maar kan hij nog? 1-0 Matchwinnaar Huntelaar doet Lozano na 0-1 11 Welke beslissing of kaart er na zijn onhandige en onno dige beweging moest volgen? Scheidsrechter Dennis Higler kende op het veld weinig twijfel. Rood, dacht hij vrij wel meteen. Na afloop kwam hij daarop terug. „Je ziet op een camerabeeld wel de snel heid en kracht van de bewe ging. Maar ik kan me de twij- »PSV geeft tot het gelijkspel van zaterdag tegen Heerenveen 469 dagen geen punt af op eigen veld fels wel voorstellen", zei hij. Was het geel met een rood randje, rood met een geel randje, gewoon rood of hele maal niks? De meningen lie pen uiteen. Lozano wilde zijn tegenstander Lucas Wouden berg wegduwen, maar daarbij raakte hij hem met een slag in de nek. Woudenberg greep naar het gezicht en ging ogenschijnlijk wat theatraal naar de grond, maar kon ook geschrokken zijn. „Ik ga niet voor niks liggen", zo gaf hij aan. Lozano werd voor dat moment vastgehouden, maar uit beelden bleek dat hij ook uithaalde. Voor de rode kaart viel iets te zeggen, hoewel Hi gler zijn gezag in negentig minuten niet afdwong. In een fractie van een se conde werd voor het even matte als efficiënte PSV dus alles anders. De ploeg oogt fysiek kwetsbaar, zeker nu ook aanvoerder Marco van Ginkel ontbrak. Eer der dit seizoen zat het een aantal keren mee, maar Heerenveen vond met wat powerplay van trainer Jur- gen Streppel de hiaten in het Philips Stadion. PSV gaf in Eindhoven 469 da gen geen punt af, maar was voor de vierde keer in dit eredivisieseizoen de regie helemaal kwijt. Met Feyenoord-uit, FC Utrecht-thuis, AZ-uit en Ajax-thuis nog op het pro gramma voor PSV is er nog helemaal niks beslist. De ploeg heeft nog een marge van vijf punten op belager Ajax en hoeft niet vol in de stress te schieten, maar zater dag bleek opnieuw dat een wedstrijd binnen een mum van tijd helemaal kan om draaien. ^catert idee dat het middenveld af en toe een gapend gat was. „Zo voelde het zeker niet", zei hij. „Ik denk ook dat ik gewoon mijn meters heb gemaakt. Ik zie wel hoe sterk El Ahmadi en Vilhena zijn. Hoe die gasten druk zetten, hoe zij pro beren de boel bij elkaar te houden. WVan Bronckhorst staat voor de keuze hoe hij Van Persie gaat gebruiken in topper Worden ze niet zo gewaardeerd dit seizoen? Nou, door mij wel, hoor. Als dat zo is, vind ik dat eer lijk gezegd vreemd." Extra wapen Met de entree van Van Persie heeft Feyenoord een extra wapen in aanvallend opzicht. Maar wanneer past het precies en wanneer is het toch iets te aanvallend? Om Van Persie optimaal te benutten, moet hij tussen de linies worden aange speeld. Dat gebeurde nu te weinig. „Maar toch nog veel meer dan ik de laatste jaren heb meegemaakt", zei Van Persie. „Niet bij Arsenal, maar wel in vergelijking met latere periodes." Tegen PSV moet Van Bronck horst dus kiezen. Weer een forma tie met Van Persie kort in de rug van Nicolai Jorgensen, met het ri sico dat er af en toe gaten vallen op het middenveld. Of Van Persie op de bank laten beginnen, omdat hij tegen Wil lem II het verschil moet maken in de halve finale van het beker toernooi. Of, al lijkt die optie op dit moment nog geen serieuze, Van Persie in de punt van de aan val, in plaats van Jorgensen. De Deense spits maakte in 2018 nog geen doelpunt. Maar hem op de bank houden, dat lijkt een brug te ver. Klaas-Jan Huntelaar was er zater dagavond maar druk mee. Thuis op de bank in de Achterhoek trilde zijn mobiele telefoon bijna onophoude lijk. Het was onrustig in de groeps- app van de Ajax-selectie. Huntelaar zelf was de aanstichter voor het drukke verkeer via de mobieltjes. Het was namelijk de spits die na het puntenverlies van concurrent PSV de boel even op scherp zette. „Dan is het wel even leuk in zo'n groeps gesprek. En ja, ik stuurde het eerste berichtje." Juist daarom stond de druk er gis termiddag in Zwolle vol op voor Ajax, vond Huntelaar. Want ja, als Ajax nü niet zou profiteren van de misstap van PSV kon het wekelijkse praatje 'we geloven er nog in' defi nitief worden gestaakt. „Maar juist daarom is deze overwinning ook zo goed. De spanning stond er vol op, dan moet je het laten zien. Compli ment voor de ploeg." Het gat op de koploper bedraagt nog vijf punten, maar misschien wel belangrijker: Ajax speelde over tuigend. De beste beurt onder de nieuwe trainer Erik ten Hag die zijn zesde wedstrijd coachte. Ajax miste wel onnoemelijk veel kansen. Hun telaar maakte de enige treffer van de middag en zijn 86ste doelpunt voor Ajax. Daarmee komt hij in de top tien van topscorers aller tijden voor de Amsterdammers. Huntelaar ontsnapte aan een rode kaart, toen toen hij Bram van Polen al na vijf minuten met een zwaaiende arm raakte. Scheids rechter Kevin Blom beoordeelde de situatie en gaf PEC Zwolle een vrije trap, waardoor Huntelaar niet meer hoeft te vrezen voor een schorsing. Huntelaar kreeg ook geen gele kaart. Direct ging de vergelijking op met PSV'er Hirving Lozano die za terdag tegen Heerenveen wel rood kreeg na een soortgelijke overtre ding. Al vindt Huntelaar beide geval len niet te vergelijken. Huntelaar vindt daarom ook dat hij geen risico nam. „Lozano werd niet vastgehou den, ik wel. Als spits moet je losko men van de tegenstander. Verdedi gers moeten gewoon niet vasthou den. Als de scheidsrechter dan niet fluit, moet je soms dwars door een tegenstander heen lopen." maandag 19 februari 2018 zwaar Hirving Lozano druipt af nadat scheids rechter Dennis Higler hem een rode kaart heeft gegeven. De Mexicaan raakte Lucas Woudenberg in zijn nek. FOTO JOEP LEENEN/PRO SHOTS FEYENOORD - HERACLES ALMELO 59. Van Persie 1-0 Opstellingen Jones Castro Nieuwkoop Breukers Van Beek Wuytens Van der Heijden 68. Droste Diks Pröpper El Ahmadi Baas 85. Amrabat Van Ooijen Van Persie 68. Osman 73. Toornstra Jakubiak Vilhena 83. Gladon Berghuis Monteiro Jorgensen Kuwas Boëtius Vermeij 90+1. Botteghin Peterson 15 Doelpogingen 16 56% Balbezit 44% 13 Overtredingen 13 2 Hoekschoppen 6 2 Buitenspel 0 6 Reddingen keeper 6 Scheidsrechter: Janssen Toeschouwers: 47.500 Klaas-Jan Huntelaar (I) zwaait met zijn arm tegen het hoofd van Bram van Polen, foto ronald bonestroo/vi images Klaas-Jan Huntelaar was de meest besproken speler na de zege van Ajax bij PEC Zwolle. De spits maakte niet alleen minuut het enige doelpunt, hij sloeg ook tegenstander Bram van Polen met een arm naar de grond. Daniël Dwarswaard Zwolle PEC ZWOLLE - AJAX 0-1 54. Huntelaar Opstellingen Boer Onana Ehizibue Veltman Marcellis De Ligt 46. Freire F. de Jong Sandler Tagliafico Van Polen Ziyech Saymak Schone Dekker 46. Eiting 73. Ondaan Van de Beek Thomas Neres Namli 90+1. S. de Jong Marinus Huntelaar 62. Menig Kluivert Mokhtar 7 Doelpogingen 25 41% Balbezit 59% 9 Overtredingen 15 3 Hoekschoppen 4 2 Buitenspel 3 8 Reddingen keeper 2 Scheidsrechter: Blom Toeschouwers: 13.250

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 43