Goes slaat in tweede helft toe Vlissingen pakt drie punten op knollenveld Opnieuw thuiszege voor Zeelandia Middelburg ES6 SPORT 17 Zaamslag is snel klaar met Wemeldinge zv moeilijk over heeft gedaan, niet dragen. Een showmannetje." Rustig op de tribune de rest van het duel bekijken, is er voor Ver- brugge na zijn rode kaart niet bij. „Ik ben in de kantine gaan staan. Ik kan dat niet aan, naar een wed strijd kijken waarin je net zelf op het veld hebt gestaan. En zeker niet als het onterecht is." Hij ziet flarden van het duel, waarin Hoek met tien man vooral verdedigt en Jodan Boys tot veler verbazing met twee spitsen blijft spelen. De breipatronen van de ploeg uit Gouda zien er leuk uit, maar bij Hoek wordt niemand er ZAAMSLAG In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal won Zaamslag zaterdag op eigen veld van Wemeldinge. Nummer twee RCS verspeelde punten. Het speelde in de Walcherse derby te gen Dauwendaele met 2-2 gelijk. Zaamslag begon erg fel en besliste het duel binnen een halfuur. Eerst tikte Wesley Dieleman uit een cor ner van Jurien Dam de 1-0 binnen en daarna tekende Niek Luime - uit een strafschop na een handsbal - voor de 2-0. In de 27ste minuut was Luime niet af te stoppen bij een diepe bal: 3-0. lange tijd echt warm of koud van. „Je zag iedereen bij ons er voor vechten", zegt Verbrugge. „Ik zei tegen Rina, die achter de bar staat, dat ze bij een overwinning alvast twee kratten bier klaar moest zet ten. Die staan nu in de kleedka mer, ja." Moord en brand Hoek speelt bijna een uur met tien man als Kloet besluit dat het op het veld tien tegen tien wordt. Pa- trick Fonseca legt Akindayini neer, iedereen bij Hoek schreeuwt moord en brand en Kloet trekt de kaart met de rode kleur. Opval- MIDDELBURG Het slechte veld stond goed voetbal in de weg, maar die handicap kon zondag-tweede klasser Zeelandia Middelburg er gistermiddag niet van weerhouden om zijn tweede opeenvolgende zege op eigen veld te boeken. Tegen hekkensluiter MOC17 werd het verdiend 2-0. De uitslag stemde uiteraard te vreden, maar de matige staat van de grasmat bezorgde trainer Dennis de Nooijer na afloop een slechte smaak in de mond. „Je probeert zo goed mogelijk voor de dag te ko men", mopperde hij. „Maar als er weken niets aan het veld gedaan wordt, weet je dat dat lastig wordt. We gleden vaker uit KARAKTERISTIEK lend: vanaf dat moment gaat Jodan Boys wel met drie spitsen spelen. Reguillo Vandepitte zakt een li nie bij Hoek en rechtsback Fabian Wilson haalt meteen zijn handrem eraf. Hij heeft een uur lang verde digd en in dienst van het elftal ge speeld, maar kan zich nu weer een beetje aanvallend uitleven. Er ko men kansen over en weer en Akin dayini legt het duel in een beslis sende plooi, op aangeven van Im pens (2-0). Het regent daarna nog kansen, maar gescoord wordt er niet meer in Hoek. Terwijl de laatste minu ten wegtikken, heeft Yoshi Ver brugge een korte wandeling achter de rug. „Een stukje langs de lange zijde van het veld en dan weer te rug. Ik was op van de zenuwen. Maar de boys hebben ervoor ge knokt vandaag en verdiend ge wonnen. We spelen nu nog elf fi nales. Iedereen wil die nacompeti- tie halen en succesvol afsluiten. Met deze instelling moet dat kun nen." dan dat we op de been bleven." De Middelburgers hadden nog het geluk dat MOC'17, dat een groot aantal spelers moest missen, nog meer moeite had met de slechte ondergrond. Het beste voetbal kwam van Zeelandia en kort voor de rust werd het ook verdiend 1-0 toen Werner Schreuders na een vrije trap van Colin van de Berg raak schoot. Het bleef lange tijd spannend. „Zoals wel vaker maak ten we te weinig gebruik van de ruimte die we kregen", keek De Nooijer na de wedstrijd terug. Pas in de slotminuut kwam de 2- 0 op het bord. Invaller Lionel Lord was na een individuele actie de ma ker van het doelpunt. De basis van de zege werd na de pauze gelegd. „We rolden ze hele maal op", stelde verdediger Jan Paul van Hecke (17), die twee tref fers voor z'n rekening nam. Na een klein kwartier opende Goes de score. Erwin Franse, die de laatste weken bij meerdere doelpunten betrokken was, schoot de 0-1 raak. Hij zette zelf de aanval op. Aanvalsmaatje Daniël Wissel verzorgde de breedtepass waaruit de buitenspeler scoorde. Ruim tien minuten later was Ge mert dicht bij de gelijkmaker. De Brabanders raakten de lat. In de tweede helft koos Goes voor een ander strijdplan. „We zakten iets meer in. We waren scherper, feller en voetbalden erg goed. We rolden ze helemaal op. We waren twee a drie klassen beter." De rood-witten beslisten de wed strijd na een uur spelen. In de 57ste minuut scoorde Franse op nieuw op aangeven van Wissel: 0- 2. Drie minuten later gooide Jan Paul van Hecke het duel in het slot door de 0-3 uit een hoekschop binnen te tikken. Gemert kreeg in diezelfde minuut nog een domper te verwerken. Jens Leyten werd na een harde overtreding met rood van het veld gestuurd. In het verdere verloop van het duel was Jan Paul van Hecke nog maals trefzeker. Ook Ray Kroon zette zijn naam nog op het score formulier: 0-5. Door de overwin ning klimt Goes naar de gedeelde derde plek. KARAKTERISTIEK Na de bekerzege op De Alblas (8- 1) schreven de voetballers van hoofdklasser VC Vlissingen giste ren drie punten bij door een com petitiezege op UDI'19 (2-0). Maar om nou te zeggen dat het net als een week geleden een at tractieve wedstrijd was, nee. Te gen De Alblas speelde Vlissingen op kunstgras, het duel met UDI werd afgewerkt op het hoofdveld aan de Irislaan. Een wereld van verschil. De bal over een paar me ter van voet naar voet spelen was gistermiddag vaak al te veel ge vraagd. „Het was niet te doen om op te bouwen", zei trainer John Karelse over de grasmat die meer leek op een knollentuin. „Ik gaf de opdracht om van achteruit lange ballen naar voren te schieten in de hoop dat de spitsen de tweede bal konden winnen." Omdat de spelers van UDI met dezelfde opdracht het veld in wa ren gestuurd werd de wedstrijd er één met weinig combinaties, veel wilde trappen tegen de bal en ste vige duels. De spitsen van beide ploegen maakten veel meters zonder echt gevaarlijk te worden. Tekenend was de manier waarop het eerste doelpunt viel: uit een dood spelmoment. Aan valler Steve Schalkwijk werd na dik een halfuur tijdens een spaar zame aanval op de rand van het zestienmetergebied tegen het gras geduwd en kreeg een vrije trap van scheidsrechter Van Leeuwen. Centrale verdediger Jarreau Ma- nuhuwa meldde zich en schoot de bal laag binnen: 1-0. In de tweede helft speelden de Brabanders iets dwingender en voorkwam Vlissingen-keeper Joan van Belzen met zijn been dat de 1-1 viel. Zonder achterin risico's te nemen ging Vlissingen vervol gens op jacht naar een tweede en verlossende goal. Die kwam er in de 85ste minuut. De sterk spe lende Renzo Roemeratoe trok mee naar voren en bereikte vanaf rechts Yves Nyemb, die de wed strijd in het slot gooide: 2-0. KARAKTERISTIEK COMPRE! NIJVERHE -v.pladdet.nl www.keesi NU VI* |J flDIJK AUTO'S r^rr^ c— imTTTTTOOC maandag 19 februari 2018 twee kratten bier Zaamslag-Wemeldinge 3-0 (3-0). Wesley Dieleman 1-0, Niek Luime (penalty) 2-0, Niek Luime 3-0. Hoek-Jodan Boys 2-0 (1-0). 11. Daniël Akindayini 1-0 (strafschop), 83. Daniël Akindayini 2-0. Scheids rechter: M.J. Kloet (Spijke- nisse). Rode kaart: 17. Yoshi Verbrugge (Hoek), 66. Pa- trick Fonseca (Jodan Boys). Gele kaart: Daniël Akindayini, Fabian Wilson (beiden Hoek), Roald Heer- kens en Leroy Brank (bei den Jodan Boys). Aantal toeschouwers: 600. Hoek: Jordi de Jonghe; Fa bian Wilson, Yoshi Verbrug ge, Kim van den Bergh, Zin- ho Chergui; Reguillo Van- depitte, Rik Impens, Aaron Verwilligen; Bram Leroy (84. Titas Vitukynas), Da niël Akindayini (89. Sidy Ceesay) en Thomas van Renterghem (84. Birgen Martens). Goes deed gisteren uitste kende zaken in de zondag hoofdklasse. De Goesenaren versloegen Gemert, dat voor dit weekend nog derde stond, met 0-5. Len Wolters Gemert Gemert-Goes 0-5 (0-1). 14. Erwin Franse 0-1, 57. Erwin Franse 0-2, 60. Jan Paul van Hecle 0-3, 70. Jan Paul van Hecke 0-4, 78. Ray Kroon 0-5. Scheidsrechter J.A.B Lensink (Arnhem). Gele kaart: Remon de Vlieger, Brian Meulmeester (beiden Goes), Ron Jansen, Ruben Rodrigues, Ralf Kem- per (Gemert). Rode kaart: Jens Leyten (Gemert). Toe schouwers: 400. Goes: Brian Meulmeester, Klaas van Hecke, Sherief Tawfik, Jan-Paul van Hecke (70. Raymond Wolff), Jop Dekker, Ruben Hollemans, Remon de Vlieger (71. Yannick van de Woestijne), Tim de Winter (76. Ray Kroon), Francis Kabwe Manengela, Erwin Franse, Daniël Wissel. Eldridge Pentury Vlissingen VC Vlissingen - UDI'19 2-0 (1- 0). 36. Jarreau Manuhuwa 1-0, 85. Yves Nyemb 2-0. Scheids rechter: L. van Leeuwen. Gele kaart: Giovanni Siereveld (Vlissingen). Aantal toeschou wers: 200. Vlissingen: Joan van Belzen., Milton Roemeratoe, Giovanni Siereveld, Jarreau Manuhuwa, Renzo Roemeratoe, Dangelo Martien, Khalid El Hattach, Menancio Weeda, Ibrahim Eryürük (61. Hoessein Bou- zambou), Yves Nyemb en Steve Schalkwijk (68. Joey Dos Santos Galhetas). TERNEUZEN -ft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49