van BEN, in oktober ook nog vóórstander, wilde uitstel van het besluit omdat te elfder ure nog stukken aan het dossier waren toegevoegd. Voor BEN bleek dit echter zo principieel dat de fractie niet aan de beraadsla gingen over de Zeeuwse Lagune deelnam. Daklozen hoeven met deze vries kou niet buiten te slapen. Het Witte Huis in Vlissingen heeft het 'koudebeleid' ingevoerd. Voor iedereen die het nodig heeft, is er 24 uur per dag een bed, douche, eten en drinken. „Het is volle bak", zegt teamleider Thijs van Damme van de daklo- zenopvang. In een 'normale' winternacht herbergt Het Witte Huis tien mensen, nu zijn dat er vijftien. „We leggen matrassen neer waar we kunnen. We probe ren ook om mensen op andere plekken onder te brengen, bij voorbeeld bij hun familie." Het Witte Huis voert het koude beleid in als het niet meer verant woord is om buiten te slapen. „We kijken naar wat menselijk en wenselijk is. We hebben naar de weersverwachtingen tot en met woensdag gekeken. Met gevoels temperaturen van min tien loop je het risico op bevroren neuzen en tenen. Als het boven nul is, dan komt het wel eens voor dat er iemand op straat moet slapen. Nu doen we niet moeilijk als iemand zich aanmeldt." zaterdag 24 februari 2018 EB 1,2,3 en weg is de deuk! Theo Giele Zaamslag r Een deuk in een trombone haalt Joop de Pooter er zo uit. foto's boaztimmermans Joop de Pooter in zijn atelier. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Jeffrey Kutterink Goes De initiatiefnemer van recrea tiepark Zeeuwse Lagune, Marco Doeleman, stapt naar de rechter. Theo Giele Kamperland Cornelleke Blok Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41