22 M Na twaalf jaar in hun loopbaan zijn Nick Simon van jongens mannen geworden. De nachtelijke schnabbeltournees zijn verruild voor de degelijke theateroptredens. Deze krant keek een avond mee vanuit de kleedkamer. ANGELA KIJKT TV Wat Mies Bouwman was voor de jaren 70 en 80, dat is Matthijs voor nu Vrijwel geluidloos glijdt de zwarte Mercedes S-Klasse de Volendamse nieuwbouwwijk in. De klok wijst 00.20 uur op de vroege vrijdagochtend aan. Voorin navigeert chauffeur Wietse nauwkeurig naar een in moderne stijl opgetrokken herenhuis. Achterin tuurt de ene helft van Nederlands populairste popduo of er achter de vensters nog licht brandt. Maar de echtgenote van Nick Schilder blijkt al naar bed. Vijf minuten later trekt Simon Keizer voor zijn tuinhek dezelfde conclusie. „Er is", zegt hij, „echt een andere tijd begonnen. Vroeger wachtte An- nemarie me na optredens altijd op de bank op met een glas wijn. Maar nu Kiki (de 7 maanden oude, eerste dochter van het koppel, red.) er is, Ik ben 0,0 procent nerveus. De show staat, we weten dat we hem in de vingers hebben hebben we onze slaap hard nodig. Ik kruip er zo ook meteen in." Twaalf jaar na hun landelijke door braak hebben Nick Schilder (34) en Simon Keizer (33) de gammele plan kieren van het schnabbelcircuit ver ruild voor het theaterpluche. Zoef den ze in hun eerste jaren vaak op één avond langs vier optredens op huwelijksfeesten, bedrijfsborrels en jubilerende voetbalverenigingen, anno 2018 speelt het duo alleen nog met een liveband. Hoewel ze daar door aanzienlijk minder vaak optre den, schat chauffeur Wietse de sa men afgelegde autokilometers in middels op 'bijna een miljoen'. Vloggen De jongens zijn mannen geworden, bij wie grijze haren door de baarden prikken, maar die elkaar op de ach terbank nog steeds in moeilijk ver staanbaar Volendams toespreken. In plaats van over de verwachtingsvolle blikken van de meisjes in het publiek gaan de gesprekken nu over zakelijke aangelegenheden én over de nieuw ste hobby van het tweetal: vloggen. „Ik kan een hele week bezig zijn met zo'n verhaal", zegt Simon, die zijn zelf gemonteerde reportages onder meer de titels 'Een break nodig' en 'Eindelijk! Kiki slaapt door!' gaf. Van de 60 optredens die de Aange- naaw-theatertournee telt, zit nu bijna de helft erop. Er wachten nog grote zalen: Carré in Amsterdam, Chassé in Breda en het World Forum in Den Haag. In Theater Kampanje te Travolta wil reünie van Grease Trump- auteurzegt interviews af Helaas, ze zitten er weer bijna op, de Winterspelen. Wat gaat deze gelegen- heidssportfan het meest missen? Dat het 's morgens in de gang van de basis school eindelijk weer eens over iets anders ging dan kou en ruiten krabben of de jongste afleve ring van De Luizenmoeder. Dat Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel ineens aan tafel zitten bij De Wereld Draait Door. En je als kijker tot de ontdekking komt dat je inderdaad al een hele tijd onbewust rondliep met de vraag: hoe is het nu eigenlijk met Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel? De hypnotiserende vlaggetjesact van het leger Koreaanse cheerleaders. Dat is toch an dere koek dan dweilorkest Kleintje Pils of de oranje indiaan met zijn trommel. Misschien ook een leuk idee voor de eredivisie? Dat je je als 40-plusser ineens realiseert: huilende sporters zijn mooi, maar hun tot snik ken toe geroerde ouders nog veel mooier. Voor wie het gemist heeft: kijk vooral het filmpje van Omrop Fryslan terug met de vader van Su- zanne Schulting. Omdat die trots zo herken baar is. Je voelt hem namelijk al als je je eigen kleuter stralend over een kunstijsbaan ziet krabbelen. Merken dat het noemen van de naam 'Mart Smeets' nog steeds genoeg is om een half land op de kast te krijgen. En dat als je dan ook nog schrijft dat je hem mist op tv, de rapen he lemaal gaar zijn. En dat je dan alleen maar meer zin krijgt om De Mart de hemel in te prijzen. De diepe dankbaarheid dat dit geen 1976 is maar 2018, met alle technische hoogstandjes van dien. Van olympisch-formatie-vliegen- met-drones voor gevorderden tot de NOS-re- gieploeg die zelfs het wegschietende veertje van de schaats van Jan Blokhuijsen in het vizier wist te krijgen. Kunnen zij misschien ook Wie is de Molvan afgelopen zaterdag zo terugkijken en aanwijzen waar het precies misging met die pakjesopdracht? Maar wat ik bovenal ga missen: het tot diep in de ochtend in pyjamabroek op de bank han gen en genieten van zwaartekracht tartende ca priolen bij het snowboarden of een roedel over elkaar heen buitelende shorttrackers. En voor uit, ook een beetje van die guitige kop van jongste NOS-bediende Sjoerd van Ramshorst. Zonder ook maar een spoortje schuldgevoel, want hé, dit is maar eens in de vier jaar. Tot de pakjesbezorger aanbelt en met een blik op je slonzige broek bezorgd vraagt of alles wel goed gaat. Quote van de dag THEATERTOURNEE zaterdag 24 februari 2018 —Hoofdredacteur Arno Kantelberg van Esquire in de VARA Gids over presentator Matthijs van Nieuwkerk. De heerlijke dagen van Nick Simon Stefan Raatgever 44 -Simon Keizer Pyjama FILM John Travolta werkt aan een reünie van Grease. Met Oli- via Newton- John heeft hij plannen de 40ste verjaar dag van de film te vieren. „Ik kan wel huilen als ik eraan denk. Het wordt geweldig!" TELEVISIE Michael Wolff, schrijver van de bestseller Fire and Fury over Donald Trump, heeft interviews in Nederland af gezegd. Twan Huys zou hem bij de opnames voor College Tour te kritisch hebben onder vraagd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22