J O O) CD O 14 Verhaar pijnigt Groene Ster Gouden grepen van Happy Fitness De Bruijn toch met vertrouwen naar WK Dubbel record voor Yunis Stitan op NK Het draait in Hulst maar om één man en dat is Mathieu van der Poel. Hij behaalt in de Vestingcross zijn 30ste zege van het seizoen, een record VESTINGCROSS VELDRIJDEN A <iSl W/j De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen verloren zaterdagavond met 3-1 bij TPP Rot terdam te verslaan. De avond begon zo mooi voor Groene Ster. Achraf Laabich knalde de bezoekers op voorsprong en Salim Sandee schoot op de kruising. Maar kort voor rust werd het gelijk via Felix Verhaar. Na rust ging de thuisploeg op zoek naar meer, maar Karim Ben Sellam hield zijn doel met een aantal knappe reddingen schoon. In de slotfase leek Saïd Bouzambou de bezoekers weer op voorsprong te helpen. Hij omspeelde de doelman, maar trof de paal. TPP counterde vervolgens naar 2-1 door opnieuw Verhaar, die zes tellen voor het einde ook de 3-1 maakte. Marwan Aarab en Andrea Verberkmoes van Happy Fitness zijn in Almere Nederlands kampioen jiujitsu geworden. Aarab deed dit in de klasse junioren -77 kilogram. Verberk moes werd kampioen in de klasse vrouwen - 62 kilogram. Zij won onder anderen van team genoot Diana Smid met een polsklem. Dit is de tweede keer op rij dat Andrea Nederlands kampioen werd. Namens Happy Fitness was er ook zilver voor Wilfred Vreeke (mannen, -94 kg), Mathijs van Gansewinkel (jeugd, -50 kg) en Marwan Aarab (fighing system, -77 kg). Brons was er voor Diana Smid (dames, -62 kg). Na een voortvarende start in de eerste Grand Prix driebanden van dit jaar haperde de ma chine van Jean Paul de Bruijn al meteen in de achtste finale. De biljarter uit Hulst werd uit geschakeld door Kay de Zwart uit Sprundel. De Bruijn werd 'slechts' negende en moet nog aan het werk om zijn positie op de ranking te verbeteren. Afgelopen jaar werd hij nog tweede en dankt daaraan zijn uitverkiezing voor de het landenteams samen met Dick Jas pers. Gaat zijn vormdip van de laatste weken daar invloed hebben? „Elke wedstrijd is an ders en Dick en ik hebben deze week een paar keer goed getraind. Ik heb er vertrouwen in." Yunis Stitan van Delta Sport keerde met twee persoonlijke records terug van het NK atletiek in Apeldoorn. Zowel op de 800 meter (1.56.85) als de 1500 meter (4.05,01) liep hij harder dan ooit tevoren. Met zijn 14de en 15de plaats bleef een top 10-klassering buiten beeld. Dat gold ook voor Pelle Gelderblom van AV'56 (14de op de 400 meter), ex-RKHAV'ers Aniek Aper (15de op de 800 meter) en Mariska Bun (15de op de 60 meter in pr van 7,80). Voormalig Dy- namica-atleet Gennaro Biswane scherpte zijn 60-metertijd aan tot 7,05 seconden (17de). HSV Ruta del Sol Van Damme Zo heel af en toe zijn er twee keer zoveel mensen in Hulst te vinden als de ruim tienduizend inwoners die de plaats telt. Gisteren was zo'n dag. Liefst vijftienduizend men sen kwamen af op de tweede editie van de Vestingcross in de Zeeuws-Vlaamse stad. Zij zagen hoe Mathieu van der Poel onder een fijn fe- i11 jLi bruarizonnetje naar zijn histori sche dertigste zege van het seizoen snelde. Het ging zondagmiddag in Hulst over Mathieu van der Poel, Mathieu van der Poel en Mathieu van der Poel. Over geen renner werd langs het par koers meer ge praat dan over de regerend Europees en Nederlands kampioen, die boven dien het luidst van ie dereen werd aangemoedigd. Met een enorm tempo slingerde hij zich door de vele bochten en met groot vertoon van macht klau terde hij naar boven. De aanwezige leden van de fan club van Van der Poel, het meren deel gehuld in een 'Van der Poel-jas' of met een 'Van der Poel-muts' op het hoofd, moedigden hun held aan met een bezetenheid die je zelfs in voetbalstadions maar zelden ziet. Juichkreten en onderlinge highfi- ves volgden na spectaculaire acties van de renner van Corendon-Cir- cus. Kinderen, maar ook volwasse nen, keken naar de verrichtingen van de publiekstrekker alsof ze een kunstwerk bestudeerden. Maar ontzag en bewondering was er zeker ook voor de andere toppers die gistermiddag hun rondjes maakten in de Vestingstad. Met een plastic glas bier of broodje hamburger in de ene hand en een fotocamera of telefoon in de andere hand keken velen van de duizenden toeschouwers - op sommige plek ken stonden vier of vijf rijen men sen langs de kant - naar de verrich tingen van de veldrijders. Het is een cliché, maar in het echt zijn sommige gebeurtenissen of evenementen zoveel mooier dan als je ze op televisie ziet. De Vesting cross is daar een goed voorbeeld van, zei Jean-Paul Hageman, wet houder van de gemeente Hulst en betrokken bij de organisatie van de Vestingcross. „D. Al die blije en vro lijke mensen, dat is toch prachtig?" Voor de Grote Van der Poel-show gistermiddag losbarstte, maakten de vrouwen hun opwachting. Top favoriete Sanne Cant, voor wie de handen nochtans het hardst op el kaar gingen van alle vrouwelijke deelnemers, kwam er verrassend genoeg niet aan te pas. De Belgische wereldkampioene eindigde als ne gende. Haar landgenote Laura Ver- donschot greep de zege. Ceylin del Carmen Alvarado was op plek drie de beste Nederlandse. Op welke positie de beste Neder lander bij de mannen zou eindigen, was vooraf geen discussiepunt. De vraag was met hoeveel seconden voorsprong op de nummer twee Mathieu van der Poel over de finish zou komen. Ja, de coureur uit het Belgische Kapellen kwam er op het wereldkampioenschap niet aan te pas, maar hij is ontegenzeggelijk dé man van dit veldritseizoen. Van der Poel etaleerde zijn klasse de hele winter door. Hij legde de concur rentie vaak al in de eerste ronden het zwijgen op. Bij de Vestingcross was dat niet anders. 'MVP' sloeg al rap een gat op de concurrentie. Die kloof groeide alleen maar. Van der Poel wist al in een vroeg stadium dat de Vesting cross zijn dertigste seizoenszege zou worden. Een unieke prestatie, alleen Sven Nys lukte dat eerder. Voor Van der Poel volgen er dit seizoen nog twee kansen om zijn zegetotaal nóg legendarischer te maken. Hulst gaat in elk geval de geschiedenisboeken in als de plaats waar Van der Poel zijn historische dertigste zege van het seizoen boekte, en als de plaats waar dui zenden mensen een geslaagde mid dag beleefden door het succesvolle verloop van de tweede editie van de Vestingcross. Deze dertigste zege toont aan wat voor superseizoen ik heb gehad. Als iemand me dit vooraf had gezegd, had ik er gelijk voor getekend maandag 19 februari 2018 ZAALVOETBAL JIUJITSU De kampioenen Andrea Verberkmoes (links) en Marwan Aarab (tweede van links) met Diana Smid en Wilfred Vreeke. DRIEBANDEN ATLETIEK 11 Voetballer Rick van Drongelen uit Axel heeft zijn ba sisplaats terug bij Hamburger SV. De resultaten zijn echter niet be moedigend. Na de 1-2-nederlaag tegen Leverkusen staat HSV zeventi- iende, op de voor laatste plaats. Wielrenner Nick van der Lijke is 30ste geworden in de Ruta del Sol. De coureur uit Middelburg reed zaterdag in een pittige rit met de voorsten mee en werd 29ste. Marco Minnaard (Wemeldinge) sloot de Spaanse etappekoers af als derde in het berg- klassement. De Grote Van der Poel-show Arwin Willemsen l Hulst Schaatser Arjen van Damme heeft zaterdag in Til burg tijdens het NK marathon voor C-junioren beslag gelegd op de zil veren medaille. De vijftienjarige Yer- sekenaar, lid van SSC De Poel, moest na 25 ron des alleen Ruben Ligtenberg uit Rijssen voor laten. Mathieu van der Poel heeft zijn dertigste overwinning en dus het record binnen, foto peter nicolai - Mathieu van der Poel o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46