reanimeren Canadees warenhuis verkeert in zwaar weer Hudsons Bay ziet af van zijn oorspronkelijke plan om twintig warenhuizen in Nederland te openen. De winkels waar al huurcontracten voor zijn getekend gaan nog wel open, maar nieuwe vestigingsplaatsen komen er voorlopig niet bij. Walcheren Aarzel niet, gebruik de AED. Die oproep komt van het Rode Kruis nu blijkt dat adequate hulp bij een plotselinge hartstilstand vaak uitblijft. Slechts een derde van de mensen zonder EHBO-kennis durft een onbekende op straat te reanimeren. Met de AED kan via een stroomstoot het hart weer op gang gebracht worden. „Je kunt het verschil maken tussen leven en dood op zo'n moment", zegt reanimatieinstructeur Albert Dijkstra. Ploegenachter volging eindigtin teleurstelling »P2o Dat zegt Stefaan Le Clair, directeur van Hudson's Bay in Nederland en België, in een interview met deze krant. Anderhalf jaar geleden be loofde het Canadese winkelbedrijf, dat in zwaar weer verkeert, binnen twee jaar twintig winkels te ope nen in Nederland. Tot nu toe zijn dat er twaalf: in Den Haag, Leiden, Breda, Tilburg, Den Bosch, Maastricht, Zwolle, Al- mere, Amsterdam en Rotterdam. Die laatste twee steden hebben naast een Hudson's Bay ook een fi- Vooral van onze winkel in Amsterdam hadden we meer verwacht liaal van Hudson's outletformule. Dit voorjaar komen er nog drie warenhuizen bij: in Enschede (8 maart), Amersfoort (15 maart) en Haarlem (5 april). De opening van het aangekondigde filiaal in Am stelveen, later dit jaar, wordt uitge steld tot voorjaar 2019. Tot slot moet later volgend jaar Utrecht volgen, waarmee de teller op 17 staat. Andere steden die nog hoop had den dat de Canadezen het gat zou den vullen dat het faillissement van V&D in hun stadshart achterliet, komen dus bedrogen uit. Zo blijven Zeeland en de drie Noordelijke pro vincies warenhuisloos. „Wij concentreren ons voorlopig op de bestaande vestigingen", zegt Le Clair. „Wat we willen doen, wil len we daar heel goed doen." Afgelopen tijd gingen er geruch ten dat Hudson's Bay zich uit Eu ropa zou terugtrekken. De verko pen in Nederland zouden zwaar te genvallen. Onder druk van aan deelhouders onderzocht het Cana dese moederbedrijf verkoop van zijn Duitse warenhuisketen Kauf- hof, maar zag daar toch vanaf. De nieuwe baas van de waren huizen in Nederland ontkent dat hier problemen zijn. „De verkopen vallen mij niet tegen. We zijn pas vijf maanden bezig. In die korte tijd hebben we met een compleet nieuw team een ongelooflijke pres tatie neergezet. Maar er is nog veel werk aan de winkel. Vooral in Am sterdam; daar hadden we meer van verwacht." De warenhuizen zouden te duur zijn. Als reactie daarop, komen er zo'n 25 goedkopere merken bij in de schappen. Ook moet een uitgebrei dere food-afdeling zorgen voor meer 'beleving'. Nieuwsmedia Uit Thuis 'From Sammy with Love1: swingende musical over het leven van Sammy Davis Jr ZEELAND 2 Minder winkels Hudson's Bay Annemieke van Dongen Amersfoort —Stefaan Le Clair, directeur »P16 donderdag 22 februari 2018 5°C Koude oostenwind pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1