18 ANGELA KIJKT TV Veel Oranje op Pinkpop I isschien komt het door die sproeten op zijn neus. Of door zijn voortanden I die nog iets te groot zijn voor zijn mond, zoals bij elk jochie van die leeftijd. Of door die blik in de lens, stoer en onschuldig te gelijk. De foto van Nicky Verstappen, zoals gisteren weer getoond in Opsporing Verzocht, raakt me elke keer. Omdat hij ieders zoon had kunnen zijn, maar toevallig wachtte hem 20 jaar gele den een gruwelijk lot. 's Nachts verdwenen uit een tent op de hei, 40 uur later verderop dood teruggevonden, in zijn rode Ajax-pyjama- broek. Gewoon een jongetje dat mee was op kamp. Een raar kamp, dat wel, waar een stel veroordeelde zedendelinquenten de leiding had. ware ingeramd door Peter R. de Vries die in de tijd dat hij nog vooral misdaadverslaggever was bij SBS met niet aflatende ijver aandacht be steedde aan de zaak. Uitzending na uitzending maakte hij, net als over de Puttense moordzaak en Marianne Vaatstra. Zaterdag begint een grootschalig dna-ver- wantschapsonderzoek als ultieme poging als nog de dader te vinden. Dat was de aanleiding voor Opsporing Verzocht om dinsdag een speci ale uitzending te maken vanuit het politiebu reau van Landgraaf. Om uitleg te geven hoe dat dna-verwantschapsonderzoek werkt, over de procedure en om nog eens te benadrukken dat alle monsters na afloop worden vernietigd. Barbies kids naar Spanje Zelden heeft een film zo onder vuur gele gen als de wraak- film Death Wish uit 1974. De manier waarop Charles Bronson als de ar chitect Paul Kersey, nota bene een dienstweigeraar, eigenhandig wraak neemt op de moordenaars en ver krachters van zijn vrouw en dochter, riep destijds in progressieve kringen een storm van protest op. Ook deinsde deze Kersey - die van een pacifist in een wraakengel veran derde - er niet voor terug om op jacht te gaan naar overvallers, bendeleden met een bepaalde huidskleur en af komst die de parken en straten van New York onveilig maakten. De slappe aanpak van het justitiële appa raat en de onmacht van het politie korps deden hem naar de wapens grijpen. „Een ultrarechtse, bijna fascistoïde film", oordeelden veel critici van res pectabele Amerikaanse kranten zoals The New York Times en de Chicago Tri bune destijds. Maar het publiek dacht er heel anders over. Dat vond het geen foute film en ging helemaal mee Geloof je in Jezus? Dan ga je hem nu ontmoeten met de wraakodyssee van Bronson. Het goedkoop geproduceerde Death Wish werd, deels door zijn om streden karakter, een verrassende bioscoophit die resulteerde in vier vervolgfilms - de laatste dateert uit 1994 - met in elke aflevering een meer vermoeid ogende Bronson in de hoofdrol die telkens maar weer meemaakt hoe een van zijn naasten door tuig van de richel wordt belaagd en soms zelfs van het leven wordt be roofd. De controverse rond de eerste Death Wisfi-film had geen effect op de gemoedsrust van de in 2013 over leden regisseur Michael Winner. Hij is altijd trots geweest op zijn werk: „Death Wish was de eerste film waarin een burger andere kwaadwil lende burgers doodde. Daarna zijn er nog honderden soortgelijke films ge maakt. Quentin Tarantino is een fan van mijn film." De serie kent behoorlijk genade loze, soms cynische momenten. Klassiek is de scène uit Death Wish 2 waarin Kersey als engel der wrake een overvaller onder schot houdt. „Geloof je in Jezus?", wordt hem ge vraagd. Als de belager bevestigend antwoordt, krijgt hij te horen: „Dan ga je hem nu ontmoeten." Waarna houwdegen Bronson zonder te aar zelen de trekker overhaalt. Winner was niet de eerste regis seur die te maken kreeg met de mo rele afwijzing van zijn films. Drie jaar voor Death Wish was Clint Eastwood ook al aangevallen door bepaalde me dia. Vooral de Amerikaanse kwaliteits kranten hadden grote moeite met zijn vertolking van Dirty Harry (1971), een politierechercheur uit San Francisco die het niet zo nauw neemt met de voorschriften van zijn meer deren. Zijn motto: eerst schieten dan vragen stellen. Sommige Amerikaanse journalis ten menen dat Eastwood zelf de denkbeelden van Dirty Harry, die daarna ook in een aantal vervolgfilms opdook, wel kan waarderen. Het ma- Van een van de meest omstreden films aller tijden, Death Wish (1974), komt een nieuwe versie. Bruce Willis neemt de rol over van Charles Bronson als de man die voor eigen rechter speelt als zijn gezin slachtoffer wordt van een gewelddadige overval. Ik mag hopen dat eventuele twijfelaars al over de streep waren bij het interview dat presentatrice Anniko van Santen had met Nic- ky's moeder. Het peilloze verdriet van een vrouw die na 20 jaar nog steeds niet weet wat er met haar zoon is uitgespookt, boorde dwars door het tv-scherm heen en klauwde zich vast in hoofd en hart. Opvallende afwezige in Opsporing Verzocht was Peter R. de Vries. Maar gelukkig kreeg hij aansluitend in Jinek de eer die hem toekomt in deze zaak. We doen met z'n allen graag sma lend over hem, maar door zijn doorzettings vermogen en de impact van zijn tv-program- ma's hield hij de zaak al die jaren in de actuali teit. Ik hoop vurig dat deze aflevering van Opspo ring Verzocht diezelfde impact heeft. Een moe der heeft na 20 jaar recht op het antwoord op de vraag wat er is gebeurd met haar jochie, dat ieders zoon had kunnen zijn. Quote van de dag We hebben daar veel ruzie over. Hij vertelt me niet welke dingen hij aan het maken is POP Pinkpop krijgt een grote Ne derlandse af- donderdag 22 februari 2018 GO Ik kan de feiten dromen. Ze zijn er als het vaardiging. Zo maakt Miss Montreal haar debuut en komt rockband Blof langs. Verder onder anderen de rappers Lil' Kleine en Ron- nie Flex en deejay Don Diablo. GENRE De kinderen van Barbie verhui zen naar Spanje. Ange- lina (6) en Mi- lano (2) trekken in bij hun vader Michael van der Plas. Zo kan Sa- mantha zich richten op haar herstel, nadat ze onlangs met spoed werd op genomen. Clint Eastwood in Dirty Harry. FOTO WARNER BROS 44 —Bronson in de rol van Kersey, engel der wrake Ab Zagt Chrissy Teigen moet het ant woord schuldig blijven als Ellen DeGeneres haar in een quiz over haar man John Legend (foto) vraagt voor welke 50 Shades-f ilm hij de soundtrack maakte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18