Opknappen bad in Tholen is voor de zomer klaar HAARWERKEN Bijeenkomst over hulphond bij dementie 7 De renovatie van zwembad De Spetter in Tholen is in volle gang. Met man en macht werkt aannemer Fraanje om het bad op tijd klaar te krijgen. „We liggen op schema", zegt projectleider Dik de Blaeij. „Eind april kan het bad open." Dick Nieuwenhuis Hoge zandbergen domine ren het terrein. Vracht wagens, trekkers en sho vels rijden af en aan. Voor wie niet beter weet, lijkt het alsof er nog bergen verzet moeten worden. Wat je niet ziet, is dat het hart van het zwembad, de techni sche installatie, inmiddels com pleet is vernieuwd. Het reguliere verwarmingssys teem is aangevuld met 42 collecto ren op de daken. Die dragen bij aan warm water in het bad. De zogehe ten sundisks zijn een energiebespa rende maatregel, die op jaarbasis 6.500 euro moet opleveren. De techniek grenst aan de personeels ruimte. Die is volledig gestript en heeft nieuwe kozijnen. Binnenin komt een keukeneiland. Bezoekers kunnen er straks broodjes, fris drank, ijsjes en snoep kopen. Beta len kan voor het eerst met de pin of via een zwembadkaart. Die kaart is nieuw, vertelt projectleider An Cats-van der Klooster van de ge meente Tholen. Gasten kunnen, net als bij een OV-chipkaart, de kaart opladen met geld. Met als voordeel dat contant geld meene men tot het verleden behoort. Buiten is veel veranderd. Nieuw is een overkapping, aangelegd voor het wekelijkse koffie-uurtje van de ochtendzwemmers en als schuil plaats bij slecht weer. Tegenover de personeelsruimte zijn vier douches geplaatst. Het is wachten op de kleedhokjes, zeventien stuks. Die worden binnenkort ge monteerd. De meest tijdrovende klus is het bad zelf. Dat is volledig gestraald. „Als de vorst uit de grond blijft, starten we op korte termijn met Pas als uit proefmonsters blijkt dat de waterkwaliteit in orde is, kan het bad open het herstel van het beton en het aanbrengen van een nieuwe tegel- rand", zegt De Blaeij. Daarna krij gen het bad, de startblokken en duikplank een nieuwe coating. Dan rest alleen de reconstructie van het terrein. Daar is een begin mee gemaakt. De smalle tegel paadjes langs het bad keren niet te rug. In de nieuwe situatie ontstaat een groot terras rondom het zwembad. Met picknicktafels en zitbankjes. De ligweide keert te rug, met nieuw gras en jonge be planting. Zo zijn al nieuwe bomen geplant. Voordat het zwembad weer open kan, moet de technische installatie volledig zijn ingeregeld. De Blaeij trekt daar een maand voor uit. „Pas als uit proefmonsters blijkt dat de waterkwaliteit in orde is, kan het bad open. Eerder niet." De gemeente Tholen trekt 1,25 miljoen euro uit voor de renovatie van het bad. Die is in december be gonnen. In het nieuwe seizoen is ook nieuw speelmateriaal beschik baar. Dat is gesponsord door de carbidstichting, die aan het einde van het jaar geld heeft ingezameld. Hoge kortingen op alle showroom badmeubelen! Persoonlij contact, een aotAl en betrouwbare service terjen scherpe prijzen1 Tegelzetbedrijf Kapsalon de Jonge GOES Alzheimercafé De Bevelan- den houdt maandag 26 februari weer een bijeenkomst in zorgcen trum Randhof in Goes. Het thema van deze avond is: de hulphond bij mensen met dementie. Letty Dreesman heeft met haar hond Lotje een tweejarige oplei ding tot therapiehond gevolgd. Sa men met haar hond werkt ze bij mensen met ernstige vormen van dementie. Gespreksleider is Pau- lien Tazelaar. Vanaf 19.00 uur is iedereen van harte welkom. Toegang is gratis. Het programma start om 19.30 uur en de avond wordt afgesloten om 21.30 uur. 'btr~ zaterdag 24 februari 2018 Renovatie zwembad De Spetter op schema Timo van de Kasteele - Dik de Blaeij, projectleider Fraanje Het bad is volledig gestraald, daarna wordt het beton hersteld en een nieuwe tegelrand aangebracht. IN ONZE SHOWROOM ADVIES BIJ U THUIS DE REALISATIE Zompe 22 - 4353 RT Serooskerke - 0118-592491 - info@tdnbv.nl - www.tdnbv.nl - Inspiratie opdoen - Inmeten badkamer - De bouw bespreken - Advies krijgen - Bouwkundig advies - Het voorwerk -Afspraak maken, -Ruwe schets - De installatie van uw badkamer ook 's avonds mogelijk - Uitgevoerd door eigen vakmensen Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies, U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www. .kapsalondejonge.nl Projectleider Dik de Blaeij van aannemer Fraanje en An Cats-van der Klooster van de gemeente Tho len bij zwembad De Spetter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 151