Zingen over zilver en vogels 4 Stukafest Studenten stellen hun kamers weer open voor kleine concerten en verrassende voorstellingen. De vijfde editie van Stukafest Middelburg belooft opnieuw beter en spannender te worden. Latvian Voices zingen over zilver Duizendpoot Ali B m van een echte onderwij sstad te kunnen spreken, moet Middelburg nog wat stappen zetten. Maar in 2018 gaat het wel hard. De komst van de HZ University of Applied Sciences met onderwijs en onderzoek is een gewenste uit breiding van het studieaanbod. Om de studenten te huisvesten, komen er ook nieuwe kamers bij. Dat is dan meteen een kans voor Stukafest, dat dit jaar een jubileum beleeft. Het studentenkamerfestival vindt voor de vijfde keer plaats in ka mers van studenten van University College Rooseveldt (UCR). „We ho pen nu, met de HZ in aantocht, meer studenten uit Vlissingen te kunnen interesseren voor het festival", zegt Madelief Feenstra van Stukafest Mid delburg. Op termijn zijn de HZ-stu- denten immers misschien wel de nieuwe gastheren en -dames voor de concerten en voorstellingen." Concept Zeven optredens in zeven kamers, en een afsluitend feest in poppodium De Spot. Akoestische muziek tussen stapels vuile vaat en theater tussen We hopen, met de HZ in aantocht, meer studenten uit Vlissingen te kunnen interesseren voor het festival de studieboeken: het concept van Stukafest heeft zich de afgelopen ja ren bewezen. De organisatoren - stu denten van UCR - kunnen elk jaar te ren op het goede werk van hun voor gangers. Voor de jubileumeditie is Stukafest erin geslaagd het programma nog in trigerender en veelbelovender te ma ken. Breder bovendien. Co-Inci- dence, Eline Mann en The Great Communicators zorgen voor muziek; Firma Vruchtvlees, Guus van der Steen en De Trans//missie voor thea ter. De grootste verrassing staat in het studentencomplex Jacob Roggeveen aan de Noordsingel. Met cabaretier Bugra Gedik wordt een kunstvorm aan het programma toegevoegd die er voorheen niet was. In een studenten huis voelt hij zich zeker thuis. Zijn 'perverse studentenleven' is mede een bron van inspiratie voor zijn co medy, die door website Toomler/Co- medytrain wordt omschreven als 'rauw en introspectief, met een filo sofisch randje'. De Amsterdammer (1993) won vorig jaar de jury- en pu blieksprijs op het Amsterdams Stu denten Cabaret Festival. „Dat we nu zo breed en goed kun nen programmeren is voor een groot deel te danken aan subsidie die we hebben gekregen van Zeelandthea ters", legt Feenstra uit. Mede omdat de schouwburg dicht is vanwege een verbouwing, zoekt directeur Frans Lievens naar partners in Middelburg om het cultuuraanbod op niveau te houden. Feenstra: „We zijn ontzet tend blij met die steun." Bewuste keuze De verbreding van het programma is een bewuste keuze om het festival aantrekkelijker te maken voor een breder publiek. Dat dus zeker niet al leen uit studenten of jongeren be staat; iedereen is welkom. Dat past bij de belofte die de studenten van UCR deden bij hun komst naar Middel burg. Ze zouden deel gaan uitmaken van de Middelburgse samenleving en de Middelburgers ook bij hun uni versiteit en activiteiten betrekken. Ze hebben woord gehouden. Dus plof op 27 februari neer in een onbekende Middelburgse studenten kamer en geniet met andere onbe kenden van muziek, poëzie en thea ter. Elk optreden duurt een half uur en wordt twee keer herhaald. Zo kunnen bezoekers naar meerdere lo caties om diverse voorstellingen te zien. De grote afterparty is weer in De Spot. „Maar de avond begint ook al wat eerder met een Stuka-hap in restau rant De Likkepot", tipt Feenstra. „Je kunt daar voor 7,50 euro een goede maaltijd krijgen." Daar verzorgt Jan W. Minnaard de opening van het fes tival. Nagenieten kan zelfs de vol gende ochtend nog. „Rost serveert op de woensdag erna een goedkoop Stuka-ontbijt." 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Koor Muzikaal cabaret donderdag 22 februari 2018 P2 Kunst op de vierkante meter Maurits Sep 44 —Madelief Feenstra Stukafest: dinsdag 27 februari, 18.00 uur openingsact, optredens om 20.00, 21.00 en 22.00 uur. Afterparty vanaf 23.00 uur in De Spot. Meer informatie op stukafest.nl/middelburg. Kaartver koop: Common House Elliott, Lange Noordstraat, 15 euro (alleen con tant) of via shop.ikbenaanwezig.nl. Er zit muziek in de komende week. Zes Letse vocalisten zin gen over zilver, rapper Ali B heeft een nieuwe show en er is een musical over Alf red J. Kwak. Sin- ger-songwriter Walt Wilkins speelt in Oost-Souburg en mu ziektheatertrio Enge Buren gaat op zoek naar vreemde vogels. Wist u dat de kleur zilver vaak in verband gebracht wordt met emotionele en mentale kracht? In het programma Silver, dat door zes Letse vocalisten (Laura Jekabsone, Nora Vitina, Zane Statecka, Elina Ose, Andra Blumberga en Laura Le- ontjeva) wordt verzorgd, gaat het over vele tinten zilver, de kleur die parelt en verblindend kan zijn, maar ook die van oude grijze haren. De outfits zijn oogverblindend door de vele gekleurde tinten van de jurken uit de kledingcollectie Identity van Edite Treija. Latvian Voices is opgericht in 2009 en trad op in bijna alle werelddelen. De vergelijking met The King's Singers en het Hilliard Ensemble zijn voorspel baar. Maar dit wereldberoemde a-capellazangkoor uit Letland, waar veel en vaak gezongen wordt, wil met de menselijke stem als enig muzikaal instru ment een unieke zangstijl ont wikkelen. Het repertoire is breed: moderne en traditionele muziek, Letse folk aangevuld met elementen van popmuziek en klassieke koormuziek. Zeeuwse Concertzaal Mid delburg, zondag 25 februari, 15.30 uur. Ali B is een echte duizendpoot. Hij is rapper, tv-maker en jurylid bij The Voice, maar staat ook in het theater. Na het succes van zijn voorstelling Je suis Ali, die Matthijs van Nieuw- kerk de hemel in prees als 'mis schien wel de belangrijkste voorstel ling van het seizoen' komt Ali B nu met een nieuwe show: Koorts. Hierin praat en rapt hij BK over talloze on derwerpen die in Nederland spe len. De Mythe Goes, dinsdag 27 februari, 20.00 uur. Een optreden van Gita Bu- hari in een studentenkamer op Lange Delft 5 in Middel burg, vorig jaar op Stukafest. Komende editie treedt Eline Mann hier op. fotonousdavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48