11 JVOZ verbiedt het spelersom competitief inde zaal te voetballen. „Er leidt maar één weg naar het doel." zv [VERGADERING JVOZ maakt er vergaderpuntvan en vervolgens op zaterdagochtend uit naar De Graafschap... Ik kan me niet voorstellen dat je beide keren kunt presteren. Ik kan me voorstel len dat het voor zo'n jonge jongen mooi is om mensen op de banken te zien staan in een volle Baskens- burg, maar helpt dat op weg naar je doel? Ben je gefocust a la Rick van Drongelen? Dat denk ik dan niet." Dat standpunt nam JVOZ over en werd zelfs een regel voor leden (de spelers van de jeugdopleiding beta len contributie). „Wij communice- JVOZ Zeeland heeft het bericht van Groene Ster Vlissingen gedeeld', ver scheen vorige maand op de officiële Facebook-pa- gina van JVOZ. Daaronder het be richt van de Vlissingse zaalvoetbal club met de mededeling dat Gy lermo Siereveld en Nabil Azzana- gui geselecteerd waren voor het Nederlands zaalvoetbalteam On- der-18. Niet zo heel gek, zou je zeggen, want Gylermo Siereveld (15) is be halve speler van Groene Ster 2 ook een voetballer van de JO17 van de Zeeuwse opleiding en Nabil Azza- nagui is ex-JVOZ'er. Maar je gaat heel anders naar het bericht kijken als je weet dat JVOZ in het beleid heeft staan dat leden van de club geen competitieve zaalvoetbalwed strijden mogen spelen, zeker niet op vrijdagavond. A la Van Drongelen „Als een talent de stap naar een be taald voetbalorganisatie wil zetten, is het simpel. Je moet keuzes ma ken", stelt hoofd jeugdopleiding Piet de Rijke onomwonden. „Er leidt maar één weg naar dat doel, geen twee en ook geen drie. Op vrijdagavond een wedstrijd spelen Wij denken dat het beter is voor een talent om vol te gaan voor dat ene doel ren hier alleen over met de jongens, dus zij horen dit te weten", vertelt De Rijke. Hij kent de verhalen dat zaalvoetballen talenten als Gy lermo Siereveld beter kan maken, maar wil daar niet aan. „Dat kan, ja. Je zegt het goed. Dat hoeft niet zo te zijn. Wij denken dat het beter is voor een jong talent om vol te gaan voor dat ene doel. In het geval van Gylermo is dat dus: dit jaar aanslui ten bij een bvo." Rauw op het dak Onlangs stelde de leiding - de in middels gestopte trainer Ralph Ze- gers en later De Rijke - met Gy lermo Siereveld een voorbeeld door te zeggen dat hij niet langer voor Groene Ster 2 mag uitkomen. „Daar is hij afgelopen zomer bij aangeslo ten", vertelt zijn vader Giovanni, verdediger van VC Vlissingen. „En ik vind dat hij sinds hij daar mee- traint en meespeelt een betere voetballer is geworden. Dat zegt Gylermo zelf ook." Voor vader en zoon Siereveld viel de mededeling vanuit JVOZ rauw op het dak. „Ik wist hier niets van", bekent Giovanni. „Ik snap ook niet dat dit op voorhand verboden wordt. Voetballers willen voetbal len en daarom laat ik hem op dat ge bied zijn gang gaan, nu hij nog niet bij een bvo zit." Zo denken ze er ook bij Groene Ster over. André Siereveld, oom van Gylermo, mede-oprichter van de Vlissingse zaalvoetbalclub en te genwoordig secretaris bij Groene Ster en speler van Terneuzense Boys, herkent wel wat van zichzelf in zijn neefje. „Ik kon dat vroeger ook makkelijk, twee wedstrijden in een weekend spelen. Ik voetbalde vijf of zes dagen in de week. Dat voel je toch niet op die leeftijd? Als je ouder wordt, ga je het voelen, ja, maar niet als je vijftien of zestien bent." Giovanni Siereveld dreunt zo een rijtje op met grote voetbalnamen. Ronaldinho, Xavi en Iniesta passe ren de revue. „Tik hun namen maar eens in met het woordje 'futsal' er achter. Je komt zoveel beelden uit de zaal tegen van zulke spelers. Ik snap dat wel. Ik zie het namelijk als een aanvulling op veldvoetbal en ik denk zij ook." Er volgt nog een op somming: „Het is een andere on dergrond, een andere bal, een ander speltempo, je hebt meer omscha- kelmomenten, meer balcontacten, ga zo maar door." Instrumenten Groene Ster-voorzitter Youssif Hamzaoui noemt het beleid van JVOZ 'ouderwets'. „Vanuit de KNVB lopen er zelfs programma's om talenten bij bvo's in de zaal te laten voetballen, omdat ze daar sneller leren handelen in de kleine ruimte. Het gaat bij talentopleiding in mijn ogen om de instrumenten die zij krijgen aangereikt en een veldvoetballer krijgt in de zaal an dere instrumenten aangereikt dan op het veld. Waarom zou je het dan verbieden? En Rick van Drongelen noemen is misleiding. In de tijd dat hij bij JVOZ speelde, deden trainers zelf met teams af en toe aan zaal voetbaltraining." „Je moet de speler centraal zet ten", vervolgt Hamzaoui, „en in dit geval is dat niet zo. Er is een verschil tussen een team punten laten pak ken en individuen opleiden. Ik denk dat je je power als leiding van JVOZ niet zo zou moeten gebrui ken. Waarom ga je niet in gesprek met de trainer van ons tweede? Vraag wanneer er wedstrijden zijn, wanneer er verre uitwedstrijden zijn, overleg hoeveel minuten zo'n jongen mag spelen, maak goede af spraken. Dan kan het prima allebei. Zeggen dat dat niet kan is popu lisme, dat zeggen leken. Maar bij JVOZ zijn het geen leken. Dus ik zou het niet zwart-wit bekijken." In het specifieke geval van Gy lermo Siereveld zijn velen het er Je moet de speler centraal zetten en in dit geval is dat niet zo wel over eens dat hij de potentie heeft om op het veld bij een prof club terecht te komen. Hij is zelfs uitgenodigd voor een aantal stage trainingen bij Sparta Rotterdam, dus de kans is zeker aanwezig dat hij zijn ultieme droom - slagen op het veld - kan gaan verwezelijken. Maar hoe zit dat met alle andere le den van JVOZ? „Het is duidelijk dat veel - of beter: alle - JVOZ-spelers naar een bvo willen", besluit Ham zaoui. „Maar als dat om wat voor re den dan ook niet lukt, kunnen ze als ze ernaast zaalvoetballen altijd nog in die tak van sport wél de top halen. En nogmaals: de combinatie maakt een speler beter." woensdag 21 februari 2018 John Dane, voorzitter van JVOZ, staat achter het be leid zoals dat door hoofd jeugdopleiding Piet de Rijke is verwoord. Hij betreurt het wel dat bij Groene Ster, Gylermo en Giovanni Siere- veld onduidelijkheid was over het beleid. „Ik zet dit dan ook als onderwerp op voor de volgende bestuurs vergadering", meldt de voorzitter. „Het is goed om hierover in de toekomst beter te com municeren, ook naar ou ders toe. En het is te over wegen om hier eens met mensen van Groene Ster over te spreken, want wat mij betreft is niets in beton gegoten. Het gaat vooral om het belang van het ta lent en hoe we dit talent zo goed mogelijk kunnen ont wikkelen." De zaalvoetballers van Groene Ster maken zich op voor de thuiswedstrijd tegen ZVV Volendam, eerder dit seizoen, foto paulten hacken Mitchell Minnaard Vlissingen -Piet de Rijke (JVOZ) Drie (ex-)JVOZ'ers in de zaal. Vlnr: Gylermo Siereveld, Youssef Ben Sellam en Nabil Azzanagui. fotofacebooknabilazzanagui -Youssif Hamzaoui (Groene Ster) Reageer op PZC.nl/sport op onze stelling: Een veldvoetballer wordt beter door ook te zaalvoetballen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43