Verliefd 24 Kjeld Nuis kon op de1000meter alleen maar verliezen OLYMPISCHE SPELEN PYEONGCHANG 2018 Helden van de dag: de 'garlic girls' Column Kjeld is een held. Hij won de 1000 meter gis teren niet aan de finish, maar op de start- streep. Dat was de ultieme beproeving. Kon hij de spanning nu wel aan? Ga maar na onder welke omstandigheden hij naar de lijn gleed. Twaalf dagen zaten er tussen zijn rsoo en 1000 meter. In die periode sloeg de sfeer in het Nederlandse kamp om. Hij had de meest ongunstige loting die je maar kunt beden ken, in de laatste rit, na alle favorieten. Havard Lorentzen, een echte koele Viking, daagde hem uit met 1.07,99. Geloof me, psychologisch gezien een wereld van verschil van 180 graden met 1.08,00. Bij de start speelde zijn tegenstander Mika Poutala weer de clown door in het blikveld van Nuis op de kussens te gaan hangen. De starter was een Noor. Die hem, misschien wel terecht, een valse start geeft, maar hem pas terugschoot na vier slagen en daarna sommeerde snel naar de start te komen. Dit allemaal opgeteld was bijna te veel. Hier kon Kjeld nooit mee omgaan. Als je dan, bam, 16,3 opent, weet je dat het goed komt. Ook al scheelde het niets. Hulde voor de grootse manier waarop Lorentzen de nederlaag droeg. De Noor wees op die ene honderdste waarmee hij de 500 meter won en de vierhonderdste waarop hij nu de 1000 meter had ver loren. Soms valt het jouw kant op, soms niet. Kjeld Nuis heeft alles wat een held nodig heeft. Goede kop en uitstraling Ik hoor vaak dat het schaatsen moet vernieu wen. Dat er afstanden moe ten worden afgeschaft. Maar met die afstanden is niets mis. Het gaat om de mensen die ze rijden. Kjeld Nuis is met zijn bravoure en zijn karakter de vernieuwing die de sport nodig heeft. hét nieuwe schaatsidool van Nederland. Alle kind jes op de ijsbaan en hopelijk van de week op de sloten en plassen willen Kjeld zijn. Hij heeft toch alles wat een held nodig heeft? Een goede kop, de juiste uitstraling, mooie mimiek. Ik heb helemaal niet zo veel volgers op Instagram, maar het filmpje waarop hij mij nadoet is 287.000 keer bekeken. Ik bedoel maar. speelt niet dat hij een leuke gozer is, hij is het. Uit gesproken, goed op sociale media, een knappe jon gen. En hij zit met 28 jaar in de kracht van zijn le ven. Wie wordt er niet verliefd op Kjeld Nuis? zaterdag 24 februari 2018 GO De 'garlic girls' van gastland Zuid-Korea dwongen gisteren na een zinderend duel met Japan een plaats in de curlingfinale af. Met de laatste steen pakte het team voor een uitzinnige menigte de winst: 8-7. De curlsters, die allemaal Kim heten, danken hun bijnaam aan het plaatsje waar ze zijn opgegroeid: Uiseong, bekend om zijn knoflook. @erbenwennemars Kjeld kroonde zich tot Koning van de Spelen. En Nuis is niet perfect, maar hij is wel eigen. Hij -4 ►A De gouden minuten van Nuis in vier beelden: de start, de lastige kruising met Poutala, het moment waarop hij beseft dat de titel binnen is en feestvierend met de vlag. FOTO'S PIM RAS, AFP, EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24