Ai 31 s WIELRENNEN OMLOOP HET NIEUWSBLAD Bauhaus net voor Kittel i Twee extra duels Oranje In 2010 werden eenmalig postzegels uitgegeven met Nederlandse wielerlegendes. Aan de vooravond van de voorjaarsklassiekers doet deze krant dat over voor de huidige generatie. Met reden, want 'we' boeken de laatste jaren veel succes. ittel, Viviani, Kristoff, Degenkolb, Cavendish, Démare. Het zijn niet de minsten die dit jaar ach ter de juichende Dylan Groenewegen over de streep kwa men. Zwartkijkers wilden doen voorkomen dat de etappezege van Groenewegen op de Champs-Ély- sees, afgelopen zomer in de Tour, een toevalstreffer was. Een gelukje, omdat de grootste kanonnen al naar huis waren. Dat geluid is verstomd. Het sei zoen is amper begonnen en de kop man van Lotto-Jumbo mocht in Dubai en Portugal al drie keer het podium op. Het maakt hem tot een van de favorieten voor Kuurne- Brussel-Kuurne (morgen). Zo staat Groenewegen misschien wel sym bool voor het Nederlandse suc ces aankomend seizoen. De top van het Nederlandse wielrennen wordt steeds breder. Niet alleen meer ren ners van wereldklasse, de Nederlandse coureurs zijn tegenwoordig van alle mark ten thuis. reld hoort. Terpstra (33) is de Ne derlandse kasseienkoning, maar heeft in Dylan van Baarle (25) al een mogelijke toonopvolger. De toekomst van Sam Oomen (22) lijkt al evenzeer rooskleurig. En dan is er uiteraard Tom Du- moulin (27, foto links), die in no- time alle Nederlandse ronderen ners van de afgelopen jaren heeft overvleugeld. Een wielerster zoals Nederland die nog nooit gekend heeft. Kaliber Greg Van Avermaet. In twee jaar won hij in alle grote ronden etappes. Zijn Giro-winst was uniek en de eerste zege in een grote ronde sinds Joop Zoetemelk in 1980 de gele trui mee naar huis nam. En zoals hij de eerste Nederlander was die de Giro won, werd hij ook de eerste Neder landse wereldkampioen tijdrijden. Natuurlijk, Dumoulin zal in zijn carrière niet elk jaar een grote ronde winnen. Maar als hij start - ook dit seizoen - rijdt hij voor de zege. Niets minder. Ter illustratie: Du- moulins verklaring waarom hij de Giro boven de Tour verkoos: 'de kans om te winnen is daar groter'. De tegenslagen in de afgelopen Giro - poepen in de berm, ruzie met publiekslieveling Nibali - plus de ervaring van het winnen, hebben Dumoulin alleen maar sterker ge maakt. In zijn ogen doet het er wei nig toe of Froome nou wel of niet van start gaat, verwijzend naar de ophef rond diens salbutamol-plas. Want Dumoulin wil 'iedereen ver slaan'. Ook Froome. Dumoulins keuze voor de Giro betekent niet hij de Tour uitsluit. Een scenario zoals twee jaar gele den is goed denk- Toen ging hij voor ritwinst naar de Tour en won de eerste Pyreneeën- etappe en de lange tijdrit. Maar een klassement in de Tour heeft hij niet bij voorbaat uit zijn hoofd gezet. Na de successen van afgelopen jaren is er geen reden om aan te nemen dat een acute droogte zich aandient Het belooft wat aan de voor avond van een nieuw seizoen. Zelfs met de afwezigheid in het Vlaamse openingsweekeinde van Lars Boom, al jaren boegbeeld als het om kasseienklassiekers gaat, kent Nederland nog een handvol favo rieten voor Omloop Het Nieuws blad (vandaag). Terpstra is een vaste waarde tussen de klassieker- sterren van Quick-Step. Sebastian Langeveld - de laatste Nederlandse winnaar in 2011 - rijdt om te laten zien dat zijn derde plek in Parijs- Roubaix afgelopen jaar geen uit schieter was. Naast deze dertigers is jongeling Van Baarle kopman van de Britse miljoenenploeg Sky. Winstkansen Groenewegen (foto rechts), de onbetwiste kopman van de grootste Nederlandse ploeg, past voor De Omloop om zijn winst kansen in Kuurne-Brussel- Kuurne te vergroten. In zijn eer ste jaar voor Lotto-Jumbo (2016) werd hij daar al eens vierde. Dat deed hem niets. Groenewegen wil winnen. Niets minder. Dat is goed gebruik onder Nederlandse wielrenners tegenwoordig. Een nieuwe lente, een nieuw geluid, om met Herman Gor ter te spreken. Dertigers die weten wat winnen is en een nieuwe generatie renners die gretig jaagt op succes. Na de successen van de afgelo pen jaren is er geen reden om aan te nemen dat zich nu een acute droogte aandient. Klassiekers Het zijn allang niet meer al leen ronderenners met een plek in de top 10 (Bauke Mol lema, Robert Gesink, Steven Kruijswijk) voor wie gejuich klinkt. De afgelopen jaren werd ge wonnen in de Vlaamse klassie kers (Niki Terpstra) en in de klimklassiekers (Wout Poels en ook Mollema). Maar succes is niet langer voorbehouden aan de ren ners geboren in de jaren 80. Groenewegen (25) die als eerste Nederlandse sprinter sinds Jeroen Blijlevens in 1998 een massasprint in de Tour wint. Of Wilco Kelder man (26) die in de afgelopen Vuelta de bevestiging kreeg dat hij tot de beste klassementsrenners ter we- FLITSEN UITSLAGEN zaterdag 24 februari 2018 PC Zo veel toppers, wat een weelde WIELRENNEN Phil Bau haus heeft zijn ploeg Sun web aan de eerste over winning van dit seizoen ge holpen. De Duitser bleek na bestudering van de fo tofinish de winnaar van de derde etappe van de Ronde van Abu Dhabi. Het verschil met zijn landge noot Marcel Kittel was mi nimaal. Danny van Poppel finishte als negende. Elia Viviani blijft leider. Wout Poels Steven Kruijswijk Laurens ten Dam Dylan Groenewegen JosvanEmden Pieter Weening Danny van Poppel Lars Boom l -a"*LiJ 1 Q Olf ff LU RobertGesink Z Bauke Mollema Sam Oomen Sebastian Langeveld U 0t j Vn 7^1 jj mn lu co Kelderman I :abioJakobsen Z .cc Niki Terpstra Z. Tom-Jelte Slagter Q Z _l GC X r -* xLU Dylan van Baarle Z Mike Teunissen VOETBAL Het Nederlands elftal oefent dit voorjaar nog tegen Slowakije en Ita lië. Het duel met Slowakije vindt plaats op 31 mei in Trnava. Vier dagen later wacht Italië in het Allianz Stadium van Turijn, de thuishaven van Juventus. De eerste interlands van Ronald Koeman als bonds coach zijn in maart tegen Engeland en Portugal. Daan Hakkenberg Gent De Omloop Het Nieuwsblad is vandaag vanaf 13.30 uur live te zien op Sporza. Kuurne-Brussel- Kuurne is morgen vanaf 14.30 uur op dezelfde zender. Het Watersportverbond probeert opnieuw het WK zeilen naar Nederland te halen. In 2022 zou het eve nement in Den Haag moe ten plaatsvinden. Juan José Lobato, eer der ontslagen bij Lotto- Jumbo na het gebruik van slaapmiddelen, heeft in Nippo-Vini Fantini een nieuwe ploeg gevonden. Edgar Davids gaat stage lopen bij Oranje onder 20. In de voorbereiding rond de wedstrijd tegen Tsjechië op 27 maart loopt Davids mee met bondscoach Peter van der Veen. Max Verstappen kan dinsdag voor het eerst in de nieuwe Red Buil RB14 rijden. Hij neemt bij de test- dagen in Barcelona de tweede en vierde dag voor zijn rekening. Tennis Mannen. Marseille, kwartfinale: Katsja- nov (Rus/9) - Benneteau (Fra) 6-4 6-4, Berdych (Tsj/4) - Dzumhur (Bos/7) 7-6 (4) opg. Vrouwen, Boedapest, kwartfinale: Koezmova (Slw) - Martic (Kro) 6-4 6-2, Barthel (Dui) - Bonaventure (Bel) 6-3 6-4, Ciboelkova (Slw/1) - Larsson (Zwe) 6-3 6-2, Van Uytvanck (Bel) - Zhang (Chn/2) 6-2 6-4. Dubai, halve finale: Kasatkina (Rus) - Mu- guruza (Spa/2) 3-6 7-6 (11) 6-1, Svitolina (Oek/1) - Kerber (Dui/6) 6-3 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31