Droomrentree Dennis Dorssers levert zege op Van Vooren en Van 't Hof schitteren Dubbelslag Ongenae niet genoeg voor Spui Kwadraat ilhelm 16 HSV HOEK VIER OP EEN RIJ Hoofdklasser speelt bijna 75 minuten met tien man, maar wint het enerverende duel met Jodan Boys wel met 2-0. zv Een kaartenfestijn, want arbiter Van Yren deelde maar liefst acht gele kaarten uit, eerlijk verdeeld over beide teams. Voetballend ge zien ging het gelijk op en was het niet hoogstaand. In de 41ste mi nuut hielp Johnno Bakker Den Bommel aan de 1-0 en veertig mi nuten later tekende hij ook voor de 2-0. Alex Jobse kopte Seroos- kerke in de blessuretijd nog wel naar de 2-1. Prinsenland-Nieuwdorp 2-1: Prin senland boekte een verdiende zege. Voordat Brandon Jansen in de 38ste minuut de 1-0 scoorde hadden hij en Bryan Traas al goede kansen. Direct na rust was Nieuwdorp dichtbij de 1-1, maar Teun Rentmeester raakte de lat. In de 61ste minuut moest Prinsen land met tien man verder, na twee keer geel voor Derk Vinjé. In on dertal zorgde Jansen voor de 2-0. In de 82ste minuut kopte Rent meester nog wel de 2-1 binnen, maar daar bleef Nieuwdorp op steken. SSV'65-Klundert 1-0: In de goal hield Michel Korsuize als vervan ger van de afwezige Luuk van Gilst het SSV-doel schoon. Klun dert was over het hele duel min stens zo gevaarlijk als SSV'65. Na de pauze kreeg Erik Jansen de kans op 1-0, maar de Klundert- doelman redde. Vlak voor tijd be zorgde Bas Biesterbosch de bal bij Dennis Dorssers die de niet meer verwachte goal maakte. „Wij zit ten blijkbaar in een flow en Klun dert ook. Maar het was vandaag niet om aan te zien", biechtte SSV-trainer Carlos de Jonge eer lijk op. Na zeventig tellen scoorde Sjoerd Verhulst al de 1-0 en keeper Bart van Wuijckhuijse hield De Meeuwen daarna een aantal keer van scoren af. In de 42ste minuut slalomde Verhulst langs een aan tal man en scoorde Wouter Ver- duijn de 2-0. In de 59ste minuut besliste Verduijn het duel defini tief en invaller Thomas Hogeweg scoorde kort voor tijd nog de 4-0. Wij zitten blijkbaar in een flow, maar vandaag was het niet om aan te zien FC Axel-MZC'11 3-2: Stijn Ver- straeten scoorde na zestien minu ten de 1-0, maar kort voor rust hielp Rick Bevelander MZC'11 na een mooie aanname en dito uit haal aan de 1-1. Na de pauze nam FC Axel weer het initiatief en had Jaco van der Schee in het Zierik- zeese doel een aantal fraaie red dingen in huis. Na ruim een uur moest hij het antwoord echter schuldig blijven op een inzet van Roy van Ham en in de 70ste mi nuut werd het via Pedro Uitdewil- ligen 3-1. Uit een door Martijn van Grunsven benutte penalty werd het nog wel 3-2, maar meer zat er zaterdag niet in het vat voor de ploeg van trainer Arie van der Zouwen. e scenario's van de laatste wedstrijden van Hoek tonen veel overeenkomsten. Da niël Akindayini scoort - dat is inmiddels een zeker- heidje -, Jordi de Jonghe keept sterk en Rik Impens dartelt soms als een ongrijpbare ballerina over het veld. Zaterdag tegen Jodan Boys (2-0) waren die ingrediënten ook weer aanwezig, alleen werden het beeld én niveau van de wed strijd sterk beïnvloed door een snelle rode kaart voor Yoshi Ver- brugge. „Rina, zet maar twee krat ten bier klaar." Als Thomas van Renterghem na tien minuten spelen voor het vij andelijke doel opduikt en twee handen in zijn rug voelt, gaat de Belgische linkspoot naar de grond. Strafschop oordeelt scheidsrechter Kloet, die de aanhang van Hoek op dat moment nog wel kan bekoren. Akindayini stuurt de doelman de verkeerde kant en maakt in zijn vierde duel voor Hoek al zijn vierde goal. Gaat de hoofdklasser een makkelijke middag tegemoet? Nee, blijkt even later, na een tackle van Verbrugge. Harold Vrolijk, rechtsbuiten van Jodan Boys, gaat diep terwijl Zinho Chergui voor buitenspel ap pelleert. Verbrugge zet de achter volging in en gooit er op de rand van het strafschopgebied een tac kle uit. Hij lijkt de bal en de man te spelen, maar arbiter Kloet heeft weinig bedenktijd nodig. Rood voor Verbrugge, na zeventien mi nuten. De Belg is het er niet mee eens, maar wandelt toch maar snel het veld af. „Ik heb de afgelopen ja ren twee flinke schorsingen ge had", bekent hij later. „Niet voor harde overtredingen, maar van wege mijn reacties na een rode kaart. Daarom liep ik nu snel naar binnen." Hij stapt onder de douche en trekt zijn trainingspak aan. Het cruciale moment blijft door zijn hoofd spoken. „Het was ten eerste twee meter buitenspel van die aanvaller. En met mijn tackle speelde ik zuiver de bal." Dat de scheidsrechter uit Spijkenisse rood trekt, vindt Verbrugge achteraf ge zien niet zo vreemd. „Hij begon voor de wedstrijd al de show te stelen. In de kleedkamer kwam hij controleren of niemand een ket ting aan had. En Daniël mocht een stuk tape, waar nog nooit iemand bezoekers de punten mee naar huis namen, was te danken aan twee in vallers. Vooral Maarten van Vooren speelde een belangrijke rol. In de 83ste minuut zorgde hij voor 0-1, even later verzorgde de aanvaller de assist bij de 0-2 van Joël Dekker en tot slot schoot de van Dauwendaele overgekomen voorhoedespeler er nog een vrije trap in. „Alle credits gaan natuurlijk naar de jongens zelf, zij zijn geweldig in gevallen", zei trainer Marcel Lou- rens na afloop. „Maar voor een trai ner is het natuurlijk ook lekker als de wissels goed uitpakken. Per sei zoen gebeurt het een enkele keer dat wat er in je hoofd zit ook werke lijkheid wordt. Vandaag was het zo'n wedstrijd." De oefenmeester haalde opge lucht adem, want lang leek het erop dat er geen nieuwe zege, de vierde op rij dit jaar, in zat. „We hadden helemaal nergens recht op. Tot de 0-1 hebben we zelfs niet fatsoenlijk op doel geschoten. Maar deze zege is wel lekker, hoor!" Bruse Boys-Oude Maas 2-1: Sander van 't Hof liet zich gelden bij de thuisploeg. Een week nadat hij had aangegeven dat hij het dit seizoen moeilijk heeft in de eerste klasse, schoot de spits er twee in. „Hij speelde een fantastische wed strijd", vond zijn trainer Marco Groeneveld. „Het was jammer dat hij er af moest met een lichte ham stringblessure." Door die twee treffers van Van 't Hof werd een 0-1-achterstand weg gepoetst en stond het 2-1 bij rust. Een gevaarlijke, minimale marge. In de laatste 25 minuten van het duel stond Bruse Boys op kraken, maar de ploeg hield stand. „Deze tweede helft was misschien wel onze slechtste helft van het sei zoen", aldus Groeneveld. „Maar een keertje slecht spelen en punten pakken is ook wel eens lekker. Nor maal is het andersom." In de vierde klasse B was het za terdag niet de dag van de Zeeuws- Vlaamse ploegen. Spui verloor met 5-2 van Stavenisse, terwijl Cadzand met 0-3 onderuit ging tegen SPS. Stavenisse-Spui 5-2: De thuis ploeg opende sterk en zag Arjen de Heer de score openen. Julian Elenbaas maakte er 2-0 van en Jaimy van der Reest zorgde voor een nog grotere voorsprong. Na dat De Heer er 4-0 van had ge maakt deed Spui wat terug via Ben Ongenae. Even werd het nog spannend, toen Ongenae ook nog de 4-2 maakte. Aan alle onzeker heid kwam een einde toen Jos van der Jagt vanaf elf meter de 5-2 raak schoot. Cadzand-SPS 0-3: Voor rust was het wedstrijdbeeld in evenwicht. In het tweede bedrijf konden de Zeeuws-Vlamingen het tempo van de ploeg uit Poortvliet niet meer bijbenen en kantelde de wedstrijd in het voordeel van SPS. De formatie van Arno Anthonisse werd de bovenliggende partij en Maurice Lindhout zorgde voor de verdiende 0-1. Kevin Uijl verdub belde de score namens de bezoe kers en René de Groen bepaalde de eindstand op 0-3 voor de Thoolse formatie. maandag 19 februari 2018 Als invaller besliste Dennis Dorssers zaterdag het duel in de tweede klasse E tussen zijn SSV'65 en Klundert. Dorssers maakte vlak voor tijd de enige goal. Koploper De Meeuwen is volledig van slag, want na de nederlaag tegen Klundert ging de ploeg nu met 4-0 onderuit bij Oostkapelle. Ook Nieuw- dorp moest een nederlaag (2-1) slikken bij Prinsenland, waar door SSV'65 nu tweede op de ranglijst staat en goede zaken doet in de tweede periodetitel. Winst was er verder voor FC Axel, dat MZC'11 met 3-2 klopte. Klaas Verspoor Vlissingen Den Bommel-Serooskerke 2-1: Oostkapelle-De Meeuwen 4-0: - Carlos de Jonge Rood kost Verbrugge Barry van der Hooft Hoek D Lang leek het er zaterdag op dat Kloetinge voor het eerst punten ging lagen liggen in 2018. Maar in zeven vruchtbare laatste mi nuten haalde de ploeg alsnog uit tegen Oranje Wit: 0-3. Bruse Boys stapte voor het eerst dit jaar als winnaar van het veld. Tegen Oude Maas werd het 2-1. Daniël Vervelde Vlissingen Oranje Wit-Kloetinge 0-3: Dat de Robin Hamelink Vlissingen en schilderwerken ra- en spuitwerken Thomas van Renterghem wordt na tien minuten onderuit gelopen door Jodan Boys-verdediger Roald Heerkens. De toegekende straf schop wordt vervolgens benut door Daniël Akindayini (tweede van rechts), foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48