Stevo wint met zelfredzaamheid De Schelde verrast tegen topper HZ&PC Basketballers van Scheldesport lijden in topper eerste nederlaag Raymond Ceulemans baalt van zichzelf Swift geeft het heft uit handen in titelstrijd 21 VLISSINGEN De volleyballers van Stevo revancheerden zich met een 3-1-zege bij nummer vier Voko voor het doordeweekse ver lies tegen Udenhout. De vrouwen van YVC verloren met 3-1 van koploper Next Volley/Dordrecht 3- Voko-Stevo 1-3 (20-25,22-25,13- 25, 25-15): Het verhaal van de mannen van Stevo blijft apart. De Zeeuws-Vlaamse fusieploeg traint één keer onder leiding van trainer De Beule en bereidt zich vrijdags zonder coach voor op een nieuw duel in competitieverband. „In de laatste training moeten ze het zelf doen. Deze winst is een groot compliment voor het team. We hadden thuis van Voko ge wonnen, maar in Oosterhout is het een heel ander verhaal." Stevo was in de eerste drie sets heer en meester. De gasten ser veerden lastig, kwamen passend niet in de problemen en konden daardoor naar hartenlust aanval len. Op het moment dat beide teams aan elkaar gewaagd waren en de rally werd aan gegaan, viel die negen van de tien keer in het voordeel van Stevo uit. Geconcen treerd spelend werd de eerste set gewonnen. Daarna stuitten de Zeeuws-Vlamingen twee sets lang op weinig tegenstand. De titelstrijd lijkt zich toe te spitsen op koploper Atak'55 2 en Volley2B. Stevo zit op het vinken touw. „We moeten nog twee keer tegen Atak en twee keer tegen Volley2B. De jongens denken dat die ploegen te sterk zijn, maar je weet het nooit", zei De Beule. „Dat speelt heel lekker. We moe ten niks, alles mag." Next Volley/Dordrecht 3-YVC 3-1 (24-26, 25-17, 25-14, 25-21): YVC verloor thuis ook met 3-1 van de Dordtse equipe en sprokkelde in het achtste duel op vreemde bo dem het achtste punt binnen. Van een uitsyndroom is nog geen sprake, vond spelverdeelster Meyke van der Plas. „Dit was na tuurlijk wel de koploper", voerde ze als verzachtende omstandig heid aan. YVC begon prima, speelde frank en vrij en legde de nummer één in de eerste set over de knie. Daarna had YVC geen antwoord op een door de thuisploeg inge brachte verse kracht, die aan de buitenkant trefzeker was. Te veel persoonlijke fouten deden in het vervolg van het duel YVC de das om. De jongens denken dat die ploegen te sterk zijn, maar je weet het nooit De waterpoloërs van De Schelde speelden zaterdag met 3-3 gelijk tegen tegen nummer twee HZ&PC. Vanaf het begin ging het gelijk op met weinig treffers. Hal verwege leidden de bezoekers uit Horst met 0-1. De Schelde over leefde in die periode tweemaal een manmindersituatie. Er volgde een goede derde periode, waarin Yorbin Moes en Cees van Houwe- lingen voor een Zeeuwse voor sprong zorgden. Voor het einde van de derde periode kwam HZ&PC weer op gelijke hoogte. In de laatste periode nam HZ&PC een voorsprong en kreeg een op gelegde kans om de voorsprong uit te breiden. De Schelde bleef echter in de race en Cees van Hou- welingen scoorde in een man- meersituatie de gelijkmaker. De punten werden eerlijk verdeeld. OVERGANGSKLASSE Vrouwen. Scheldesport-Lang- straat Shooters 2 31-56: De Ter- neuzense basketbalsters konden tot aan de vierde periode aardig weer stand bieden. „De eerste periode was nerveus, maar daarna liep het beter en scoorden we onze pun ten", vond coach Martin van Ham. Ruststand: 28-25. In de derde periode kroop Schel desport iets dichterbij, maar daarna liep de koploper uit naar 27-38. Het verzet van de thuisploeg was in de laatste periode verbroken. „We hebben een te smalle selectie, waardoor we conditioneel in de problemen komen." Dat leidde uiteindelijk tot een ge flatteerde maar verdiende winst voor de Brabantse ploeg. Marjolein Kruijsse scoorde voor Scheldesport twaalf punten. Mannen. Scheldesport-EBBC 2 63-69: Het spel van Scheldesport was te onrustig en er werden te weinig fastbreaks gelopen. Opval lend was het lage schotpercentage in het duel. Scheldesport liep achter de tegenstander aan en slaagde er niet in de kloof van zes punten te dichten. De ploeg wist verder niet te pro fiteren van de foutenlast bij de te genstander. Ook faalden de Ter- neuzenaren bij het nemen van de vrije worpen. Floris Jan Beumer haalde niet zijn normale rende ment als topscorer. Hij scoorde nog wel de meeste punten (vijftien) voor Scheldesport, dat zijn naaste concurrent in de derde klasse ziet naderen tot op twee punten. SLUISKIL Na een ongekend spektakel met onverwachte wen dingen speelden de driebanders van Dallinga.com gisteren met 4- 4 gelijk tegen de 'miljoenenfor matie' uit Vlaardingen DPC. Halverwege stond het bij rust 0- 4, waar het op zijn minst 2-2 had moeten zijn. Jean Paul de Bruijn had immers na lang zwoegen een achterstand weggewerkt en was net op 33-33 gekomen toen Byrol Uymaz het met zeven caramboles uitmaakte. Op de andere tafel leidde Ray mond Ceulemans met 36-19 en leek niets nog winst in de weg te staan. Maar vanaf dat moment raakte de grootmeester amper nog een bal. Zijn tegenstander Richard Bitalis (gezamenlijke leeftijd 150 jaar) greep zijn kans met 39-40- winst in 40 beurten. De levende legende was zwaar teleurgesteld, aangeslagen en boos op zichzelf. „Dit is onmogelijk. Ik moest er nog vier en had nooit meer mogen verliezen." Na de thee nam Frédéric Cau- dron het initiatief tegen Nikos Po- lychronopoulos en stond dat geen seconde meer af (40-15 in 14 beur ten). Op de andere tafel was Steven van Acker weer in oude doen en versloeg routinier Martin Spoormans met 40-22 in 24. maandag 19 februari 2018 - Guido de Beule Ko Mechielsen Terneuzen In de titelstrijd in over gangsklasse D liep Swift tegen een enorme de ceptie aan. De Middel burgse korfballers gin gen verrassend onderuit bij Oranje Wit: 21-18. Met nog één speelronde te gaan is SDO de nieuwe koploper. Onder druk van Oranje Wit was Swift ongedurig aan de bal. De Dordte- naren legden spitsen Gijs Gillissen en Ste- phan den Boer aan een dermate kort lijntje dat het scoren moeizaam ging. „We hadden niet de frisheid om te scha kelen", vond coach Den nis Plantinga. Halverwege leidde zijn ploeg nog wel (10-12), maar Oranje Wit trok in de tweede helft snel het initiatief naar zich toe. Naarstig zoekend naar een remedie haakte Swift nog wel aan, maar voelde de wedstrijd uit handen glippen en was niet bij machte het tij te keren. Door de neder laag is Swift koploper af in overgangsklasse D. Met nog één speelronde te gaan staat SDO één punt voor. Swift kan niet meer doen dan op 10 maart winnen van HKC en hopen op puntverlies van SDO tegen GKV. Scores Swift: Stephan den Boer 7, Gijs Gillis sen 5, Joren Gillissen 3, Aisja Zuidweg 2, Mirella Pouwer 1. Sharon Goedegebure van Tjoba zoekt een afspeelmogelijkheid. foto johan van der heijden De basketballers van Schelde sport leden zaterdag hun eerste competitienederlaag in de top per tegen EBBC 2 uit Den Bosch (63-69). De vrouwen van Schel desport kwamen in de tweede klasse tekort (31-56) tegen BC Langstraat Shooters 2. Aector Doorns Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53