De PZC helpt je kiezen met de Kieswijzer II 30 Speler van Getafe verdient miljarden met milieuvriendelijk bedrijf in Limburg X Kieswijzer Ga naar pzc.nl/kieswijzer voor petroleum te ontwikkelen: le- vulinezuur. Het product wordt ge maakt uit biomassa, bijvoorbeeld houtsnippers of afval van de maï- steelt. „Er zijn meer mensen bezig ge weest met levulinezuur, maar wij zijn de pioniers, wij zijn de eersten die erin zijn geslaagd het op een be taalbare manier in grote hoeveelhe den te fabriceren, zodat het rendabel is en massaal toegepast kan worden", aldus Flamini, die regelmatig lezin gen over zijn project geeft. De fabriek staat in Caserta, bij Napels, en zou dit jaar al 10.000 ton levulinezuur kun nen produceren. Flamini en Granata hebben het wereldwijde patent op hun productieproces van wat een van de belangrijkste biochemische stof fen van de toekomst zal zijn. Het staat al jaren op een lijst van de meest veelbelovende 'groene chemische bouwstenen' van het Amerikaanse ministerie van Energie. Chemiepark Het hoofdkantoor heeft de voetballer onlangs verplaatst van Milaan naar Geleen, waar op het chemiepark ver dere research wordt gedaan en waar ook de verkoop en de marketing is gecentraliseerd. Zelf verblijft hij nu in de buurt van Madrid, voor zijn trainingen bij Getafe en, na zijn eer ste 12 minuten tegen Barca in het Camp Nou, naar hij hoopt meer wed strijden. „Ik hou me vooral met de bedrijfsstrategie bezig", zei hij in 2016 tegen de BBC. Toen lag zijn pri oriteit nog bij het voetbal, bij Arsenal. Nu is die carrière bijna voorbij. „Maar het voetbal blijft mijn grootste pas sie", zei hij bij zijn presentatie bij Ge tafe, waar hij de vragen over zijn on dernemerschap en rijkdom afwim pelde. Wel zei hij: „Als voetballer moet je ook andere interesses heb ben, en die van mij is toevallig de bi ochemie." A Kieswijzer ESlQBiaSE"""1™"' Woensdag 21 maart zijn de Gemeenteraadsverkiezingen. Vul de Kieswijzer in en ontdek sneL met weLke partijen in jouw gemeente je de meeste overeenkomsten hebt. De rijkste voetballer van de wereld speelt in Spanje. Dat lijkt niet bijzonder. Wél verrassend is dat hij geen Messi of Ronaldo heet en niet bij Bargaof Real speelt. Mathieu Flamini voetbalt bij Getafe... Mathieu Flamini heeft nog maar 12 minuten gespeeld dit seizoen. Na en kele dagen op proef bood Getafe hem begin deze maand een contract voor vijf maanden aan. Geen miljoenen contract, integendeel. Ondanks zijn verleden bij clubs als AC Milan en Arsenal. Flamini, bijna 34 jaar, speelt puur voor de lol. „Ik kom hier om te genieten, en ik denk dat ik defen sief wel wat kan toevoegen", zei hij bij zijn presentatie, nadat hij na zijn vertrek bij Crystal Palace een halfjaar zonder club had gezeten. Revolutionair Het geld heeft Flamini, opgegroeid op Corsica, niet meer nodig. In Midden-Limburg, op het chemische com plex Chemelot, verwijst een klein naambordje bij de mo derne Brightlands Campus naar het hoofdkantoor van GF Bioche- - F micals, het revolutionaire be drijf waarvan hij mede-eige- 1 naar is en dat op een (groei- J* ende) waarde van tussen de v i 10 en 16 miljard euro wordt geschat. Maar ook hier gaat het Fla mini niet om de rijkdom. Hij wil slechts de wereld groener maken. „Ik heb me altijd enorm aangetrok ken gevoeld tot de natuur, al sinds mijn jeugd in Corsica, en begon me al vroeg zorgen te maken om het mi lieu, de klimaatverandering, de op warming van de aarde", legde hij twee jaar geleden uit in verschillende Engelse media, toen hij voor het eerst zijn ambitieuze project onthulde. Bij zijn club, Arsenal, vonden ze het al tijd al vreemd dat hij na de trainin gen vaak keurig in het pak de kleed kamer verliet. Dat was voor vergade ringen die hij jarenlang had verzwe gen. „Ik durfde niet naar buiten te treden voordat ik zeker wist dat het geen flop zou worden. Zelfs mijn fa milie wist van niets." Een flop is het zeker niet, de droom die Flamini en zijn businesspartner Pasquale Granata in 2008, toen Fla mini bij AC Milan kwam spelen, wil den nastreven. Ze richtten GF Bio- chemicals op - naar hun initialen, maar ook denkend aan 'Green Fu ture' - en Flamini investeerde miljoe nen euro's van zijn met voetballen verworven vermogen in jarenlang onderzoek, in samenwerking met universiteiten in Pisa en Milaan, om een 'groen' en betaalbaar alternatief Ik durfde niet naar buiten te treden voordat ik zeker wist dat hetgeen flop zou worden zaterdag 24 februari 2018 MATHIEU FLAMINI: Rijkste voetballer ter wereld Kies jouw gemeente II Edwin Winkels Barcelona Mathieu Flamini: behalve voetballer van Getafe ook een succesvol zakenman in 'groene pe troleum'. Links als speler van Arsenal. fotojamiemcphilimey/thesun/newslicensing -Mathieu Flamini (33)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30