Dubbele award Kloetinge voor eindsprint in Dordt O O) 0) O 10 ZE Tolhoek maakt in Abu Dhabi zijn rentree Arbiter Janssen boeit publiek in Vlissingen Mesu: 300kilometer op Zweeds natuurijs RUGBY EINDE AAN ONRUST BIJ OEMOEMENOE De Ierse coach Simon FitzGerald wilde rugbyclub Oemoemenoe te snel professionaliseren. Uiteindelijk leidde dat afgelopen week tot een breuk. Antwan Tolhoek maakt morgen zijn rentree in wedstrijdverband. De 23-jarige renner uit Yerseke is door zijn ploeg LottoNL-Jumbo ge selecteerd voor de Abu Dhabi Tour. Tolhoek zat de voorbije maanden een schorsing uit na dat hij in december zonder medeweten van zijn ploeg slaapmedicatie had gebruikt. Ge zien Tolhoek zijn eerste wedstrijd van het sei zoen vorig jaar op 19 februari reed, heeft zijn schorsing relatief weinig consequenties ge had. Hij krijgt in de Abu Dhabi Tour een vrije rol in de bergetappes van zijn ploeg LottoNL- Jumbo. Het eerste deel van dit wielerseizoen staat voor Tolhoek in het teken van de Ronde van Italië, waarvoor LottoNL-Jumbo al acht namen op papier heeft staan. De Giro start op vrijdag 4 mei met een tijdrit in Jeruzalem. Een dag nadat hij de wedstrijd Feyenoord-He- racles Almelo (1-0) leidde, was betaaldvoet- balscheidsrechter Ed Janssen gisteravond het middelpunt in een Vlissingse voetbalkantine. Op uitnodiging van scheidsrechtersverenging Walcheren gaf de arbiter in het thuishonk van SV Walcheren een lezing. Hij deed dat op een humoristische manier en maakte gebruik van recente beelden. De 47-jarige Janssen is aan zijn laatste seizoen als scheidsrechter in het betaalde voetbal bezig. Marathonschaatser Erwin Mesu is neergestre ken in het noorden van Zweden om de KPN Grand Prix te hervatten. De Middelburger rijdt er, samen met nog zo'n 100 anderen, drie wedstrijden op natuurijs. Eind januari was de eerste wedstrijd binnen de reeks, de Alterna tieve Elfstedentocht op de Weissensee. Mesu werd daarin elfde. De Grand Prix wordt don derdag hervat nabij de stad Lulea, aan de Bot- nische Golf. Dan is er in het dichtgevroren ha vengebied een race over 100 kilometer. Op za terdag (50 kilometer) en zondag (150) zijn de laatste twee krachtmetingen. Vorig jaar werd Erwin Mesu negende in het eindklassement. zv Bekerduel Istvan Bakx Brico-cross Herbert-Janvan der Waal deed het vorige week met pijn in zijn hart: afscheid nemen van de Ierse coach Si mon FitzGerald. Maar als tech nisch beleidsman van Oemoeme noe kon hij niet anders. De onrust rond de eerste selectie van de Mid delburgse rugbyclub moest een halt toegeroepen worden. „Simon heeft veel technische kennis. Hij is een uitmuntende trainer", zei Van der Waal zaterdag na het thuisduel met Waterland (44-15). „Maar het ging al een tijdje niet zo lekker tussen hem en de rest van de vereniging. Op een gegeven moment moet je dan bedenken: wat is het beste voor Oemoeme noe? Want de club komt altijd op de eerste plaats. Toen hebben we dus afgesproken - zonder ook maar enige ruzie - om uit elkaar te gaan." FitzGerald kwam in de zomer van 2016 naar Middelburg, waar men grote ambities had. Oemoe menoe wilde binnen een aantal ja ren kampioen van Nederland wor den en de Ier kon de club daarbij helpen. Meteen in zijn eerste sei zoen bereikte hij met het team de kampioenspoule, waarin de Wal- cherse rugbyers voor het eerst om de landstitel mochten strijden. Dat alle tien duels verloren gingen, was niet erg. Maar dit seizoen wilde FitzGerald wel progressie zien en die was er nauwelijks. „Dat frus treerde hem", aldus Van der Waal, die nu de interim-coach is. „Simon komt uit een professionele omge ving. In Ierland was hij een andere beleving gewend. Hij kon hier on voldoende zijn ei kwijt." „Je zag een botsing van culturen", vulde voorzitter Hans van Dijk aan. „In Ierland draait alles om rugby. Hier is rugby maar een kleine sport en is het lastig om dingen voor el kaar te krijgen. In Middelburg heb ben we geen professionals, hier speelt iedereen voor z'n lol. Voor Si mon was het soms heel lastig om daar mee om te gaan. In zijn eerste seizoen heeft hij veel op de rails ge zet, hij had goede plannen. In zijn tweede seizoen wilde hij daarmee doorgaan, maar zag je dat de limiet bereikt was. We hadden de mensen er niet voor, we hadden de midde len er niet voor en er was onvol doende draagvlak voor zijn profes sionalisering. Om het heel simpel te zeggen: we zitten hier maar ge woon in het Zeeuwse, hè..." Vierde plaats FitzGerald droomde van het lands kampioenschap - en met hem di verse spelers. Maar in de afgelopen maanden werd duidelijk dat dat niet heel snel gerealiseerd kan wor den. Van Dijk: „Voor ons was het niet zo moeilijk om te zeggen: de ti tel is nu even een 'bridge too far'. Si mon kon niet net zo eenvoudig te rugschakelen. Wij zijn op dit mo ment al tevreden met de vierde plaats. Je kunt wel stellen: Simon wilde alles te snel voor elkaar pro beren te krijgen." In onderling overleg werd halver wege vorig week besloten om te breken. Van Dijk stelde zaterdag dat het idee al bestond om aan het einde van het seizoen in elk geval afscheid te nemen van de Ierse coach. „Maar we hebben uiteinde lijk dat moment naar voren ge haald", aldus Van Dijk. „Dat was beter voor beide partijen." Maarten van Vooren werd gekozen tot Speler van de Week. Hij was bij Kloetinge een kwartier voor tijd in gevallen voor Thijs van den Dries en was in de korte tijd die hem ge gund was beslissend. De van Dau- wendaele overgekomen aanvaller leverde met twee doelpunten en een assist de belangrijkste bijdrage aan de 3-0-overwinning. De derde goal kwam van Joël Dek ker, ook een invaller. Deze gouden wissels leverden hun trainer Marcel Lourens de titel Trainer van de Week op. Na de 5-0-nederlaag me dio november tegen de ongenaak bare koploper Feyenoord is Lourens met zijn ploeg ongeslagen in de competitie. De overwinning op Oranje Wit was de vijfde zege op rij. De award van Club van de Week ging naar Goes, dat korte metten Goes evenaarde met de 5-0 in Gemert de grootste zege van de club in de hoofdklasse maakte met Gemert: 0-5. Erwin Franse en verdediger Jan Paul van Hecke scoorden elk twee keer. Voor Van Hecke was dat helemaal een opsteker, want hij is deze week op trainingsstage bij NAC Breda. De 5-0-overwinning was een evena ring van de grootste zege van Goes ooit in de hoofdklasse (5-0 in 2012 tegen Schijndel). Speelster van de Week werd Wendy de Wilde van Smerdiek. Ondanks het magere jaar van de club is zij de onbetwiste leider van het team; ze kan het spel van de ploeg bepalen en beïnvloeden. Het Doelpunt van de Week komt op naam van Jarreau Manuhuwa van Vlissingen. Hij schoot zondag tegen UDI'19 (2-0-zege) een vrije trap binnen via een bekeken balletje on der de muur. dinsdag 20 februari 2018 WIELRENNEN VOETBAL Ed Janssen geeft uitleg in de kantine van SV Walcheren, foto dirk-jan gjeltema SCHAATSEN Squasher Piëdro Schweertman heeft in Minsk een klein proftoernooi gewonnen. De Koudekerkenaar was een week na het binnen halen van zijn tweede Nederlandse titel in de finale in Wit-Rusland te sterk voor zijn landge noot Dylan Bennett. Springers Anouk Engelen en Randy Ver- heije van Turn'87 boekten opnieuw een goed resultaat bij de tweede voorronde voor het NK op de dubbele minitrampoline. Net als bij de eerste voorronde stonden de twee springers uit Oostburg op het hoogste podium. Engelen deed dit bij de senior dames, Verheije bij de jongens pupillen. De derde en laatste voor ronde is op 7 april in Sliedrecht. Daarna is be kend wie in juni tijdens het NK in Ahoy Rotter dam in actie mag komen. Twee dagen na de ruime zege op Ge- mert (0-5) treedt Goes vanavond aan in de achtste finales van de dis trictsbeker. De hoofdklasser gaat op bezoek bij za terdag-eersteklas ser Heerjansdam. De aftrap is om 20.00 uur. 21 Op sportpark De Toekomst moest Istvan Bakx gister avond met FC Oss een nederlaag slikken. Jong Ajax was met 2-0 te sterk voor de ploeg van de aan valler uit Vlissin gen. Bakx werd na 75 minuten gewis seld. FC Oss bleef door de nederlaag negende in de Ju- piler League. 1 Bij de Brico-cross voor ID-renners ging de winst zon dagmiddag in Hulst naar Joan- nathan Duinkerke uit Goes. Walter Pollet uit Hulst eindigde op de derde plaats. Ton- nie Hoogstraate (Terneuzen) werd vijfde, Hans Snou- aert uit Hulst fi nishte als zesde. 'De limiet was nu Roeland van Vliet Middelburg Een wonderschoon optreden liet Kloetinge zaterdag niet zien tegen Oranje Wit, maar door een Kloetings kwartiertje werden in Dordt toch drie punten bijge schreven. Het leverde de club bovendien twee awards op. Rudy Boogert Vlissingen Herbert- Jan van der Waal moest de beslissing nemen over het vertrek van Simon FitzGe rald bij Oemoemenoe. Hij is nu zelf interim-coach, foto ruben oreel a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42