NYNKE DE JONG RONDREIZEN Beveiligers op schepen mogen wapens dragen of bel ons 088 - 70 70 600 i StlD 6 Schatten van Bulgarije/ n~v9a v korting Klassiek Roemenië Elders €50 f €50 8-daaase ro Column Daar stond 'ie: Wouter Kool mees, minister van Sociale Zaken, op de Negenmaan- denbeurs in de RAI. Tussen de fruithapjesstands en het kinder- wagentestparcours. En hij had groot nieuws: het ka binet komt met een wetsvoorstel om het partnerverlof uit te brei den. Volgend jaar mag de partner na de geboorte van een kind al vijf dagen betaald verlof opne men, drie meer dan de schamele twee die men nu krijgt. En in 2020 mag hij of zij daar ook nog vijf weken verlof aan vastplakken, waar bij 70 procent van het loon wordt doorbetaald. Ik zou nu overwin ningsrondjes rondom de verloskundigenprak tijk moeten lopen. Einde lijk! Meer verlof! De an dere Europese ouders hoe ven ons niet meer uit te la chen! Maar ik blijf met zo veel vragen zitten. Waarom komt de reke ning voor dit verlof bij de werkge ver te liggen, en niet bij de over heid, zoals de SER adviseerde? Waarom is het niet verplicht ge steld? Waarom wordt er maar 70 procent doorbetaald? Dit zal toch zeker een drempel zijn voor gezin nen waar men al moeizaam rond komt. Dan pak je niet zomaar dat partnerverlof. 30 procent loonver- schil is veel. Kortom: dit is een prachtige re geling voor mensen die wel wat inkomen kunnen missen. De happy few. Het is een prachtig begin, maar het is niet gelijk waardig. Het mooie van het zwangerschapsverlof voor vrouwen in loondienst is dat ze allemaal hetzelfde krijgen. Dan krijgt jouw moeder so wieso zestien we- V ken de tijd om zich voor te be- reiden op jouw komst, en om daarna te wennen aan jouw be staan. zo. Het partnerverlof is positief voor de arbeidspositie van de moeder, en misschien nog belang rijker: voor de band die het kind met de vader of tweede moeder zal opbouwen. Die eerste weken zijn hectisch, vermoeiend, maar vooral onvergetelijk. Als je die we ken samen doormaakt, zal werk en zorg daarna ook veel eerlijker wor den verdeeld. Een paar weken ver lof voor beide ouders, dat gun ik alle ouders. En niet alleen de ge zinnen die het geld ervoor kunnen missen. Maar met nog een paar aanpassin gen kunnen we het nóg mooier maken. Dit is een prachtige regeling voor mensen die wel wat inkomen kunnen missen Een wetsvoorstel van VVD en CDA dat dit regelt, heeft na een aanpassing de steun van een meerderheid in zowel de Tweede als de Eerste Kamer. De Christen- Unie zorgde ervoor dat er film beelden worden gemaakt. Beveiligers worden verplicht bodycams te dragen die aangezet moeten worden zodra het schip gevaarlijke wateren binnenvaart. Als er sprake is van piraterij of een ander incident, moeten de bevei ligers de beelden - mét geluid - overdragen aan het Openbaar Mi nisterie (OM). „Op die manier moet de overheid geweldssitua ties kunnen controleren", stelt ChristenUnie-Kamerlid Joel Voordewind. In plaats van camera's op de uit rusting van de beveiligers mag er volgens Voordewind ook gekozen worden voor camera's op het schip. „Zolang we maar 180 gra den beeld hebben." Als de bevei ligers geen beelden kunnen leve ren, zijn ze strafbaar. Over de inzet van particuliere bewapende beveiligers wordt al vele jaren gesproken, sinds het aantal piraterijgevallen vooral voor de kust van Somalië explo sief toenam. Bijna alle andere Eu ropese landen maken de inzet van beveiligers mogelijk, maar in ons land hield een groot deel van de Kamer altijd bezwaren, omdat t Bewakers moeten filmbeelden maken, anders strafbaar het geweldsmonopolie bij de re gering ligt. Daarom werd als tus senoplossing al gekozen voor de inzet van teams met mariniers, die rederijen konden inhuren. Maar de reders klaagden erover dat de mariniers niet altijd op korte termijn konden vertrekken. Sommige rederijen namen al stie kem beveiligers mee. De beveiligers kunnen nog niet op korte termijn met schepen mee. De wet moet nog worden behandeld door de Eerste Kamer. nu V.a. V korting Ap-^y (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) reizen nl vrijdag 23 februari 2018 GO @Nynke Verlof En dat gun ik de partners ook Beste minister Koolmees, ik ben heel blij met dit wetsvoorstel. Na jaren parlementair getouw trek is de weg vrij voor gewa pende beveiligers op schepen die in piraterijgebieden varen. Ook komt er cameratoezicht aan boord. Hanneke Keultjes Den Haag Voordelig met Stip! Nederlandssprekende reisleiding Nergens voordeliger! Ind. vliegreis per Transavia Ind. vliegreis Nederlandssprekende reisleiding O.a. Boekarest en Transsylvanië O.a. Plovdiv, Melmk Veliko Tarnovo Targu Mures Sighisoara Brasoy^ejmer Harm Predeal Sinaia Poiana Brasov Bran l|<"l Boekarest Bulgarije is een veelzijdige vakantiebestemming! Rustzoekers en cultuurliefhebbers kunnen hier hun hart ophalen. Tijdens deze indrukwekkende 8-daagse groepsrondreis 'Schatten van Bulgarije' zal u zich, onder leiding van een Nederlandssprekende reisleiding, vergapen aan diverse historische monumenten, prachtige kerken en unieke kathedralen in o.a. Sofia, Bansko en Plovdiv. De reissom is zéér voordelig en inclusief vliegreis, 7 overnachtingen in 3- of 4-sterrenhotels en verblijf op basis van logies en ontbijt. Tegen een toeslag van slechts €59,- p.p. kunt u er 7x diner bijboeken. Gaat u met Stip Reizen mee op avontuur? Laat u in Roemenië verrassen door de overweldigende culturele rijkdom! Tijdens de 8-daagse rondreis ontdekt u het prachtige Roemenië. U bezoekt o.a. de hoofdstad Boekarest en de Culturele Hoofdstad van 2007 Sibiu in Transsylvanië. Boek deze reis nu zéér voordelig inclusief vliegreis 23 kg ruimbagage en verblijf in 4-sterren hotels, inclusief ontbijt. Tegen een toeslag van slechts €69 p.p. kunt u 7x een diner (incl. lx wijnproeverij) bijboeken. Boek snel en ontdek tijdens deze rondreis wat dit fantastische land voor u in petto heeft! stipreizen.nl/bghvbb zie stipreizen.nl/roklrb Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! no.nn oi.nn -»« no.nn n.nn ïn.nn ïo.nm w Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, kortingen variëren per reis en zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Zie de website voor alle voorwaarden en kortingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6