Cruisen vanuit Venetie 3 Unicef, Amnesty en artsen slaan alarm over slachting bij Damascus 1L ledereen in Oost-Ghouta wacht op de dood. De bommenregen op de belegerde enclave bij Damascus is immens. Unicef heeft geen woorden meer voor de massaslachting. TT,.jT?8j!|MBBrervjm Een leeg persbericht is niet alleen bijzonder. Het onderstreept de machteloosheid van Unicef, het kinderfonds van de Verenigde Na ties, bij het aanschouwen van de verwoestende geweldsgolven die alle leven uit Oost-Ghouta slaan. De 400.000 inwoners van de en clave bij Damascus weerstaan al sinds 2013 de wurggreep van het Syrische regeringsleger. Honger is er een 'vertrouwd' wapen dat veel slachtoffers eist. Ook de beschie tingen eisen dagelijks hun tol. Maar de oorlog is sinds zondag veranderd in een slachtpartij die niemand ontziet. Onder het bom mentapijt dat wordt gelegd, sneu velen strijders en honderden bur gers. Kinderen, vaders en moeders. Tot gisteren ten minste 300. Ra ketten en 'vatbommen', afgewor pen door helikopters van de Syri sche luchtmacht, slaan diepe kra ters, verkruimelen het beetje menselijkheid dat er in Oost- Ghouta nog is. „Wij wachten op onze beurt om te sterven. Dat is het enige dat ik kan zeggen", zegt Bilal Abu Salah (22). Een arts noemt de situatie 'cata strofaal'. „De internationale ge meenschap laat het gebeuren, heeft ons de rug toegekeerd", zegt dokter Bassam. „We hebben niets meer. Geen medicijnen, geen on derdak. Geen voedsel, brood. En alles wordt bestookt. Winkels, markten, scholen, moskeeën, zie kenhuizen, alles. Waar is de VN, de Veiligheidsraad? Ze laten ons hier vermoorden." Collega Waleed Awata beschrijft de 'onmenselijke situatie' in haar ziekenhuis in Zamalka. Een zie kenhuis dat alleen nog onder gronds kan functioneren. „Ook wij liggen onder vuur. Bij de laat ste treffer gingen ons aggregaat, watertanks en enkele ambulances verloren. We hebben hier nog ze ventien bedden en vannacht wer den er 82 gewonden binnenge bracht. „We moeten hen op de grond behandelen", aldus Awata. Vermoed wordt dat de luchtaan vallen de inleiding zijn van een grondoffensief om de noordooste lijke buitenwijken van hoofdstad Damascus te veroveren op de re bellen. Volgens de Syrische rege ring en haar bondgenoot Rusland zijn de luchtaanvallen het ant woord op mortierbeschietingen door de 'terroristen' van regerings wijken. Het regime ontkent dat daarbij ook de burgerbevolking doelwit is. De internationaal ver oordeelde 'vatbommen' (vaten volgestopt met explosieven, spij kers en schroot) zouden niet wor den gebruikt. De ontkenning staat in schril contrast met ooggetui genverslagen. Ook artsen slaan alarm omdat er al ten minste ze ven ziekenhuizen en medische posten zijn gebombardeerd. Behalve Unicef spreekt ook Am nesty International schande van het geweld in Oost-Ghouta. „Het gaat hier om oorlogsmisdaden op een epische schaal", aldus de men senrechtenorganisatie. „Burgers leven er niet alleen al zes jaar on der een wreed beleg, zij liggen nu elke dag onder een meedogenloos vuur", zegt Diana Semaan die het geweld voor Amnesty onderzoekt. Compleet verzorgd inclusief transfers en vliegreis Kras.nl of bel 088-0885 886 umm donderdag 22 februari 2018 GO 'Wachten op onze beurt om te sterven' Hans van Zon Rotterdam/Oost-Ghouta §r, W V - AM De sinds 2013 omsin gelde rebellen- wijk Oost- Ghouta ligt zwaar onder vuur van het leger van Assad. Ook ziekenhuizen en burgers, onder wie veel kinderen, zijn het doelwit. FOTO'S EPA,AP EN REU TERS Rhapsody of the Seas AIDAblu Costa Luminosa MSC Musica Norwegian Star O.a. Katakolon en Santorini of Split Inct. Fooien, vertrekjuni t/m nov. Klantbeoordeling 8,3 O.a. Kotor en Santorini of Mykonos Keuze uit 3 prachtige routes Vertrek: mei t/m november O.a. Corfu, Santorini en Brindisi Vertrek april t/m oktober Klantbeoordeling 8,7 O.a. Corfu,Dubrovnik en Venetië Semi All Inclusive inclusief fooien Vertrek: april t/m oktober 1/ O.a. Kotor, Santorini en Dubrovnik Premium All Inclusive incl. fooien Klantbeoordeling 9,0 Kras.nl/37650 Kras.nl/37686 Kras.nl/86025 Kras.nl/86038 Kras.nl/37634 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief servicebijdrage, reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 3