C9 De voorpret is begonnen Blij 2 Ze zijn er weer. Borden vol met posters van politieke partijen die dingen naar de gunst van de kiezer. Hebben die, in tijden van sociale media, wel nut? www.villavalentijnmiddelburg.nl Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl Lekker bijverdienen en toch naar het strand? VAKANTIE KRACHT BIJ ZORGSTROOM! VERKIEZINGEN plakken 3ROEN LINKS Commentaar Hier en daar een debat. Overal publicatieborden met verkiezingsposters. Wat plaatselijke politieke scher mutselingen. Zo loopt Zeeland langzaam warm voor de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 21 maart. Voorlopig krijgen de Winterspelen nog wat meer aandacht. Dat is geen probleem. Het tij keert vanzelf. Er is tijd genoeg om even na te denken over het beleid van de Zeeuwse gemeenten. Bedienen zij hun burgers goed? Dat gaat al lang niet meer alleen om losse stoeptegels of om parkeertarieven. Neem de uitvoering van allerlei sociale maatregelen. Die is heel belangrijk. Niet omdat er veel poli tieke keuzes in zitten, maar omdat raadsleden er scherp op moeten toezien dat iedereen aan zijn trekken komt. Neem woningbouw of onderwijs. Zeeuwse gemeenten wil len nog weieens touwtrekken om huizen of om een school. Om dan uit de impasse te komen, zijn raadsleden nodig die over hun eigen schaduw heen kunnen springen. Het is dus zaak om de goede mensen te kiezen. In de over zichtelijke Zeeuwse gemeenschappen zal dat vaak een be kende zijn. Prima. Bij twijfel, of om even te controleren of je wel goed zit in het kamp van die kandidaat, kan het geen kwaad om een stemhulp te raadplegen. Bijvoorbeeld de online Kieswijzer die de PZC vandaag lanceert, de grootste regionale stemhulp ooit. De voorpret is begonnen. Rol van gemeenten gaat veel verder dan parkeertarieven en losse stoeptegels Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf ALMANAK Normaal gaat de zoon nooit de deur uit zonder een kus. Maar na geruzie over ongekamde ha ren en verbeuzelde tijd achter de tv, had zijn vader het even helemaal gehad en liet zijn zoon boos en zonder afscheid naar school vertrekken. Moeder zag het zorgelijk aan. „Waarom ben je nou toch zo boos? Ben je dan niet blij met hem?" Jawel hoor. Ik ben blij als-ie thuiskomt, als-ie 's morgens wakker wordt en ik ben blij als- ie slaapt of als-ie weer naar school gaat." Hij kon zijn vrouw geruststellen: „Eigenlijk ben ik dus altijd wel blij met hem." Uitleg over NOM-subsidie Nieuwe stek Scheldekraan Telefoons stadhuis doen het weer werkenbijzorgstroom.nl Cees Liefting komt zichzelf va ker tegen dan hem lief is. De PvdA-lijsttrekker in Terneuzen is dezer dagen alomtegenwoor dig, dankzij de breed verspreide verkiezingsposter waarop hij prominent is afgebeeld. „Het is absoluut geen ijdelheid. Het hoort er nu eenmaal bij. Als uit hangbord van de partij moet je af en toe je gezicht lenen." Ze doen bijna nostalgisch aan, die borden vol verkiezingspos ters die bijna overal - Goes wacht nog tor komende week - zijn verrezen. Vaak hangen de affiches keurig in het gelid, el ders neigt het naar een ratjetoe van elkaar overlappende plak katen in diverse formaten. Voorgedrukte of digitale borden blijken nog altijd geen gemeen goed. Zijn posters nog wel van deze tijd, nu de politieke partijen ook via digitale kanalen hun bood schap kunnen uitdragen? Je moet het een doen, maar het andere niet laten, vinden zij zelf. „Ook op het gebied van so ciale media doen we het no dige", zegt Bert van Halderen, VVD-lijsttrekker in de ge meente Veere. „Maar we heb ben eigenlijk geen moment ge- zaterdag 24 februari 2018 "Hoge kwaliteit, kleinschalig, horizontale groep tegen scherpste tarief van Middelburg!" Opvangvormen o.a.: 40-, 48-, 52 weken per jaar én flexibel. Er zijn vier horizontale groepen, t.w.: van 3 mnd. tot 1 jaar, 1 tot 2 jaar, 2 tot 3 jaar en van 3 tot 4 jaar. Zodat de overgang naar de basisschool soepel verloopt. De tuin is 36 meter diep en ommuurd (naast de muziekschool). De kind(eren) kunnen veilig weggebracht en opgehaald worden, ingang Rouaansekaai (kuiperspoort). Ouders van kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg krijgen hiervoor een parkeerontheffing. U kunt zich aanmelden bij www.villavalentijnmiddelburg.nl. Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Tot ziens bij Villa Valentijn Middelburg! Rouaansekaa^^tWVIiddelburgnnfo@villavalen^ Landelijl^egistratienumm^ u Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Voor alle koophuizen van 1 vóór 1980 in Middelburg is Nul-Op-de-Meter ofwel NOM-subsidie beschik baar als eigenaren het huis energieneutraal maken. Het bedrag kan oplopen tot 21.000 euro en is te combineren met andere, landelijke subsi dies. Daar geeft het NOM-team Middelburg dinsdag 27 februari uitleg over in Praktijkcentrum Het Gemeentehuis in Sint Laurens (19.00 uur). VLISSINGEN De vergunningsaanvraag met tekeningen voor de nieuwe stek van de Vlis- singse torenkraan bij de Machinefabriek ligt nog tot 28 maart ter inzage. De veertig meter hoge Scheldekraan komt voor de eerste travée van de fabriekshal, net ver ge noeg om met de giek niet over toekomstige woon huisdaken te gaan. De stukken staan op https://zoek.officielebe- kendmakingen.nl. VLISSINGEN De telefoons op het stad huis van Vlissingen doen het weer. Gisterochtend was de gemeente weer te bellen. Donderdag na middag trad een storing op bij telecombedrijf Tele2 waardoor het net werk van de gemeente getroffen werd. i Zorgstroom Posters Rolf Bosboom Vlissingen dorpsbelangen p Plakbord in Aardenburg. fotoboaztimmermans HulstPLUS 'PASSIE voor ZOÜ(G Posters in Hulst, foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38