Sylvia Hoeks speelt Sylvia Kristel in film over haar leven The Voice-winaar Jim van der Zee brengt over maand single uit 29 +Rode DOE MEE OPIA 3 MAART: IJSDACINC.RODEKRUIS.NL De wereld ligt aan je voeten wan neer je The voice of Holland wint. Althans, zo voelt het. Maar Jim van der Zee (23) is niet meer dan de volgende in een lange rij win naars, van wie een flink deel in de vergetelheid is geraakt. Dat hem dat ook kan overkomen, beseft hij maar al te goed. Zelfs het eerste weekend na de winst verspilde de singer-songwriter uit Amstelveen niet aan feesten. „Natuurlijk vier den we het vrijdagavond na de uitzending, maar zelfs toen was ik met mijn hoofd al ergens anders." Een extatisch gevoel was er na de winst van de populaire talenten jacht van RTL 4 nauwelijks. En ondanks een stortvloed aan reac ties en een kort nachtje in een Hilversums hotel ('ik ging om een uur of drie naar bed') focuste Jim zaterdag al op de toekomst. „Ik denk dat timing heel belangrijk is. Ik weet het natuurlijk nog niet, maar ik denk dat het na het winnen van The Voice misgaat als er geen plan is. Welke muziek wil je maken, wie wil je zijn en met wie werk je samen? Als je daar niet actief mee bezig bent, gaan de spotlights snel uit." Single Jim, die aan zijn zege een platen contract overhoudt, werd in de uitzendingen bijgestaan door Anouk. Zij sluit een duet niet uit, aangezien hun stemmen goed bij elkaar passen. „Dat vind ik ook", zegt Jim, die Anouk ook mag be- naderen voor advies en andere hulp. „Waylon bood dat ook aan, net als de makers van The Voice. Dat betekent echt wat. Het pro gramma is voorbij, maar hun betrokkenheid niet." Vooralsnog blijft Jim bij num mers als Vincent van DonMclean, waarmee hij tot tweemaal toe indruk maakte. „Over een maand ongeveer hoop ik een single uit te brengen. Die zal in die lijn liggen. De euforie van vrijdag heb ik al snel ingeruild voor energie om te begin nen aan het volgende hoofdstuk." aan de pot?" Nou, nee. Een staatje dat op social media druk werd gedeeld, wijst uit dat Jen- sen in totaal -75 euro bijdroeg. De vier overgebleven kandida ten verdienden per persoon minstens 1.000 euro. „Nee, echt? Oh jee, dan ben ik dus echt de grootste hulpmol aller tijden. Wat zal de echte mol hebben gelachen!" Paarsejurk Over die echte mol gesproken: op wie moeten we nu inzetten? Ruben Hein? Olcay Gulsen, Jan Versteegh? Of toch Simone Weimans? Stine is er van over tuigd dat ze weet wie het is. „En toch lig ik eruit. Misschien zit ik zelf ook wel te veel in een tun nel. Ik hoop eigenlijk dat ik bij de finale van mijn stoel val van verbazing. Alleen moet ik dan wel een herziene uitgave van mijn boek uitbrengen." Tot slot: die kleding. Er klonk in het geval van Stine veel kri tiek op. „Olcay heeft mij stijlad vies gegeven, hoewel het toch een kwestie van smaak blijft. Ik vond wel dat ik in het theater een mooie paarse jurk aanhad. Maar vooruit, de best geklede vrouw uit Wie is de Mol? zal ik niet worden." LEVENSVERHAAL Vlaamse regisseur Michael J. Roskam, bekend van de film Rundskop. Het scenario wordt geschreven door Dimitri Verhulst, auteur van onder meer De Helaasheid der Dingen. Regisseur Roskam over zijn aan staande film: „De unieke carrière van Kristel, haar bijzondere per soonlijkheid en haar intrigerende romantische leven staan garant voor een fantastische film." De film focust op de jaren 70 en 80. In die tijd had Kristel een relatie met schrijver Hugo Claus, met wie zij een zoon kreeg. De opnamen zul len plaatsvinden in Frankrijk, Nederland en België. Over haar turbulente leven schreef Kristel de autobiografie Naakt. Zij nam daarin geen blad voor de mond over haar talloze affaires en haar drank en drugsverslaving. Zij stierfin 2012 op 60-jarige leeftijd aan slokdarmkanker. Sylvia Hoeks, die vorig jaar internationaal door brak met de sciencefictionfilm Blade Runner 2049, is op dit moment in Berlijn aan het filmen voor de thriller The Girl in the Spider's Web, het vierde deel van The Millenniumreeks. Kruis Het leven van de Nederlandse filmster Sylvia Kristel, in 2012 overleden, wordt verfilmd. Voor de hoofdrol is Sylvia Hoeks gestrikt, bekend van Blade Runner 2049 en de serie Overspel. Sylvia Kristel was vooral bekend door de softporno- filmserie Emmanuelle. Sylvia Hoeks (34) won als veelbelovend actrice op het festival Film by the Sea in Vlissingen ooit de Sylvia Kristel Award. Over haar aanstaande rol zegt ze: „Sylvia Kristel opende deuren voor de seksuele beleving van de vrouw. Ze was enorm vrijgevoch ten, misschien zelfs een beetje té voor de periode waarin ze leefde. Haar intelligentie en creativiteit als artiest maakten haar moeilijk te vatten. Je wist nooit helemaal wie ze was." De film zal worden geregisseerd door de maandag 19 februari 2018 A Jim van der Zee won The Voice. FOTOANP A Stine Jensen, hier in een paarse jurk, kreeg veel commentaar op haar kleding, fotoavrotros Er komt een film over het leven van de actrice Sylvia Kristel, vooral bekend van de erotische film Emmanuelle uit 1974. Wereldwijd zagen drie miljoen mensen de film in de bioscoop. Ab Zagt Jim van der Zee realiseert zich dat hij met het winnen van The Voice zijn toekomst in de entertainmentindustrie nog niet veilig heeft gesteld. Alexander van Eenennaam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29