Verboden voor grijze vuilniszak Kamer wil einde aan criminele vrijstaten op recreatieparken De politie moet vakantieparken in ons land gaan schoonvegen die dienen als schuilplek voor drugscriminelen, witwassers en mensenhandelaren Olympische Spelen Walcheren De maat is vol voor de Zeeuwse milieustraten. Grijze zakken met ongesorteerd afval zijn niet langer welkom. Een meerderheid in het parlement steunt een plan voor een landelijke aanpak van criminaliteit op recrea tieparken. „Steeds vaker worden recreatieparken schuilplaatsen van personen met criminele antece denten. Deze louche figuren wa nen zich daar onzichtbaar en on aantastbaar", zegt CDA-Tweede Kamerlid en initiatiefnemer Ma- deleine van Toorenburg. Binnen de politie bestaan zorgen over de parken. In een gisteren ver schenen rapport waarschuwen re chercheurs ook dat er in ons land een 'parallelle economie ontstaat' die kenmerken heeft van een 'nar- costaat'. De criminelen die hier achter zitten, maken onder meer gebruik van recreatieparken, mel den rechercheurs. Zij zeggen extra capaciteit nodig te hebben om dit te kunnen bestrijden. Ons land telt ruim r.500 terreinen met huisjes. Al eerder bleken rondreizende overvalbendes, deels uit Oost-Eu ropa, vakantieparken te gebruiken als verblijfplaats. Zij kunnen daar langer anoniem blijven. Zo zouden op vakantieparken zelfs nieuwe bendes worden gevormd, spullen worden opgeslagen, of helers langskomen om zaken te doen. In Noord-Brabant, in Utrecht en op de Veluwe zijn daarom lokale actieplannen in werking om sa men met bijvoorbeeld de Belas tingdienst gangen na te gaan van gasten die langer op parken verblij ven. „Maar het dreigt hen over de schoenen te lopen", zegt Van Toor enburg. „De politie geeft aan dat ze signalen hebben dat Oost-Euro- pese roversbendes de recreatiepar ken gebruiken als uitvalsbasis. Zo lopen recreatieparken het risico om De politie geeft aan dat Oost-Europese bendes de parken als uitvalsbasis hebben af te glijden en dat moet zo snel mogelijk effectiefworden gestopt." Ook in Zeeland zijn vakantiepar ken die verloederen en waar crimi nelen een schuilplaats vinden, zei oud-Recrondirecteur Joep Thönis- sen eerder in deze krant. Namen van de bewuste Zeeuwse parken noemde Thönissen niet, omdat hij dat niet mocht zeggen. Recent onderzoek leerde dat ook kwetsbare mensen, zoals zorgmij- ders, naar recreatieparken uitwij ken. „Hierdoor wordt hun proble matiek vaak nog complexer. Bo vendien weten we dat ook arbeids migranten er onder erbarmelijke omstandigheden bivakkeren." In een rapport dat het kabinet vorige week namens gemeenten en provincies openbaarde, stelden onderzoekers dat recreatieparken 'soms (onbedoeld) als opvangloca- tie voor diverse groepen kwetsbare burgers' fungeren.P7 Bizar brons voor shorttracksters THCATCIR MUSICAL mma's terug wanneer het jou uitko DELTA Nieuwsmedia ZEELAND2 Jacht op boef in lodge Tobias den Hartog Den Haag Madeleine van Toorenburg, CDA pi6 Het mooiste aanbod voor een avondje uit! Bijlage vandaag in deze krant Lees alles over Jesus Christ Superstar! Ontdek alle mogelijkheden op DELTA.nl/interactievetv woensdag 21 februari 2018 6°C Droog en pzc.nl koud Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1