C9 De voorpret is begonnen SGP wil bieb maar één keer extra geld geven Blij 2 Ze zijn er weer. Borden vol met posters van politieke partijen die dingen naar de gunst van de kiezer. Hebben die, in tijden van sociale media, wel nut? VERKIEZINGEN plakken 3R0EN LINKS Commentaar Hier en daar een debat. Overal publicatieborden met verkiezingsposters. Wat plaatselijke politieke scher mutselingen. Zo loopt Zeeland langzaam warm voor de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 21 maart. Voorlopig krijgen de Winterspelen nog wat meer aandacht. Dat is geen probleem. Het tij keert vanzelf. Er is tijd genoeg om even na te denken over het beleid van de Zeeuwse gemeenten. Bedienen zij hun burgers goed? Dat gaat al lang niet meer alleen om losse stoeptegels of om parkeertarieven. Neem de uitvoering van allerlei sociale maatregelen. Die is heel belangrijk. Niet omdat er veel poli tieke keuzes in zitten, maar omdat raadsleden er scherp op moeten toezien dat iedereen aan zijn trekken komt. Neem woningbouw of onderwijs. Zeeuwse gemeenten wil len nog weieens touwtrekken om huizen of om een school. Om dan uit de impasse te komen, zijn raadsleden nodig die over hun eigen schaduw heen kunnen springen. Het is dus zaak om de goede mensen te kiezen. In de over zichtelijke Zeeuwse gemeenschappen zal dat vaak een be kende zijn. Prima. Bij twijfel, of om even te controleren of je wel goed zit in het kamp van die kandidaat, kan het geen kwaad om een stemhulp te raadplegen. Bijvoorbeeld de online Kieswijzer die de PZC vandaag lanceert, de grootste regionale stemhulp ooit. De voorpret is begonnen. Rol van gemeenten gaat veel verder dan parkeertarieven en losse stoeptegels Met behulp van deze eenmalige subsidie moet de noodlijdende bi bliotheek een plan van aanpak uit zien te voeren, de dienstverlening in orde houden en ontwikkelingen en plannen voor de lange termijn in beeld brengen. Pas daarna wil de SGP besluiten of er structureel meer geld naar de bibliotheek moet. En zo ja, hoe hoog dat bedrag dan moet zijn. De partij vreest dat het nu al toe kennen van een structurele subsi die de prikkel wegneemt om op de ingeslagen weg van kostenbespa ringen en inkomstenverwerving verder te gaan. De SGP wil wel in stemmen met het plan van aanpak om de begroting van 2018 sluitend te krijgen. Wat de effecten van dit plan op het begrotingstekort zijn, wil de partij pas na dit jaar beoorde len. Met eenmalige extra subsidie moet de bieb voor dit jaar orde op zaken kunnen stellen Bibliotheek Oosterschelde komt jaarlijks 35.000 euro tekort voor de exploitatie van de bibliotheek in Kruiningen en de uitleenpunten in de andere Reimerswaalse dorpen. ALMANAK Normaal gaat de zoon nooit de deur uit zonder een kus. Maar na geruzie over ongekamde ha ren en verbeuzelde tijd achter de tv, had zijn vader het even helemaal gehad en liet zijn zoon boos en zonder afscheid naar school vertrekken. Moeder zag het zorgelijk aan. „Waarom ben je nou toch zo boos? Ben je dan niet blij met hem?" „Jawel hoor. Ik ben blij als-ie thuiskomt, als-ie 's morgens wakker wordt en ik ben blij als- ie slaapt of als-ie weer naar school gaat." Hij kon zijn vrouw geruststellen: „Eigenlijk ben ik dus altijd wel blij met hem." WISSENKERKE Verkiezingsdebat Noord-Beveland 4.000 euro voor alcoholpreventie Cees Liefting komt zichzelf va ker tegen dan hem lief is. De PvdA-lijsttrekker in Terneuzen is dezer dagen alomtegenwoor dig, dankzij de breed verspreide verkiezingsposter waarop hij prominent is afgebeeld. „Het is absoluut geen ijdelheid. Het hoort er nu eenmaal bij. Als uit hangbord van de partij moet je af en toe je gezicht lenen." Ze doen bijna nostalgisch aan, die borden vol verkiezingspos ters die bijna overal - Goes wacht nog tot komende week - zijn verrezen. Vaak hangen de affiches keurig in het gelid, el ders neigt het naar een ratjetoe van elkaar overlappende plak katen in diverse formaten. Voorgedrukte of digitale borden blijken nog altijd geen gemeen goed. Zijn posters nog wel van deze tijd, nu de politieke partijen ook via digitale kanalen hun bood schap kunnen uitdragen? Je moet het een doen, maar het andere niet laten, vinden zij zelf. „Ook op het gebied van so ciale media doen we het no dige", zegt Bert van Halderen, VVD-lijsttrekker in de ge meente Veere. „Maar we heb ben eigenlijk geen moment ge- Weercafé met Jos Broeke Eerste namen EEF bekend zaterdag 24 februari 2018 GOES Reimerswaal moet niet zomaar structureel extra geld geven aan Bibliotheek Oosterschelde om de begroting voor de komende jaren op orde te krijgen. Dat stelt de SGP. Een eenmalige subsidie van 13.500 euro is voorlopig wel voldoende. Raymond de Frel Kruiningen Tip? redactie@pzc.nl Stem dorpsbelangen BABIJN JkPKJUI Ei tffr-ö HulstPLUS W/'£ Met het oog op de ge meenteraadsverkiezin gen van 21 maart houdt de gemeente Noord-Be veland een verkiezings debat en een politieke markt. Het debat is don derdag 8 maart om 19.30 uur in het ge meentehuis in Wissen- kerke. Gespreksleider is Ferdinand Koppejan van Omroep Zeeland. De gemeente Goes trekt 4.000 euro uit voor de voortzetting van het alco- holpreventiebeleid. Het beleid lijkt zijn vruchten af te werpen: het drank gebruik onder jongeren is afgenomen en de leeftijd waarop zij voor het eerst alcohol drinken, geste gen. Van de 4.000 euro betaalt de gemeente onder meer mystery- shoppers: jongeren die controleren of de horeca alcohol schenkt aan min derjarigen. Posters Rolf Bosboom Vlissingen NISSE Klimaatverandering en het weer in Zeeland. Deze en andere onder werpen komen aan bod tijdens het weercafé op vrijdag 9 maart. Verschil lende deskundigen, onder wie weerman Jos Broeke (foto), delen hun kennis. Het weercafé be gint om 19.30 uur in 't Durpsuus aan het Dorps plein in Nisse. Er is een beperkt aantal kaarten. Deze kosten 5 euro en zijn te bestellen via de website nm.nl/agenda. WISSENKERKE Plakbord in Aardenburg. foto boaztimmermans Posters in Hulst, foto boaz timmermans De eerste namen voor festival EEF (Eindeloos Eiland Festival) zijn be kend. Singer-songwriters Jeffrey Martin en Anna Tivel, allebei uit het Ame rikaanse Portland, treden zowel apart als geza menlijk op tijdens de vierde editie van EEF. Het buitenfestival is dit jaar van vrijdag 15 tot en met zondag 17 juni, wederom op het terrein van land schapscamping Wilgen oord bij Wissenkerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 149