FOOD TRUCK CHALLENGE HARATHON Korting EU-afdracht voor Rutte niet heilig 24'Kitchen Paul de Leeuw 17 VANDAAG 10.00 -15.00 MORGEN 12.00 -17.00 Ik zit als koning op de machine als50'er Willem- Alexander binnenstapt Nederland dreigt die korting te ver liezen, omdat die een afgeleide is van de Britse korting die oud-pre mier Thatcher ooit bedong. Met de brexit gaan zo goed als zeker alle kortingen eraan. Mark Rutte zei daar gistermorgen over: „Het in strument is vers 2, het belangrijkste is om onze afdracht onder controle te houden." Premier Rutte ontmoette giste ren in Brussel de leiders van 26 EU- lidstaten voor uiterst moeilijke gesprekken over de Europese meer jarenbegroting 2021/2027. Brussel wil over zeven jaar 100 a 200 miljard extra en moet ook nog een gat van dik 90 miljard dichten door het ver trek van de Britten. Rutte is akkoord met nieuwe extra uitgaven voor bijvoorbeeld grensbewaking, innovatie en cy berdefensie, maar vindt niet dat hij en andere leiders daarvoor de beurs moeten trekken. Hij denkt dat er veel geld te verdienen valt binnen de begroting door beperking van de landbouwsubsidies en steun aan achtergebleven regio's. „We beste den al veel aan Europa, en daar zijn i De Europese Unie moeteen gat van 90 miljard dichten door de brexit goede redenen voor, maar het hoeft niet omhoog." De Nederlandse nettobijdrage moet zeker niet om hoog: „We moeten niet meer net tobetaler worden dan we al zijn." De Nederlandse zuinigheid vindt vooralsnog alleen weerklank bij Oostenrijk en een paar Scandinavi sche landen, maar dat ziet Rutte niet als een probleem: „Ik heb de af gelopen zeven, acht jaar wel vaker lastige conflicten uitgevochten." Op het moment dat Henk Krol belt, zit ik naar Temptation Island te kijken. Ik leg Henk uit dat jonge stelletjes, als laatste middel om hun relatie te redden, twee- enhalve week naar Thailand gaan. Daar moeten ze zo'n dertig verleiders van zich af weten te slaan. Om de vier dagen zien ze, afzonderlijk, bij een kampvuur dat hun partners met hun han den niet van een verleider in een hangmat afkunnen blijven. „Misschien leuk om dat een keer met 50-plussers te doen", stel ik voor. „Op het Dokter Deen-eiland Vlieland." Maar Henk heeft geen tijd voor Temptation Island-gedoe. „Ik heb met mijn partij soPlus een pro bleem: weer meer 50-plussers schaffen een motor aan." Terwijl Henk Krol juist duidelijk wil ma ken dat 50-plussers het kind van de politieke rekening dreigen te worden. „Henk, ik wil ook een motor. Ze ker na het zien van een reportage in het Journaal." Daarin vergele ken twee 50'ers een motor met een vrouw: daar word je verliefd op. Zij toerden er vrolijk op los en tussendoor aten ze een stuk ap pelgebak. Ik kijk op Marktplaats naar een motor die wordt aangeboden door de partner van een net op gepakt Satudarah-lid. Maar ik heb te veel moeite met de vele Satudarah-stickers op de motor. Ik overweeg nog om over de oude stickers nieuwe stickers van ABBA te plakken, maar zie er toch maar van af. Dus ga ik naar een echte mo torwinkel, waar ik lang op mijn beurt moet wachten, omdat een leeftijdgenoot met zijn rollator moeilijk de winkel in kan. Ik val voor een zelfschakelende motor met een dct-bak: zeven versnellingen met een auto matische koppeling. Zui nig, soepel en als je erop zit, is het net of je opeens veel haar hebt. Ik zit als een koning op de ma chine als 50'er Willem-Alexan- der zelf binnenstapt. „Gaat u ook motorrijden, ma jesteit?" „Zekers te weten, makkelijk als ik even naar mijn moeder in Lage Vuursche wil voor een heerlijk schuimgebakje." dus ik scheur weg. De motor schakelt uit zichzelf en ik voel me als een Temptation Island-verlei- der met nieuwe tieten, geilend in een zwembad terwijl het regent. In een cafeetje drink ik een kop koffie. „Henk, dit voelt als vrijheid", zeg ik tegen de aanvoerder van 50PIUS. „Ga je hem kopen?" vraagt Henk. Mijn man heeft uiteindelijk grote twijfels over mijn voorge nomen aankoop - hij is dan ook zeven jaar jonger. Hij zegt: „Je hebt vorige maand al een elektri sche fiets gekocht. Daar ben je zo blij mee." „Maar een motor is zo veel coo- ler!" „Kun je daar ook een bood- schappenmandje op monteren?" Even val ik stil. Mijn man zegt dat ik de motorverkoper vriende lijk moet bedanken en weer lek ker op mijn elektrische fiets met boodschappenmandje naar huis moet komen. Daar brandt een kampvuur en gaan we verleide lijke motorfilmpjes bekijken op www.fiftyshadesofgay. zaterdag 24 februari 2018 Premier Rutte gaat zich niet doodvechten voor het behoud van de korting ('rebate') die Ne derland momenteel geniet op zijn afdracht aan Brussel. Frans Boogaard Brussel GO Motormuis Ik mag een proefritje maken, Premier Rutte op de informele EU-top. fotobelga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17