Gekke liedjes werden serieus 0 Musical 5 Alfred J. Kwak Singer-songwriter Walt Wilkins in Razzmatazz Vreemde Vogels Zeeuwse folk DE TRANS//MISSIE Elektronisch toekomsttheater Toen Peter Quaak en Koen Ca- pello zeven jaar geleden met Krapuul startten, wilden ze vooral 'leut maken'. „Gekke liedjes maken en een beetje optreden", vertelt Quaak. Toen zijn broer Ro- bert vanuit Utrecht naar Zeeland verhuisde, voegde hij zich bij de band. En werden de gekke liedjes steeds serieuzer. „Tijdens een optreden in Deinze wilde de stadsdichter onze naam niet uitspreken, omdat hij ons geen krapuul (uitschot) vond. Ik denk dat daar het zaadje geplant is." De band nam afscheid van de naam Krapuul en gaat verder als Van Talud (de schuine zijde van We zijn heel trots op wat we voor elkaar gekregen hebben een dijk). De nummers op het nieuwe album Verweerd zijn seri euzer en volwassener. „Robert is een hele goede muzikant, dat heeft zeker verschil gemaakt. En toen Peter zijn banjo kocht, ontstond echt de Van Talud-sound. Er zit nu meer diepgang in", zegt Capello. Maar of de twee ook volwassen geworden zijn? „Volwassenér mis schien, ja..." De mannen brengen intieme nummers die over het Zeeuwse landschap gaan en over wat er in hen omgaat. „We zijn niet echt in een hokje te plaatsen qua muziekstijl. We spelen blues, gevoelige pop, folk... Zeeuwse folk dekt de lading het beste", vindt Quaak. Echt luisteren Ondanks dat de opnames van het album ietwat moeizaam verliepen, is de band erg tevreden met het eindresultaat. „We hebben veel moeten oefenen, maar we zijn heel trots op wat we voor elkaar gekre gen hebben", vertelt Capello. „We hebben ontzettend veel zin in het optreden in Porgy en willen zo goed mogelijk laten horen wat er op onze cd staat. We spelen vooral luisterliedjes, dus we hopen dat de mensen ook de tijd en het geduld nemen om écht te luisteren." Country Muziektheater donderdag 22 februari 2018 Waar gaat de mens heid heen? Wordt de mens overbodig in een toekomst waar kunstmatige in telligentie het leven gaat bepalen? De Trans//missie verpakt de grote vra gen van het leven in de kleine voorstel ling Pygmalion_off, voor een studenten kamer van een paar vierkante meter. Stukafest Middel burg heeft de pri meur van de voor stelling. Deze zal later te zien zijn op het Café Theater Festival in Utrecht. „Middelburg is een soort try-out. We zijn nu druk aan het re peteren. In een woonkamer, dus dat is wel handig voor het spelen in een studentenkamer op Stukafest. Het pu bliek heeft ook een inbreng in de voor stelling", zegt Marco Hoving van De Trans//missie. Het gezelschap be staat verder uit David Schwarz en Derk Stenvers. Ho ving en Schwarz hebben muziekthea ter gestudeerd aan Codarts, Stenvers regie in Maastricht. Ze omschrijven hun voorstelling als 'elek tronisch toekomst theater'. „We nemen je mee de toekomst in, waar mens en technologie versmel ten. Is dat onze on dergang? Of zullen we overleven?" Onbezonnen verge zichten bieden ze, zegt Hoving. „Maar ook hoop. Een te genwicht tegen de bedreiging van tech nologie." Op wie ze zich rich ten? „ledereen die nieuwsgierig is naar de toekomst en houdt van vette mu ziek." De Zeeuwse band Krapuul slaat een nieuwe weg in en gaat ver der onder de naam Van Talud. Zondag presenteert het drietal zijn eerste album, 'Verweerd', in Porgy en Bess in Terneuzen. Gertie De Boey —Koen Capello Van Talud, Porgy en Bess Ter- neuzen, zondag 15.00 uur. De band Van Talud met Robert Quaak, Peter Quaak en Koen Ca pello (vlnr). Ik ben vandaag zo vrolijk, zo vrolijk, zo vrolijk. Wie kent het liedje niet? Harlekijn Muziektheater, met onder andere Mark Haayema, brengt het spannende, mu zikale familieverhaal van Herman van Veen weer tot leven. Alfred Jodocus Kwak leest op een zomerdag in de Wa- terlandse Courant dat er in het zuiden landen zijn waar niet genoeg water is om je snavel mee te poetsen. Hij bedenkt een plannetje dat bijna fout gaat. Ledeltheater Oostburg, zondag 25 februari ,14.00 uur. Wie aan muziek uit Nashville, Austin of Texas denkt, kan niet om singer- songwriter en producer Walt Wilkins heen. Alles wat je aan die geografi sche verwijzingen kunt koppelen, vind je bij hem terug. Mooie country- songs, uitgekiende pro ducties. Mooie slepende melodieën en een kraak heldere stem die kan von ken en breken. De dromer die een harde werkelijk heid zo graag mooier wil maken. Soms schijnt de zon in zijn songs, altijd is er een tribute aan de schoonheid. Wilkins pro duceerde platen van Ricky Skaggs, Sam Baker en Kenny Rogers en kreeg voor zijn eigen opnamen gezelschap van niet de minsten uit het countrygenre. Zijn al bums krijgen altijd goede recensies. Zaterdag treedt hij op met Bill Small (zang, gitaar, bas) en Bart de Win (zang, piano en accordeon). Podium Razzmatazz Oost-Souburg, zaterdag 24 februari, 20.30 uur. Muziektheatertrio Enge Buren heeft een nieuwe show: Vreemde Vogels. De groep bestaat uit drie multi-instrumentalis- ten, die driestemmig zingen en uitblinken in persiflages en kari katuren. Ze spelen eigen composities, maar ook bekende popnummers waar aan ze hun eigen draai geven. Nu gaan ze op zoek naar vreemde vogels bin nen de muziekindu strie, de showbizz en het dagelijks leven. De Verwachting Ritthem (23/2), Nieuwe Kerk Zierik- zee (24/2) en De Stenge Heinkens- zand (17/3), 20.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49