RIA W. zorgt voor verschuiving in titelstrijd 19 Koploper Clinge wordt op tijd wakker en schudt Steen van zich af Thomas Leegwater maakte zaterdagavond het verschil in de derby tussen Steen en Clinge. De aanvaller van Clinge had een leeuwenaandeel in de ove rigens geflatteerde 1-4-overwin- ning. Want tot een kwartier voor tijd was er bij een 1-1-stand nog van alles mogelijk in de wedstrijd die, vanwege de Vestingcross in Hulst op zondag, met goedkeuring van de KNVB was verzet naar zaterdag avond. Op een bijveld van Steen trot seerden driehonderd toeschouwers de kou. Leegwater voelde zich in zijn element. Koel was zeker de term die bij de beste man op het veld paste. Met zijn hattrick, waar van twee treffers in het laatste kwartier, bezorgde Leegwater de streekrivaal een fikse kater. Steen ging tenonder aan per soonlijke fouten. Dat werd de ploeg van trainer Carlo van Grimberghe in de slotfase fataal. Een toegekende strafschop door scheidsrechter De Wit uit Grave vormde het breek punt. Er zou volgens Steen een bui tenspelsituatie aan vooraf zijn ge gaan, maar De Wit moest afgaan op de assistent, die niet vlagde. „Toen kantelde de wedstrijd. We hebben onszelf tekort gedaan", vond Steen aanvaller Michael van Mol. Met een hoofdrol voor Leegwater. Zo trapte Steen-speler Jochem de Roeck gretig in de schaarbeweging van de aanvaller, die in het zestien metergebied neerging. „Ik werd van achteren aangetikt", zei Leegwater later, die zelf het buitenkansje ver zilverde. Niet veel later deelde de uitblinker de genadeklap uit. Aan de basis stond opnieuw na ïef verdedigen bij de thuisclub. Jo Lon-Gan overschatte zijn voetbal kwaliteiten en verspeelde de bal knullig aan Leegwater, die met een fraaie stiftbal doelman Kjell Ver- durmen kansloos liet: 1-3. „Het was mijn mooiste doelpunt", glunderde de routinier na afloop. Steen moest de gifbeker helemaal leegdrinken, want vlak voor tijd haalde een an- dere routinier, Bert Buys, vlam mend uit: 1-4. De eerste helft was rommelig. Steen kreeg de beste kans via Rory van den Branden, maar zijn inzet werd gepareerd door Clinge-doel man Jens Verstraeten. Halverwege zette Van Mol zijn ploeg op een 1-0- voorsprong, door een hoekschop van Marvin de Beule aan de eerste paal binnen te koppen. De voor sprong was op dat moment ver diend. „Op het middenveld waren we te onrustig. Dat hebben we na rust hersteld", vond Leegwater. De gelijkmaker kwam dan ook uit het niets, want tot dan toe was de ploeg van trainer Mario Ver- meirssen nauwelijks gevaarlijk ge weest. Met dank aan Steen. Slordig uitverdedigen door het centrum werd afgestraft door wie anders dan Leegwater, die beheerst doelman Verdurmen omspeelde en de bal in het lege doel schoof. De Beule kreeg na rust een prima kans, maar de inzet van de Steen aanvaller werd gestopt door Ver straeten. Aan de andere kant stuitte Randy Houwer op aangeven van Tim Mechelinck op Verdurmen. Zij misten de koelbloedigheid van Leegwater, die een lesje gaf in het benutten van kansen. Clinge blijft door de zege in de race voor de titel in de vierde klasse. „We zijn nu even koploper, want Meto moet zondag nog spelen", merkte Vermeirssen op. Maar om dat de Brabantse ploeg gisteren met 2-1 verloor van RIA W. blijft Clinge ook na het weekend koploper. De rol van Steen in de titelstrijd lijkt inmiddels uitgespeeld. „Het doel is nu een periodetitel. We moeten het seizoen goed afmaken", aldus Van Grimberghe, die vertrekt bij Steen. RIA W.-Meto 2-1: De beginfase was voor de bezoekers, maar RIA W. voetbalde zich steeds meer onder de druk vandaan. Na de 1-0 van Micky Imandt kwamen de bezoe kers wat gelukkig langszij via Gijs Veressen, wiens inzet via de rug van een RIA-speler de doellijn pas seerde: 1-1. In de tweede helft werd de thuisploeg steeds sterker tegen Meto, dat vooral de lange bal han teerde. In de 70ste minuut nam Ryan de Regt de bal net buiten het zestienmetergebied uit een voorzet direct op de slof: 2-1. Meto kon daarna niets meer uitrichten. NSV-Groede 4-1: Voor rust waren de bezoekers de bovenliggende partij, maar er was een eigen doel punt voor nodig om dit in de stand tot uitdrukking te brengen: 0-1 hal verwege. Kort na de pauze maakte Tim Bolte gelijk (1-1), waarna Ruud van Westen verzuimde Groede op nieuw op voorsprong te brengen. NSV kreeg hierna steeds meer grip op de wedstrijd. Roel van Tiggelen bracht de 2-1 op het bord, waarna de thuisploeg in de slotfase verder af- Oostburg kwam net tekort voor een stuntje tegen Grenswachters stand nam via Ronnie Kerstens en Jarno van den Broek: 4-1. WVV'67-IJzendijke 1-1: Trainer Nico Knol van de bezoekers zag een wedstrijd met twee gezichten, waarin zijn ploeg voor rust een overwicht kende. In deze fase vie len drie goede mogelijkheden te noteren, waarvan er één werd be nut door Casper de Dobbelaere, op aangeven van Lodewijk van Kee- ken: 0-1. In de tweede helft waren de rollen omgedraaid. Drie keer verscheen een speler van de thuis ploeg voor doelman Brian de Waele, die telkens als winnaar uit de strijd kwam. Pas een kwartier voor tijd moest hij capituleren op een inzet van Bradley Smeekes: 1-1. Odio-Koewacht 4-2: Na de ope ningstreffer van Albert van der Kooij (1-0) in de 29ste minuut werd de thuisploeg sterker. Mede hier door kon Nic Melsen de 2-0 op het bord brengen en kort na het begin van de tweede helft ook de 3-0. De wedstrijd leek gespeeld, maar na de 3-1 van Leroy van Waesberghe in de 60ste minuut maakte Mark de Vol der er 3-2 van en was de spanning volledig terug. In het laatste kwar tier leek de 3-3 lange tijd dichterbij dan de 4-2. Toch maakte Mitchell Elenbaas er 4-2 van. Grenswachters-Oostburg 1-0: In een stroeve partij van beide kanten vielen er weinig mogelijkheden te noteren. Grenswachters, derde op de ranglijst, miste enkele sterkhou- ders, wat zich leek te vertalen in puntenverlies. Een kwartier voor tijd was het echter middenvelder Erik Nuyens die met een zondags schot zijn ploeg drie punten be zorgde. maandag 19 februari 2018 2V Sint-Jansteen Roy van den Branden (nummer 6) stuit op Clinge-doelman Jens Verstraeten. fotocamileschelstraete Door de zege op Steen komt het seizoenstotaal van Clinge op 28 punten. Dat is er één meer - met een duel minder - dan Meto, waardoor de Zeeuws- Vlaamse ploeg koploper is. Steen-Clinge 1-4 (1-1). 26. Michael van Mol 1-0, 33. Thomas Leegwater 1-1, 75. Leegwater 1-2 (strafschop), 82. Leegwater 1-3, 87. Bert Buys 1- 4. Scheidsrechter: A. de Wit (Grave). Aantal toeschouwers: 300. In de vierde klasse A is Clinge de nieuwe koploper na een 4-1- zege op Steen. Met dank aan RIA W. dat Meto met 2-1 ver sloeg. I Jzendijke pakte met 1-1 een punt bij WVV'67, maar voor de overige Zeeuwse ploegen viel er weinig te vieren. Zo ver loor Koewacht met 4-2 bij Odio, Oostburg met 1-0 bij Grens wachters en Groede ging fors onderuit bij NSV (4-1). Jos van Belzen Vlissingen Leegwater laat zich gelden Aector Doorns

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51