Laatd maar komen Komende maanden2000vacatures in fusiehaven North Sea Port Bordjes die een beetje vreemd zijn Diploma of geen diploma, met de juiste werkhouding kan iedereen aan de slag bij bedrijven in het Gents-Zeeuwse havengebied. Let op! Nh ÈÓfi.J4.V ï,»Tr Alles ligt er klaar voor aan de Bos- laan in Axel. Op verzoek van Jaap Schieman van IJsclub Axel heeft de brandweer het concoursterrein gis teren onder water gezet. Schieman die nog wel wat hulp kan gebruiken, kijkt uit naar de verwachte vries kou. „De baan is lekker groot, zo'n zeventig bij honderd meter." Axel is er snel bij. Hulst voor Elkaar wacht nog even tot de vorst doorzet en wil dan een ijsbaan maken bij de tennisbanen op het sportpark in Hulst. IJsclub Sluiskil is ook voor zichtig. Begin februari smolt het ijs- laagje snel weer weg. Bedrijven in de Gents-Zeeuwse fu siehaven North Sea Port verwach ten de komende maanden zo'n tweeduizend vacatures te hebben. „De arbeidsmarkt is inmiddels zo krap dat iedereen welkom is, di ploma of geen diploma", zegt Peter Van Severen, directeur van de werkgeversorganisatie Voka Oost- Vlaanderen VeGHO. Voka vroeg de ondernemingen in het havenge bied naar hun verwachtingen voor de nabije toekomst. Aan het onder zoek deden 93 Gentse en 7 Zeeuwse ondernemingen mee. De vijver met arbeidskrachten is zowel in Gent als in Zeeland zo goed als leeggevist, constateert Van Severen. De grotere bedrijven in de Vlaams-Zeeuwse fusiehaven North Sea Port proberen aan beide zijden van de grens mensen te werven. Kleinere bedrijven kijken niet over de landsgrens bij de werving van personeel. Zij zien op tegen ad ministratieve rompslomp en de daarmee verband houdende kos ten. Grensarbeid Ook gebrek aan kennis over wetge ving rond grensoverschrijdende ar beid wordt als reden genoemd. Dat is opvallend, want aan beide zijden van de grens wordt al jaren veel energie gestoken in de informatie voorziening over grensarbeid. Een voorbeeld hiervan is het Sec torbureau Grensarbeid dat werkne mers én werkgevers informatie ver strekt over grensarbeid. Ook in Ter- neuzen en Goes is een Grensinfor- matiepunt ingericht. De economi sche groei zorgt op twee manieren voor meer vacatures. Allereerst groeit het aantal banen. Bijkomend effect is het verloop dat ontstaat De arbeidsmarkt is inmiddels zo krap dat iedereen welkom is, ook zonder diploma doordat werknemers bij een ander bedrijf kunnen gaan werken. Zo komt een banencarrousel op gang. In vergelijking met voorgaande ja ren ontstaan minder vacatures doordat mensen met pensioen gaan. Bijna de helft van de verwachte vacatures betreft laaggeschoold werk. Voor 43 procent van de aan geboden banen wordt zelfs geen enkel diploma gevraagd. De voornaamste functies zonder opleidingsvereiste zijn chauffeur, heftruckchauffeur, pro ductieoperator en magazijnmede werker. Niet dat je geen enkele scholing nodig hebt om dit werk te doen, maar bedrijven zijn bereid deze werknemers zelf op te leiden voor deze functies. Vooral de grote bedrijven willen flink investeren in het aanwerven en opleiden van ge motiveerde schoolverlaters, is de conclusie van het arbeidsmarkton derzoek. It donderdag 22 februari 2018 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl Zand op fietspad ZEELAND8 FOTO BOAZ TIMMERMANS» Vijver met personeel raakt leeg Theo Giele Gent -Peter Van Severen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 63