m V Kassa korting tot 175?p /ï/V 12- Justitie: geen vervolging sigarettenproducenten Opvangcentrum Arduin in Wolphaartsdijk van de baan Walcheren Éfiri Uitzicht op de molen van Hulst De strafzaak tegen de tabaksin dustrie zou een wereldwijde pri meur zijn geweest. Het Openbaar Ministerie (OM) zegt echter dat er geen strafbare feiten worden gepleegd, hoewel roken dodelijk is en het ontwerp van de sigaret ten daar 'zeker aan bijdraagt'. „Het is producenten wettelijk toegestaan ventilatiegaatjes aan tabaksproducten toe te voegen", zegt het OM. Dat er kleine gaatjes in de sigaretten zitten die testre sultaten over de hoeveelheid schadelijke stoffen beïnvloeden, erkent het OM. „Maar daar zijn overheden van op de hoogte en dat heeft nooit aanleiding gege ven de regels aan te passen." De zaak draait vooral om die ventilatiegaatjes. De vele perso nen en instellingen die aangifte deden, zeggen dat die gaatjes er voor zorgen dat testapparatuur minder schadelijke stoffen meet dan is toegestaan. Rokers krijgen juist méér schadelijke stoffen binnen, omdat zij met hun vin gers en mond de gaatjes dicht- Het is wettelijk toegestaan ventilatiegaatjes aan tabaksproducten toe te voegen knijpen. Volgens het OM is dat al jaren bekend bij de overheid en is de tabaksindustrie dus niet straf baar. Ook ziet het OM roken als eigen verantwoordelijkheid. „De sjoemelsigaret bestaat niet", reageert een van de produ centen, British American Tob acco. „Anderhalfjaar is de sugges tie gewekt dat wij dingen stiekem doen, dat is nu de wereld uit", aldus juridisch directeur Rik Doejaaren. Advocaat Bénédicte Ficq, die alle aangevers bijstaat, gaat door met haar zaak. „We gaan vol ver trouwen naar het Gerechtshof. Ze kondigde direct een Artikel 12- procedure aan, waarmee het Ge rechtshof het Openbaar Ministe rie moet dwingen toch tot vervol ging over te gaan. Die procedure kan een jaar duren. „Bij de tabaksindustrie gaat de champagnefles open, maar we ko men keihard terug", zei longarts Wanda de Kanter. Ficqs kantoor genoot Marnix van der Werf ziet grote kansen voor een succesvolle Artikel 12-procedure. „Het OM zegt eigenlijk: het is toegestaan om met ventilatiegaatjes de appa ratuur te omzeilen. Maar het OM vergeet dat de wet is gemaakt om mensen te beschermen." Meer weten? Bel 070 30 76 700 of kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia Pk Z J Wauw! i Goud Suzanne Schulting zorgde gisteren voor een daverende verrassing op de Winterspelen. De Friese short trackster won goud op de 1000 meter. Het is de eerste Neder landse gouden plak ooit bij het shorttrack. P20 en zeeland 2 FOTO AFP ARIS MESSINIS E BinnenS Buiten h Anti-tabakslobby zet strijd voort bij Gerechtshof Justitie gaat de vier grote ta baksproducenten in Nederland niet vervolgen voor moord of zware mishandeling. Vervol ging zou niet kansrijk zijn, aldus het OM. De instellingen die aangifte deden zeggen dat ze 'keihard terugkomen'. Victor Schildkamp Den Haag —Openbaar Ministerie »P3 Nog 6 dagen kassakorting Vertrek t/m Maart 2019 i Boek nu met extra korting Geldig voor al onze 256 verre groeps- en privé- rondreizen. Kies uit de mooiste bestemmingen wereldwijd, ook in de meivakantie en de zomervakantie. neemt je mee Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. vrijdag 23 februari 2018 <?TnrvDt> 4°C Snerpend pzc.nl koud Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 ZEELAND 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1