Van Driessche niet te pakken Voetbalsters I Jzendijke geven 2-0-voorsprong uit handen Bastiaan Broeksema slaat een dubbelslag 20 ZAALKORFBAL COMPETITIE Door de nederlaag van Futura krijgt Ondo op de slotdag nog een onverwachte kans op de titel in de eerste klasse. Het is geen verrassing meer dat de Belgische lopers heersen in de Zeeuws-Vlaamse trimlopen. Zo was het ook zaterdag in de Schel- deloop van DOW Joggingclub over 25 kilometer waar Tom van Driessche uit Zele zijn tegenstan ders deklasseerde. Van Driessche won met meer dan tweeënhalve minuut voorsprong op de naaste concurrent, Anthony de Rop uit Antwerpen. Bij de vrouwen won de Vlissingse Monica Sanderse. Geen verrassing dus in Terneu zen bij deze Scheldeloop. Meteen Halverwege heb ik een versnelling geplaatst en meteen het verschil gemaakt - Tom van Driessche vanaf de start namen Tom van Driessche en Anthony de Rop het heft in handen. „Halverwege heb ik een versnelling geplaatst en meteen was het verschil gemaakt. De Rop kon niet meer volgen en voor hem zat er dus niets anders op dan verder te strijden voor de tweede plaats", zou Van Driessche later zeggen. De Belg is niet alleen bekend om de stratenlopen, maar ook op de baan weet hij regelmatig uit te halen. Zo werd Van Driessche in 2016 nog kampioen van zijn land op de tien kilometer in zijn cate gorie. Daarnaast is Van Driessche bekend als triatleet en kan hij ook op de fiets een behoorlijk stukje rijden. In Terneuzen werd zater dag Yves Depoortere uit Kinokke- Heist (maar werkzaam in de zie kenhuizen van Terneuzen en Oostburg) derde in 1.40.53. West- dorpenaar Martijn Kox werd met zijn vijfde plaats de eerste Neder lander. Bij de vrouwen ging de winst naar Monica Sanderse. De Vlis singse is vooral in het Zeeuwse veldlopen een klasse apart. Vorig jaar schreef zij verschillende cros sen op haar naam. In Terneuzen had zij een riante voorsprong op Esther Verhaegen uit Sluis. De tijd van Sanderse was 1.49.24. De korte afstand was bij de mannen een fa milie-aangelegenheid voor de fa milie Obrie uit Terneuzen. Zoon Kenzo klopte pa Angelo: 23,43 om 24.46. Esther de Koning uit Hein- kenszand was de snelste bij de vrouwen. TOP maakte het play-ofïkandidaat Dalto heel lastig, maar kwam net tekort in Driebergen. In de eerste klasse heeft Ondo nog een water kans op de titel, speelde Tjoba zich veilig en zit Fortis nog in de wachtkamer. Dalto-TOP 28-26: Dalto en TOP waren aan elkaar gewaagd. De ploeg uit Driebergen nam het ini tiatief, maar kort voor rust (15-17) liet een vrijuit spelend TOP zich gelden. Drie slordige minuten na rust was de voorsprong omge turnd tot een 19-17-achterstand. Een beslissend gaatje bleek. TOP, met een prima debuterende Su- zanne de Jong, kwam terug op zo zo, maar boog het hoofd voor een extra wapen van Dalto: Taiwanees international Ya-Wen Lin. Mede door haar vier treffers kon TOP een prima wedstrijd niet belonen met punten. Scores TOP: Jeanine Marijs 7, Dy- lan Gillissen 6, Willemijn Bouwens 4, Emmelie Bouwens en Peter van Belzen 3, Suzanne de Jong 2, Jo- rian Schroevers 1. Tjoba-VE019-17: Tegen kampioen VEO pakte een verbeten Tjoba punten die de ploeg in veilige ha ven brengt. Aanvallend was het aan twee kanten slordig. De puike Bevelandse verdediging gaf de doorslag. Na rust (13-7) knabbelde VEO nog wel wat van de voor sprong af, maar een sterk collectief Tjoba hield stand. Scores Tjoba: Manon Braam, Pa- trick de Bruine en Dirk-Jan West maas 3, Esmee Walraven, Sharon Goedegebuure, Jurgen de Kunder en Niels Pekaar 2, Leanne Janse en Robin Harinck 1. Valto-Fortis 26-17: Na een ver dienstelijke eerste helft (15-12) moest Fortis Valto beetje bij beetje loslaten. Doordat doelpunten uit bleven, bezweek de tot dan toe prima Souburgse verdediging in de laatste tien minuten. Fortis heeft nog één punt nodig om ze ker te zijn van lijfsbehoud. Ondo-KZ Danaiden 27-23: De winst op de hekkensluiter was nergens in het geding, maar Ondo Treffers Taiwanese international zijn TOP te machtig tegen play-offkandidaat was verdedigend ongeconcen treerd en aanvallend te statisch. Doordat koploper Futura verloor, is Ondo genaderd tot op één punt en volgt nog een spannende slot- ronde op 10 maart. Scores Ondo: Thomas Mesu 8, Ronald Wisse 7, Joyce van Een- nennaam en Jeroen Mesu 4, Sacha Hoefkens, Kristy Kolmus, Kelly Sanderse en Dennis Witte 1. Atlas-ACKC 21-20: Alweer een thriller in sporthal de Belt. De de gradatiekandidaten hielden elkaar tot en met de laatste minuut in een wurggreep. ACKC pareerde steeds het puntje voorsprong van Atlas. Met de last-minute treffer dwong de ploeg behoud in de tweede klasse af. Scores Atlas: Benjamin van Hese 5, Irina Truijlio en Tim Dybala 4, Evi Ovaa, Laura van Gilst, Thomas Mesu en Stephan den Boer 2. Zaamslag-KVK 18-25: Ondanks de personele puzzel waar KVK mee kampte hadden de Kapellena- ren Zaamslag in de tang. De Zeeuws-Vlaamse degradant kwam niet onder de druk van KVK uit. Een kwartier na rust was het op 14-21 al beslist. Scores KVK: Koen Volkers 7, Tonia Verdonk 5, Lennard Volkers 4, San- der Slabbekoorn 3, Nicole Boste laar en Niels Verdonk 2, Romie de Winter en Marene Geluk 1. DSO-Seolto 14-14: Voor rust (6-9) lag Seolto op winstkoers, daarna beet degradatiekandidaat DSO van zich af. De Vlissingers waren te lief in de duels en misten scherpte in de afronding. Met een punt kneep Seolto zich in de handen. Scores Seolto: Mayella Kuizinga en Mariëlle Francke 3, Lieven Mid- delhoek, Sander Meertens en An- toin Zuijdwegt 2, Remi van den Broeke en Sjoerd Koetje 1. ZKV-Luctor 7-17: In een trooste loze eerste helft (7-7) ergerde Luc- tor zich groen en geel aan de arbi ter van dienst, waardoor het onder presteerde. Na rust gingen de Ter- neuzenaren daar een stuk slimmer mee om. ZKV werd snel op af stand gezet en verdedigend hield Luctor zelfs de nul. De formatie van Eric Vanhijfte deed zichzelf tekort door grote kansen niet te benutten. De Zeeuws-Vla mingen kwamen op 2-0 dankzij Maud Kuijpers en Jente van Cuyck. Geen vuiltje aan de lucht, maar net voor rust werd een fout bij IJzen- dijke afgestraft. In het tweede be drijf werd het geen 3-1, maar 2-2. Odysseus'91 kwam zelfs op 2-3. Een enorme kans op 3-3 wilde er ook niet in. „Zeer jammer, want totdat de 2-2 viel, gaven wij helemaal niks weg", aldus Vanhijfte. Hontenisse kende een stroeve start en kwam nooit op gang. Via Lisan van de Broek werd het na de her vatting nog wel 1-1, maar tien mi nuten voor tijd dompelden de be zoeksters Hontenisse definitief in rouw: 1-2. Madese Boys-Terneuzen 0-4: Ter neuzen nam al in de eerste helft een voorsprong door doelpunten van Annelien van Hecke en Annemijn de Roeck. Via Isis van Boven werd het na de rust 0-3, waarna Annelien van Hecke de eindstand in de slot fase op 0-4 bepaalde. Bastiaan Broeksema was zaterdag op de achtste editie van Indoor Eventing Zeeland in Nieuw- en Sint Joosland de grote triomfator. De ruiter uit Ritthem won alles wat er voor hem te winnen was. Broeksema begon zijn zege tocht met de vosruin Golden Dream in de klasse L. En hij zette als beste in M met de ruin Firocco de kers op de taart. Die overwin ningen waren ook goed waren voor de Zeeuwse Indoor Eventing titel. Dankzij slechts 2,8 strafpunten in de cross sleepte Broeksema met de zevenjarige Golden Dream de overwinning uit het vuur. Mar- celle de Kam uit Domburg was met de merrie Eternity Diamond de beste in de cross (2,4 strafpunt), maar belandde door een fout in het springparkoers net naast het podium. Met een foutloos springpar koers en slechts 6,4 punt tijdstraf in de cross leek voor Jacqueline Zandee (Kruiningen) met de vos- ruin Cartouche in M de buit bin nen. Maar met een verschil van slechts achttiende strafpunt sleepte Broeksema met de ruin Fi rocco zijn tweede zege binnen. maandag 19 februari 2018 Z.V Wim de Vos Terneuzen Tjoba is veilig na zege op kampioen JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Fortis: Joyce Schoonaard 5, Laura Meulbroek 4, Remco Crucq 3, Tim Crucq en Mathijs de Vries 2, Justin Koppejan 1. Scores Zaamslag: Marco van Reeuwijk en Pjotr Hamelink 6, Linda van Reeuwijk, Mireille Dob- belaer, llona de Putter, Erwin Ver- helst, Richard Verolme en Gerwin Zegers 1. Scores Luctor: Anthony van de Velde en Adrie de Jonge 5, Jasper de Pooter 4, Evi Lauret, Marit de Kok en Pieter Kousemaker 1. In de hoofdklasse verloren de voetbalsters van I Jzendijke za terdag thuis met 2-3 van directe concurrent Odysseus'91. Robin Hamelink en Eddy van der Hooft Vlissingen Vierde klasse. SSV'65-IJzendijke 2 4-1 (1-0). Annick Waebeke 3-1. Vijfde klasse. Luctor Hkz-Graauw 1-8 (0- 4). Melissa Kips 0-1,0-2, Kelsey Jonckheim 0-3, Jeanette van Dries sche 0-4, 0-5, Kips 0-6, Harmke de Zwafrt 1-7, Lotte de Poorter 1-8. Be ker. FC Axel-Arnemuiden 4-0 (2- 0). Shelly de Visser 1-0, Anouk Schieman 2-0, Romy de Zwarte 3-0, Anouk Schieman 4-0. Zondagvoetbal. Hontenisse-Moerse Boys 1-2: Vijfde klasse. Vogelwaarde-Nieuw Borgvliet 1-1 (0-1). Laura Tieleman 0-1. Lucien Roelandt Nieuw- en St. Joosland De lopers gaan van start voor de Scheldeloop. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52