23 STEFAN LUISTERT NAAR WAYLON Ga mee met Peter Langhout Reizen Den Helder is deze avond geen plekje meer vrij. De leeftijden van de fans lopen uiteen - door de foyer klinkt kindergejoel, maar ook het getik van wandelstokken - maar één demogra fisch kenmerk delen ze: van de 748 bezoekers zijn er zeker 650 vrouwen. Sommigen van hen zijn op pad ge gaan met een kussen met daarop de beeltenis van hun idolen. Die verwachtingsvolle adoratie is voor het tweetal echter geen reden voor een door zenuwen getekende voorbereiding, zo blijkt als de Merce des - formaat olietanker - zich deze middag iets na half vier in beweging zet. „Ik ben 0,0 procent nerveus", zegt Simon. „Dit zijn juist heerlijke dagen. De show staat, we weten dat we hem in de vingers hebben." Startpunt van de trip is het kantoor van Volendam Music, het roem ruchte platenlabel en management, waar het bureau van de drie jaar gele den overleden Volendamse peetva der Jaap Buys nog steeds doelbewust onbezet is. Simon had in de ochtend nog tijd voor een pittige fietssessie in de Noord-Hollandse polder. Hij is in training voor de Hollandse 100, een sportevenement dat geld bijeen brengt voor onderzoek naar lymfe klierkanker. Simons moeder lijdt aan de ziekte. Het gaat naar omstandig heden goed met haar. Haar zoon hoopt de 90 kilometer fietsen en 10 kilometer schaatsen op 18 maart beter te volbrengen dan bij zijn debuut. „Toen had ik alleen op de hometrainer geoefend. Dat is niet aan te raden." De trainingsrit heeft zijn stemban den vandaag wel enigszins minder elastisch gemaakt, constateert hij na de soundcheck aan het einde van de middag. Maar zorgen zijn er niet. Aan het diner - huiselijk meegenomen vanuit een restaurant aan de Volen damse Dijk - gaat de volle aandacht naar de samenvatting van de Olym pische Spelen. Hoewel de uitslag al bekend is, applaudisseert Simon zijn handen stuk voor het goud van Su- zanne Schulting. Routines Na de stamppot met andijvie en ham is er een uurtje rust. De twee verblij ven in aparte kleedkamers. Niet om dat ze eikaars aanwezigheid a la vele kijvende voorgangers uit de rock-'n- roll niet meer verdragen, maar zodat ze zich ongeremd kunnen overgeven aan hun routines voor de show. Eenmaal op de Helderse bühne spelen de twee een dwarsdoorsnede van hun oeuvre, roepen twee dames op het podium voor een biertje en beantwoorden vragen uit de zaal. Als het doek valt is het duidelijk: Den Helder wil meer. Dat komt er uiter aard. Twee liedjes nog en dan hebben de mannen 2,5 uur gespeeld. Mede daarom houden ze het na afloop bij een half biertje met de band. Buiten wachten immers nog fans die hopen op een vlugge foto, en een kleine 80 kilometer asfalt terug naar Volen dam. Hij moet er meer dan eens aan hebben teruggedacht. Op 11 maart 2014 speelde Waylon samen met Ilse DeLange voor het eerst Calm after the Storm live bij De Wereld Draait Door. De versie ont beerde chemie. Daarom presenteerde de zanger de eerste van zijn vijf'mo gelijke Songfestivalliedjes' met een geluidsband. Zo kon de première van Waylons Eurovisie-vijfdaagse niet mislukken. De laatste keer dat Way lon vocaal een song verprutste, moet immers lang geleden zijn geweest. Toch blijft het een merkwaardige figuur: Waylon zingt vijf liedjes, waarvan hij er bij vier al weet dat het niet meer dan albumtracks op zijn komende plaat zijn. „Inspraak heb ben we helemaal niet", constateerde Matthijs van Nieuwkerk enigszins beteuterd. Waylons verklaring was nogal warrig: hij had besloten tot deze werkwijze nadat kandidate Kimberley volgens hem onterecht uit The Voice was gestemd. Dat was op 9 februari. Op 31 januari meldde hij echter al de keuze voor zijn lied al te hebben gemaakt. Hoe dan ook: Back Together is ver moedelijk niet de Nederlandse bij drage voor Lissabon. Een gokje, ge zien de keuze het als het eerste in deze reeks te zingen. Neemt niet weg dat de mooi opgebouwde country- popsong al makkelijk beter is dan OG3NE's Lights Shadows van 2017. Gecombineerd met de mededeling dat Hans Pannecoucke (ook de man achter het zwart-witsprookje van de Common Linnets) weer de tv-regie doet, biedt dat hoop op een fraaie score op het Eurovisie-podium. Neemt niet weg dat de mooi opgebouwde country- popsong al makkelijk beter is dan OG3NE Lights Shadows 12 dgn busreis Scandinavië en de Noordkaap zaterdag 24 februari 2018 Veel vakanties met vertrekgaranties! peterlanghout.nl 0172-468800 Persgroepos De busreis Scandinavië en de Noordkaap is voor natuurliefhebbers één van de mooiste reizen. Ontdek Scandinavië, maak kennis met Finland, Zweden, Noorwegen en de midzomernachtzon op de Noord- kaap. Ook bezoeken we de hoofdsteden Stockholm en Helsinki. Inclusief Vervoer per luxe Comfort Class bus 3x overnachting in 2-persoonsbinnenhut Verblijf in diverse goede middenklasse hotels op basis van halfpension Afscheidsdiner in Nederland Veel excursies Vertrek: 19 juni metvertrekgarantie Reiscode: BE39988 A A Optreden voor een publiek van hoofdzakelijk vrou wen. Na de show heb ben Nick en Simon aandacht voor een jonge fan. A Simon werkt tijdens de pauze zijn kleding bij. En even tussendoor: tien tallen cd's signeren. FOTO'S PAUL BERGEN Lied nr. 1, dat is het vast niet Waylon speelt vijf nummers bij DWDD, slechts één haalt het Songfestival. Popjourna list Stefan Raatgever kijkt en luistert dagelijks mee en spreekt zijn voorkeur uit. Vandaag het eerste nummer, Back Together. 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23