Altijd een buffer Geld geluk- Raimke en Björn wonen in een splitlevel hoekhuis in Breda met dochtertje Lilo (2). wie zijn het? f 0 -€2000 €2000-€3500 €3500 - €5000 €5000 of meer GROOTSTE MISKOOP BESTE KOOP „Twee jaar geleden kochten we ons huis." Björn: „Het kostte 225.000 euro. We betalen 820 euro per maand hypotheek. Dat is goed te doen, maar we moeten wel alle bei werken." Raimke: „Ik ben drie dagen per week in loondienst. Daarnaast heb ik een eigen bedrijf." Björn: „We geven best veel geld uit. Natuurlijk ook aan onze dochter Lilo. De gastouder kost netto 450 euro in de maand. Op de gezamenlijke rekening stort ik elke maand 1.500 euro. Jij 1.100 euro, omdat jij parttime werkt." Raimke: „Dat heeft Björn becij ferd." Björn: „Ik heb de vaste lasten op een rijtje gezet en een buffertje ingebouwd van 300 euro per maand voor extra's. Als er iets wijzigt dan leg ik een aangepast sheet voor aan Raimke." Raimke: „Ik heb er alle vertrou wen in dat jij dat goed in de smie zen houdt. Cijfertjes zijn jouw ding. We zijn wat geld betreft anders opgevoed." Björn: „Ik moet je helaas te vaak meedelen dat ik 100 euro van onze spaarrekening heb moeten afhalen. De kerstboom was bij voorbeeld 130 euro terwijl we in december onze buffer al hadden opgesnoept." Raimke: „We kunnen er wél vijftien jaar mee voort." Björn: „Maar toch. Ik vind dat we een buffer van een paar duizend euro moeten houden." Raimke: „Ik heb er gewoon minder zicht op dan jij, dus geef ik makkelijker uit." Björn: „Daarom is het goed dat ik de dagelijkse boodschappen doe. Daaraan geven we 500 euro per maand uit. We maken wekelijks samen een lijstje." Raimke: „Dat gaat goed. Ik zou alleen meer aan kwaliteit wil len uitgeven. Ik proef het als ergens plofkip in zit." Björn: „Ik maak eerder de keus voor een goedkoper product." Raimke: „Ik heb geen zin om daarover te discussiëren. Als ik voor de lunch iets haal, let ik vooral op kwaliteit, minder op prijs." Björn: „Uitgaven voor jezelf als kleding en de kosten van onze auto's betalen we ieder van onze eigen rekening." Raimke: „Ik rijd drie keer per week naar Utrecht voor mijn werk en ik ben zo'n 50 euro per week aan benzine kwijt." Björn: „Dat ben ik per maand kwijt." Raimke: „Voor beide auto's hebben we een kinderstoeltje gekocht. Op dat soort kosten waren we niet voorbereid. En niemand heeft ons verteld dat kinderschoenen gigantisch duur zijn. We kopen kinder- kleertjes nieuw, bij de Hema ofH&M. Ook zo'n autostoeltje hoeft niet van een chic merk te zijn. Daarvoor kijken we naar de ANWB-test, welke het best is." Björn: „Toen we nog met zijn tweeën waren, zaten we zeker 'WE WAREN NIET VOORBEREID OP ALLE UITGAVEN VOOR LILO' twee keer per week in de bio scoop." Raimke: „Daar houden we allebei van. Maar Björn is ook dol op filmseries en games, zoals van Star Wars. Ik kan me niet voorstellen dat hij daar geld aan uitgeeft." Björn: „En ik geef graag geld uit aan een televisie. Die mag groot zijn met een hoge beeldkwaliteit. Die mag van mij best 1.300 euro kosten. Jij vindt dat niets." Raimke: „Ik zou niet zo veel geld aan een televisie kunnen uitge ven." Björn: „Dat heb ik met kunst. Ik heb daar niet zo'n kijk op. Zoals het schilderij bij ons in de woon kamer. Dat kostte 350 euro. Ik vind het wel mooi, maar ik zie het verschil niet tussen een schilderij van 200 of 600 euro." Raimke: „Ik heb de gulden middenweg gekozen." Björn: „Prima." <1 magazine 27 Tekst EDITH ANDRIESSE Foto DOLFCANTRIJN Raimke van der Beemt-Groot- huizen (32); animatiefilmmaker, animatiedocent Björn van der Beemt (31); accountant Gezamenlijk netto-inkomen: Raimke: cursus stemacteren Björn: Crosstrainer voor 150 euro. „Paar keer op gestaan, staat nu in de kelder." Raimke: een nieuwe Nissan Micra Björn: Playstation 4 Raimke: E Ook meedoen? Mail naar geldengeluk@ persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 91