MIJN HOBBY 5 11 Wim Bosman (85) uit Koudekerke bouwt modelbouwvrachtwagens van hout en metaal, leder onderdeeltje maakt hij zelf. Kunstwerken, die niemand ziet. „Jammer, ze staan nu gewoon bij mij op zolder." Eigenlijk ben ik er al van kinds af aan mee bezig. Toen maakte ik mijn eerste model vrachtwagen. Maar toen ik een aantal jaren ge leden een hartinfarct kreeg, ben ik me er pas echt volop mee bezig gaan houden. Ik kom uit een echte 'vrachtautofamilie'. Als kind reed ik regelmatig mee op de vrachtwagen. Daarna heb ik jarenlang in de techniek gewerkt en had ik een eigen transport bedrijf. Ik weet daarom heel veel van vrachtau to's af. Dat is handig bij het maken van de mo delauto's. Een uurtje of vier in de week. Dan maak ik een ontwerp, maak ik de materialen of bouw ik de auto's. Maar ik schilder ook graag, dus daar besteed ik ook veel tijd aan. Helemaal niets. Al het materiaal dat ik ge bruik is overschot. Ik maak alle onderdeel tjes zelf. Nee, ik ben niet zo'n gemeenschapsmens. En ik heb er geen behoefte aan. Dat doe ik eigenlijk niet zo heel veel. Het is niet zo dat ik steeds de nieuwste dingen wil weten over modelauto's. Ik doe voorname lijk ideeën op in oude boeken en zoek af en toe eens een foto op het internet op. Mijn vrouw vindt het mooi en is er ook geïnteresseerd in. Ze is ook altijd bij ons bedrijf betrokken geweest. Ze geeft kritiek als er iets niet helemaal goed is. Ik ben namelijk heel precies, als ik een foutje maak waardoor er iets scheurt of breekt, dan begin ik helemaal op nieuw. Met niet zoveel mensen, alleen met mijn vrouw en een paar oud-collega's. Zij maken zelf geen auto's, maar zijn er wel gek van. Dat is een Amerikaanse trekker met diep- lader. Ik wilde op die lader ook graag een lading maken. Destijds werd er op de Boulevard werk verricht met een kraan. Die vond ik erg mooi. Ik heb daar de maten van opgenomen en heb de kraan nagebouwd. Daar ben ik jaren mee bezig geweest. VJgek? Nee, eigenlijk niet. Ze vinden het prachtig. De meesten vinden het wel zonde dat mijn werk alleen maar op de zolder staat. Maar ja, ik weet niet zo goed waar ik er mee naartoe moet. Jazeker, voor zo lang het nog gaat. Al wordt het wel steeds moeilijker om nog auto's te vinden die ik graag nog eens zou maken. donderdag 22 februari 2018 GO Priegelen tot in perfectie Marieke Kesteloo 1 Wanneer bent u met uw hobby begonnen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4Hoeveel geld geeft u eraan uit? Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? I Verklaren mensen u wel eens voor Bent u van plan om uw verzameling I nog uit te breiden? Wim Bosman met één van zijn modelvrachtauto's: foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39