Wat is dit mooi! JA www.pzc.nl/kieswijzer WEEKEND Maakboek Zeeuwse dracht OLYMPISCHE SPELEN PYEONGCHANG 2018 Onze prachtige medaillerace is bijna voorbij. Want morgen eindigen de Spelen. Jammer! Het waren heerlijke weken. O ja, er was ook tegenspoed. De verdwenen veer op het ijzer van Jan Blokhuijsen, de videoscheids die het goud van Sjinkie in de weg zat en te snel schaatsende Aziaten, Noren en een Canadese Nederlander. Leven is overzichtelijk in tij den van Olympische Spelen. Wel of geen medaille, dat is de vraag. En lukt het eens een keer niet, dan doemen nieuwe kansen op. Deze Spelen zijn hier nooit een hype geworden, maar we hebben ons er wel lekker bij gevoeld. Maatschappelijke discussies in ons gepolariseerde landje, over Gordon, transgenders, Baudet, zwarte piet en Marokkanen lig gen al twee weken stil. We zijn steeds één geweest. We leven mee met het verdriet van Sven. We mopperen op vlegel Koen Verweij. We sluiten stoere Kjeld in de armen. We juichen natuurlijk voor het goud van Ir- een, maar ook voor dat van Esmee en Carlijn, jonge vrouwen waar we nog nooit van hadden ge hoord. We krijgen natte ogen als Jorien ter Mors vertelt dat ze zich tij dens het laatste stuk van haar gouden race tot haar overleden vader keert. 'Papa, help me!' Op dinsdagmiddag 20 februari valt een half land voor short trackmeisjes die door een won der brons halen en daarna van de boarding een dansvloer maken. De monoloog na afloop van de snelste van het stel: „We doen het, én in een Peking wereldre cord, én we worden gewoon Peking derde. Hoe Peking cool is dat. (Korte stilte) Zo, ik heb even te veel Peking gezegd. (Giechel lachje). Nou, het maakt me geen zak uit." Twee dagen later wint deze Su- zanne Schulting goud. Het land heeft er een favoriet buurmeisje bij. Dan weer swingend, dan weer huilend, maar altijd ontwa penend op tv. Het mooiste komt dan nog. De beelden van Omroep Friesland, van juichende opa en oma thuis, met hond, moeten in december worden uitgeroepen tot het mooiste tv-moment van 2018. Twee weken lang zijn de Spelen thuis en op de werkvloer het ge sprek van de dag. Rond het mid daguur is het fmaletijd en trek ken velen naar de beschikbare beeldschermen. In de avond kij- ken meer dan negen miljoen Ne derlanders toen een stel jongens uit de eredivisie onder leiding van Arjen Robben, Robin van Persie en Louis van Gaal in de halve finale van het WK op een haar na Messi klopten. Maar het is natuurlijk meer dan sport alleen. Het zit 'm in het sa men zijn, samen kijken, samen winnen. Samen iets doen, dat is het fijnste van alles. Bedankt wintersporters van Nederland, maar wat nu? Morgen eindigen de Spelen. Overmorgen worden we wakker met niets en zonder perspectief. Oranje ont breekt deze zomer op het WK voetbal en het is niet zeker dat Tom Dumoulin tijdens de grote rondes weer zo goed is als vorig jaar. Hé, wacht eens. Het vriest! Een Elfstedentocht, daar zijn we aan toe. Hoofden aller rayons, verza melt u! ken we naar de talkshows en sa menvattingen op TV. De drukte makers Wennemars en Veld kamp of wijsneus Mart Smeets vinden we stom of juist heel erg goed. In de ochtend worden we wakker bij rustgevende tv. Sport bindt een volk, hoor je vaak. En ja, wat hebben we in ons leven voor de tv genoten van Ard Schenk, Joop Zoetemelk, Ellen van Langen en Rudie Lubbers vs Muhammad Ali. In juli 2014 ke- Nieuwsmedia FOTO RUBEN OREEL P2 EN ZEELAND 2 Dé K Kieswijzer voor Zeeland Wessel Penning Kjeld Nuis. FOTO PIM RAS Zonnige dag met koude noord oostenwind pzc.ni Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 7 1168! 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1