JE HOEFT VOOR AVONTUUR NIET NAAR DE TROPEN TE VERHUIZEN 4 Column David en Arjan van 365dagensuccesvol.nl hebben één doel: Nederland het gelukkigste land van de wereld maken. A e doen nóg meer water bij onze wijn totdat er alleen nog maar water zal zijn", zei Hans Teeuwen ooit. Want laten we eerlijk zijn: het leven is een compromis. Je ver langde naar wit, koos heel verstandig voor zwart - en nu is alles grijs. Het avon tuur wil maar niet beginnen. Het is de weerbarstige werkelijkheid die voor de deur lag en niet meer wilde weggaan, zodat je 'm maar binnen liet en een kop thee aanbood. Van alle interne conflicten waar mensen mee rondlopen, is die tussen het verlangen naar zekerheid en het verlangen naar onzekerheid misschien wel het meest herkenbaar. Want je wilt natuurlijk veiligheid, geborgenheid en vertrouwen. Maar je wilt ook avontuur en variatie en onvoorspelbaarheid. Zekerheid én onzekerheid horen beide bij de basisbehoeften van ieder mens. En elke dag komen ze met elkaar in conflict. Want te veel zekerheid is burgerlijke sleur en dat vind je verschrikkelijk. Maar te veel onzekerheid is onveilig en bedrei gend en daar moet je niet aan denken. Wat overblijft is grijs en water zonder wijn. Aan de ene kant is er die lieve schat van je, met wie je al jaren bent getrouwd en naast wie je nog steeds graag wakker wordt. Maar aan de andere kant lonkt die spannende collega, die je tijdens de ver gadering op maandagochtend net iets te lang aankijkt. Aan de ene kant heb je dat fijne huis met die fijne tuin en de supermarkt om de hoek. Maar aan de andere kant krijg je die droom niet uit je hoofd, van die ein deloze trip door Amerika, als een easy rider de zon achterna, met alles wat je bezit in je rugtas. Aan de ene kant pro motie als je blijft, aan de andere kant vrijheid als je vertrekt. Aan de ene kant pensioen, aan de andere kant bitcoins. Ergens zeurt het stemmetje in je hoofd dat je moet kiezen: voor de zekerheid van Excelbestanden en verzekeringen en gemeenschap van goederen (de verant woordelijke burger) of voor de onzeker- heid van de casino's en de affaires en het reizen naar nergens (de romantische bon-vivant)Je kunt het moeilijk allebei zijn, als een easy rider met een Excelbe stand. Misschien helpt dit: zekerheid krijg je in dit dichtgeorganiseerde Nederland bijna cadeau. Je moet heel erg je best doen om onder een brug terecht te komen. De vraag luidt veel meer: waar is het avon tuur? Gelukkig hoefje niet meteen je huis in de fik te steken en naar de tropen te verhuizen. Het kan genoeg zijn om voor jezelf te beginnen, een nieuwe op leiding te volgen of iets spannends te proberen in de slaapkamer. Het wordt heus wel weer een compro mis. Maar nu even niet. 41 magazine 43 Kiezen tussen easy rider en Excelbestand WG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 124