'NIET STILZITTEN, STEEDS IETS NIEUWS AANPAKKEN' Twintig jaar was ze hoofdredacteur. Van Avant Garde, Blvd., Volkskrant Magazine en Het Parool. Ze werkte zestig uur per week, ontwikkelde de startup Paper - inmiddels verkocht aan Blendle - en bracht intussen ook nog vier kinderen groot. Toen ze 50 werd en het laatste kind het huis verliet, brak een klassiek moment aan: wat zou ze eens doen met de dertig jaar die misschien nog voor haar lag? Tijd voor bezinning dus. Barbara van Beukering (51) verliet mediaconcern De Persgroep, maakte een paar fijne reisjes en dacht na over de rest van haar leven. Toen kreeg ze de vraag of ze een boek wilde schrijven; precies op het juiste moment. „Ik wist meteen: ik ga vrouwen van 70-plus interviewen. Vrouwen die ik bewonder, de Hedy's en de Neelies, die zich op hun leeftijd nog steeds laten gelden. Hoe doen zij dat, zo midden in het leven staan?" Ze belde niet alleen Hedy d'Ancona en Neelie Kroes, maar ook Nelleke Noorder- vliet, Gerdi Verbeet, Noraly Beyer, Olga Zuiderhoek en nog een tiental andere vrouwen. Bijna allemaal zeiden ze ja. Hanneke Groenteman zag het niet zitten, wilde niet 'als oud rolmodel fungeren voor hippe jongere vrouwen'. Sonja Barend en Ria Bremer hadden het te druk - wat uitstekend illustreert waarom Van Beukering hen bewondert. „Deze vrouwen zijn mijn voorbeel den", vertelt ze. „Hun werklust, hun energie, hoe ze eruitzien: ik wil oud worden zoals zij. Ik heb ze gevraagd: wat kan ik van je leren?" Wat volgde was een reeks intieme gesprekken over ambitie, relaties, moederschap, carrière en uiterlijk. Ze vervlocht ze met reflecties op haar eigen leven en op dat van haar moeder en oma's. „Mijn moeder be hoorde tot de eerste generatie vrouwen die ging studeren en werken. Ze had een politieke loopbaan bij de WD, was veer tien jaar burgemeester van Terschelling en werkte tot haar 70ste nog vier dagen per week als bestuursvoorzitter. Zij was mijn belangrijkste rolmodel." Hoe doe je dat, 'leuk oud' worden? Dat geheim probeerde Van Beukering de 221 zaterdag 24 februari 2018

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 103