OZCAN AKYOL Nieuw meldpunt voor klachten over hulp bij studiekeuze DIT SCHIP WILT U NIET Middellandse Zee Cruise of bel ons 088 - 70 70 600 iStIP nu v.a. All Inclusive 6 Column Wat het vrije woord zo in teressant maakt, zijn de verschillende interpre taties van dit voorrecht, dat ons land een baken van beschaving maakt ten opzichte van andere plekken, waar een ongewenste mening kan leiden tot mishande lingen en moordpartijen. Paul Ber- ben, kandidaat-raadslid voor de Partij Veilig Maastricht (PVM), de monstreerde deze week op Face- book, gedreven door branie en rel- zucht, dat niet iedereen even goed om kan gaan met de privileges van een geciviliseerde samenleving. Hij sprak de wens uit dat vice- premier Kajsa Ollongren (D66) wat hem betreft 'mag hangen aan de hoogste boom', een droom die weinig aan de verbeelding over laat. Op deze manier wilde hij aan zijn volgers laten weten dat hij niet gecharmeerd is van het plan om het raadgevend referendum af te schaffen. Toen er veel tumult ontstond en de vicepremier openlijk de ge dachte uitsprak om aangifte te doen, trok het brekebeentje uit Limburg zijn keutel in, met de toevoeging dat hij de commotie overtrokken vond. Hij zei er ook bij: 'Je kan niks meer zeggen of het wordt in het idiote doorgetrok ken.' Waarvan akte. is dat hij iets veel groters blootlegt. Al wekenlang klagen aanhangers van Thierry Baudet over de wijze waarop hij door de pers en tegen standers wordt bejegend. Het roept herinneringen op aan wijlen Pim Fortuyn, die zijn frisse en elo quent geformuleerde standpunten met de dood moest be kopen. Vanuit rechtse hoek horen we herhaaldelijk dat een conservatieve politicus stelselma tig wordt gede- moniseerd, alsof we niets van het verleden heb ben geleerd. Maar aan de andere kant gebeurt precies hetzelfde: er zijn al weken haat- en lastercampagnes gaande tegen Kajsa Ollongren, die volgens haar vaste criticasters onderdeel zou uitmaken van een groter plan, waarbij zelfs het koningshuis wordt betrokken. De complot theorieën zijn niet van de lucht. omdat D66 onlangs de donorwet erdoorheen kreeg, wat veel min achting sorteerde. Dat klimaat zorgt ervoor dat zij evengoed wordt gedemoniseerd, met bizarre uitwassen, zoals het facebookbericht van dat leeghoofd van PVM. Een verantwoordelijk heid bij het vrije woord, of je nu links of rechts bent, zou altijd moeten zijn dat je anderen daar mee niet in gevaar brengt. Wie dat niet begrijpt, hoort niet thuis in het politieke domein. Toen trok het brekebeentje uit Limburg zijn keutel in Sinds 2015 zijn hogescholen en universiteiten verplicht om stu diezoekers te begeleiden naar de juiste opleiding. Ze kunnen bij voorbeeld meeloopdagen aanbie den, gesprekken organiseren met docenten en studenten of een persoonlijk advies uitbrengen. Daar ging het de afgelopen ja ren regelmatig mis. Scholieren kregen van onderwijsinstellingen soms het advies om een opleidin gen niet te kiezen. Als de scholier toch wilde doorzetten, gebruikte de instelling het eigen advies om hem of haar te weren. ,Dat mag niet", aldus Rhea van der Dong, voorzitter van het Interstedelijk Studenten Overleg (ISO). „En bij sommige instellingen kregen scholieren alleen een formulier tje." Oud-Kamerlid Pieter Duisen- berg (VVD) diende een motie in om de studiekeuzecheck te verbe teren. Met betere begeleiding kie zen studenten vaker de juiste op leiding, zijn er minder uitvallers en stappen ze minder vaak over. Het Meldpunt Studiekeuze- check moet een stok achter de deur zijn voor hogescholen en universiteiten. Scholieren met klachten kunnen zich daar mel den. In mei gaan het ISO en de Landelijke Studentenvakbond om de tafel met de Vereniging van Universiteiten (VSNU) en i Het meldpunt moet een stok achter de deur zijn Vereniging Hogescholen (VH). „Wij kunnen ook ons voordeel doen met de meldingen", zegt VSNU-woordvoerder Bart Pierik. „Wij vinden het belangrijk dat studenten een goede opleiding kiezen. Dan zijn ze gemotiveerder en studeren ze met meer plezier." Maar er is meer nodig voor suc ces in de studie, zegt Rutger Kappe, lector studiesucces van Hogeschool InHolland. „Het is van belang de studenten ook na de keuze goed te begeleiden." Vliegreis vanaf Amsterdam of Eindhoven Alle maaltijden en drankjes Vele faciliteiten aan boord Prachtige route met o.a. Napels, Civitavecchia (Rome) Livorno Kijk voor méér cruises op onze website! (ma. t/m vr. 09:00-21:00, za. 09:00-17:00 zo. 10:00-18:00) gjo JAAR reizen nl (fi donderdag 22 februari 2018 GO @ÖzcanAkyol Het vrije woord Het interessante aan deze casus Dit alles heeft een grimmige sfeer rond haar gecreëerd, ook Scholieren die geen goede be geleiding krijgen bij het vinden van een nieuwe studie, kunnen hun grieven vanaf vandaag melden bij het Meldpunt Stu- diekeuzecheck. Ellen van Gaaien Utrecht PRIJS ALARM!! pullmantur April Mei Juni Juli Augustus September Oktober November v.a. 794 v.a. 774 v.a. 774 v.a. 844 v.a. 914 v.a. 844 v.a. 744 v.a. 699 Toeslag buitenhut €100 VERTREK AMSTERDAM VERTREK EINDHOVEN stipreizen.nl/crpsob stipreizen.nl/crpseb Villefranche-sur- Sè II Een topreis voor een topprijs! Een volledig verzorgde 8-daagse 4* cruise op de Middellandse Zee, met vertrek van april t/m november. Normaal gesproken kost deze cruise al gauw €1098: nu bij P v.a.slechts €699! U vaart een volle week naar vrijwel alle highlights van de Middellandse Zee, zoals Napels, Rome en Monaco. U vaart met het heerlijke cruiseschip MS Sovereign Aan boord van I MS Sovereign hoeft u zich geen moment te vervelen! Neem bijvoorbeeld een duik in het zwembad of ontspan in het fi tness- en wellnessgedeelte. Verras uw smaakpupillen in één van de restaurants met verscheidenheid aan gerechten en geniet 's avonds van een spectaculaire show in het theater. Boek deze reis snel, want dit wilt u echt niet missen. Livor Civitavecchia Barcelona ons IM|I> TWW stipreizen.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Voor deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing, kortingen variëren per reis en zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Zie de website voor alle voorwaarden en kortingen. ANVR SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6