II Karin's^^0 EUWS 11 ganger van mijn eigen gemeente, de zaal. Mijn God zit in het mysterie, in het onbegrijpelijke. In adembenemende kunst, in de onschuld van een kind. In de wonderen die er, ondanks alles, toch gebeuren. toto ik acht het niet onmogelijk dat ik, in ™E het zicht van de dood, nog naar hem terugkeer. Opportunisme? Je ziet sommigen, als ze echt oud zijn, toch de veiligheid en bescherming van God zoeken. Ik heb, als ik thuis op mijn balkon zit, over Den Haag uitkijk en als ik de kerkklokken hoor beieren, heimwee naar de veiligheid van toen. Want er is niks voor die veiligheid in de plaats gekomen. Als ik nu gevoelens van onzeker heid, twijfel en angst heb, schrijf ik er een tekst over. Mijn zekerheid is 's avonds tussen acht en elf uur in het theater. Dan ben ik eigen baas. Dan klopt ineens alles in een warrige en onzekere tijd. Ik heb ook een brief geschreven aan De Dood. Hij heeft me drie keer laten lopen. Het verwijderen van een nier - dat zag er ernstig uit - en een keer tij dens mijn knieoperatie toen mijn zuurstofgehalte alarmerend zakte. Ik was nagenoeg weg - ben met kunst en vliegwerk teruggepompt. De derde keer was ik op weg naar Groningen toen een vrachtwagen me niet zag en wegdrukte. Ik heb 50 meter op twee banden gereden tus sen die truck en de vangrail. Ik dacht maar één ding: Paul, dit was het jon gen. De nacht voor mijn nieroperatie kon ik niet slapen. Zocht buiten een bankje waar ik kon roken. De Dood De Dood ging naast me zitten. We hebben over mijn leven gepraat. Maar toen ik vroeg wat mijn kansen waren, zweeg hij ging naast me zitten. We hebben over mijn leven gepraat. Maar toen ik vroeg wat mijn kansen waren, zweeg hij. Ik was die nacht heel kalm. Het is misschien met je gebeurd, maar je hebt een goed leven gehad. Dat was 25 jaar geleden. Ik was sterker, jonger, brutaler. Nu ben ik veel kwetsbaar der, merk ik. Ik vrees de dood niet. Wel de ont luistering, de aftakeling. En de heren Hersenbloeding, Hartfalen, Kanker en Alzheimer, zijn geniepige helpers. Ik heb een euthanasieverklaring. En ben van plan de middelen aan te schaffen om me een handje te helpen als het zover is. Veel van mijn leef tijdgenoten beschikken er inmiddels over. Ik moet, als de zwarte bespiegelin gen de overhand krijgen, mezelf krachtig toespreken. Bezig zijn en be zig blijven, Paul. Creëren! Anders gaat het mis." Altijd inclusief: vlucht verblijf huurauto O Kleinschalige accommodaties weg van de massa Wil jij tijdens je vakantie weg van de massa op ontdekking gaan en zelf je tempo bepalen? Zoek je rust, ruimte en vooral geen gedoe? Kijk dan op www.karinschoice.nl Villa's met privé zwembad Boutique hotels Originele appartementen zaterdag 24 februari 2018 Italië - Toscane - Cerreto Guidi Agriturismo Isola Verde Griekenland - Rhodos - Kiotari Alisahni Beachfront Villas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11