DoG-hGt-zGlvGr Bg6eis: Ik zat al vrosg aan m n maxinnalG hartslag Nederland - Engeland k 15 Top 5 vrouwen Top 5 mannen 1. Mathieu van der Poel (Ned) „Het was niet mijn seizoen. Ik had dit jaar fysieke en mentale problemen. Na de wedstrijd in Lille wilde ik eigenlijk met mijn seizoen stoppen. Dat ik hier vandaag win, had ik niet durven dromen." Vrijdag 23 maart 2018 I 20.45 uur I Amsterdam ArenA De nieuwe bondscoach is bekend! Ronald Koeman gaat de komende jaren met Oranje de strijd aan. Wil jij zien hoe het Nederlands elftal zich onder zijn leiding gaat meten met een absoluut topland? Koop dan nu kaarten voor de ouderwetse kraker tussen Nederland en Engeland in Amsterdam. Mis het niet! Ga naar pzc.nl/oranje maandag 19 februari 2018 2V 1. Laura Verdonschot (Bel) 2. Ellen van Loy (Bel) 3. Ceylin del Carmen Alvardo (Ned) 4. Maud Kaptheijns (Ned) 5. Loes Seis (Bel) 18. Lindy van Anrooij (Kapelle) 26. Didi de Vries (Wilhelminadorp) 2. Laurens Sweeck (Bel) 3. Tom Meeusen (Bel) 4. Eli Iserbyt (Bel) 5. Michael Vanthourenhout (Bel) 51. Marvin Runhaar (Kapelle) Laura Verdonschot is op weg naar de overwinning bij de vrouwen, foto johan van der heijden - Laura Verdonschot M Sebasti- aan Beens. FOTO PETER NICO- Nog voor de veldrit bij de man nen en vrouwen gistermiddag van start ging, maakten een goede dertig uitverkorenen hun rondjes op het parkoers van de Vestingcross. Sebastiaan Beens (27) uit Hulst was één van hen, „Je bent wel een beetje voor zichtig, de meesten van ons moeten morgen weer gewoon werken", vertelde hij nadien met een knipoog. De Vestingcross maakt onder deel uit van een serie van zes Brico-crossen. Net als bij de an dere vijf Brico-crossen dit sei zoen was ook bij de Vesting cross een zogenaamde Brico Doe-Het-Zelf Cross aan het wedstrijdprogramma verbonden. Man of vrouw. Bakker of accoun tant. Twintiger of ouder dan zes tig. Afgetraind of niet. ledereen kon zich voor deze wedstrijd aanmelden. Slechts een aantal werd uitgekozen om mee te doen en kreeg daarmee de unieke kans om zich voor even een prof te wanen. Beens, fysiotherapeut in het da gelijks leven, meldde zich ook aan. Met een smile op zijn ge zicht vernam hij begin vorige week dat hij mee mocht doen aan de Vestingcross. Hij wilde graag eens ervaren wat het is om over zo'n parkoers te rijden. „Vorig jaar heb ik een veldritfiets aangeschaft, de jaren daarvoor maakte ik op een oude moun tainbike al mijn toertochtjes in het veld. Ik vind het leuk om in het veld te rijden, dat is ook de reden dat ik mee wilde doen." „Vanuit de start waren er meteen een paar mannen die flink door trokken", vertelde Beens over het verloop van de Doe-Het-Zelf Cross. „Je wilt je niet laten ken nen, dus probeer je hen te vol gen. Maar op een gegeven mo ment, al vrij vroeg in het eerste rondje, moet je ze laten gaan. Ik zat al vroeg aan mijn maximale hartslag. Het rondje was echt zwaar." De Zeeuws-Vlaming is op de weg wel in wedstrijdverband ac tief namens de Belgische ploeg Arrow Cycling Team. Maar veld rijden is toch even een andere tak van sport, merkte hij giste ren. „Mijn techniek is niet om over naar huis te schrijven. Je voorwiel glijdt bijna constant weg. Aan de andere kant: het parkoers lijkt gevaarlijk, maar het is ook een kwestie van durven, bijvoorbeeld in die afdalingen." Ondanks het vroege tijdstip op de dag stond er ook bij de Doe- Het-Zelf Cross al veel publiek langs de kant. Onder hen Beens' vriendin en zijn familie. De Hul stenaar werd van een hoop kan ten toegejuicht. „Ik heb genoeg bekenden gezien die mij aan moedigden. Af en toe heb ik ook iets terug kunnen roepen. Dat is wel leuk." De deelnemers aan de Doe-Het-Zelf Cross reden twee rondjes over het originele wed strijdparkoers. Beens kwam ver dienstelijk als elfde over de fi nish. Prijzen zijn exclusief 1,50 servicekosten. 6^ *^1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 47