44 nnisiaiii^Hia iwMmmm uciiihd^q ifociöaHH 28 M i^uuuuuuuu □KJHEaraiiiis VINCENT LUISTERT RADIO Ze hield iedereen voor de gek. Stine Jensen, schrijfster en filosofe, bleek niet De Mol te zijn Zaterdagavond vloog ze eruit bij Wie is de Mol? „Zo veel mensen verdachten mij, ik moet nu aan traumabegeleiding gaan doen." De radio stond de afgelopen week op sommige zenders stijf van de sport. Nog even doorbijten, sporthaters, na 23 februari lult niemand meer over de mis lukte race van Kramer op de 10 kilometer, over het sprookje van Esmee Visser en de onbegrijpelijke straf voor Sjinkie Knegt. Dan hoor je geen 'oh, oh, oh, oh' meer van Erben Wennemars, tijdens het schaats- commentaar op Radio 1. Dat 'oh, oh oh, oh' doet-ie als het niet goed gaat met een poten tiële medaillewinnaar. Het klinkt als iemand die in het openbaar per ongeluk in zijn broek gepist heeft, 'oh, oh, oh, oh'. Je hoort hem denken: hoe moet dat nu verder, iedereen ziet het straks als ik opsta. Als het echt héél spannend wordt, begint Wennemars keihard door Sebastiaan Tim merman heen te praten, zodat je ze allebei niet meer verstaat. Dat komt de spanning bij mij thuis zeer ten goede. Op Radio 538 staat Evers deze weken op in Pyeongchang. Die kan laat uit zijn nest, om 6 uur 's morgens is het daar al 2 uur 's middags. Hij heeft zijn vaste sidekicks en 'de meneertjes' weer meegenomen, Peter Heer schop en Viggo Waas. Het is oudejongens- krentenbroodradio. De columns en de dag voorspellingen van 'de meneertjes' zijn af en toe zeer geestig, maar er wordt altijd net wat te hard om gelachen, waardoor ik als luiste raar denk: nou nou nou, het was best leuk, maar zoooooo leuk. Ik heb die ergernis tegenwoordig vaker, misschien worden de sidekicks wel per uit gestoten decibel betaald. Het lachen klinkt nogal machinaal. Of zou het van een bandje komen? Je weet het niet, op de radio kan al les. Op de radio kan je ook net doen alsof je in Pyeongchang bent maar intussen gewoon in een bezemkast in Hilversum zitten. Dat is overigens op geen enkele zender het geval. Iedereen is er echt, niemand doet een halbet je. Zelfs Mattie Valk is er, van Qmusic. Mocht het je te veel worden, al die toffe tijden, die coole sporters die in bloedvorm zijn en suuupertijden neerzetten, dan kun je ter afkoeling even naar Radio 5, daar worden de jaren 60 deze week voor minstens de zestigste keer herhaald. Toen haalden 'we' overigens veel minder medailles op de Winterspelen, omdat we toen zelf nog winters hadden - dat was nog eens een tijd. Quote van de dag Farbod wint Leids Festival Watson doneert miljoen Weinstein Company wipt topper et verve ver- I vulde ze we kenlang de rol I van hoofdver dachte in het huidige sei zoen van Wie is de Mol? Stine Jensen (46), auteur van het boek Ik lieg dus ik ben, leek haar opdrachten opzettelijk te ver knallen. Ze haalde heel weinig geld binnen voor de pot, de geldvoor raad die De Mol zo laag mogelijk moet houden. Toen de kandidaten via een kabel van de ene naar de andere flat moesten glijden, haakte ze af. Een polsblessure? En wat stond er in die woordzoeker de voorlaatste uitzending? Juist: Stine is de mol. Zo klaar als een klontje. „Wat heb ik gelachen", zegt ze. „Ik heb van zo veel mensen ge hoord dat ze ervan overtuigd wa ren dat ik het was. Zelfs nu nog hoor ik: jij bent het echt, je komt vast en zeker volgende week te rug?" Nee, kan Stine Jensen met zekerheid zeggen. „Maar ik schrok wel toen ik hoorde dat mensen geld op mij hadden ingezet. Dat zijn ze nu kwijt. Ik ben een aantal mensen wel geestelijke bijstand verschuldigd. Ik zal op mijn social media wat rustgevende meditiatie- tips plaatsen." HaarJinest moment, de laatste we- ÏIEWQMOI BROUSSE! Ik schrok toen ik hoorde dat mensen geld op mij hadden ingezet ken? „Die uitzending van Moltalk waarin politiewoordvoerder Ellie Lust het bewijs leverde dat ik De Mol was. 'En ik werk bij de politie, dus ik kan het weten', zei ze. Ze bracht dat zo stellig en overtuigend dat ik het zelf ging geloven." List en bedrog Zelf kan ze ook niet verklaren waarom ze bovenaan stond op zo veel lijstjes van vaste kijkers naar het programma van AVROTROS. „Ik snapte het pas toen ik de uitzendingen zag. Tijdens de opna mes was ik authentiek. Ik ge bruikte mijn onhandigheid als mijn wapen. En ik had echt een polsblessure." „Als specialist in list en bedrog heb ik wel geprobeerd de verdenking op me te laden om mijn medekandidaten in verwar ring te brengen. Maar ik heb heel weinig gelogen, eigenlijk alleen een keer in het begin, over hoe vaak ik Art gebeld had bij een op dracht. Ik heb de waarheid gelogen; wat je vertelt klopt, maar het komt over als een leugen. Dat heeft ook te maken met lichaamstaal, dat is zo'n belangrijk deel van communi catie. Daar heb ik in mijn boek uit gebreid over geschreven. Door de manier waarop ik me liet zien, zal het zijn overgekomen als mollen. Maar jongens, zo erg was het toch niet? Ik heb toch best bijgedragen Je bent zo welkom, kleine jongen. Al ons later is met jou Oh oh oh maandag 19 februari 2018 GO CABARET Farbod Mog- haddam (30) heeft het Leids Cabaret Festival gewonnen. Hij liet in de finale in de Leidse Schouwburg zijn rivalen Kasper van der Laan en het trio Jeroens Clan achter zich. Het publiek wees de publieksprijs toe aan een ander: Kasper van der Laan. FILM Harry Potter- actrice Emma Watson heeft een miljoen Britse pond (1,3 miljoen euro) gedoneerd aan een nieuw fonds ten behoeve van slachtoffers van seksueel ge weld. Met 200 Britse en Ierse sterren roept ze op te stoppen met seksuele intimidatie op de werkvloer. FILM Filmproductie bedrijf The Weinstein Com pany heeft voor zitter/directeur David Glasser ontslagen. Een reden werd niet genoemd, maar hij zou mede werkers niet hebben be schermd tegen het vermeende seksuele wan gedrag van oud baas Harvey Weinstein. Stine is niet De Mo 'Ik heb de waarheid Alexander van Eenennaam De woordzoeker die erop zou wijzen dat Stine Jensen De Mol was. FOTOAVROTROS —Stine Jensen gelogen Roxeanne Hazes meldt de familie wordt uitgebreid met een kleine jongen, wat ook een bekend nummer is van haar vader André.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 28