Opnieuw bijna cardioloog „Toen we onze verblijfsvergunning in bezit hadden, kregen we een huis in Bar- neveld. Het was fijn om als gezin weer een eigen onderkomen te hebben. We voelden ons vanaf het eerste moment welkom. Iedereen was zo aardig voor ons! Nederlanders zijn gastvrije mensen, dit is een prachtig land. In Syrië woonden we in Daraa, vlakbij de Jordaanse grens. We waren gelukkig, mijn vrouw en ik en onze kinderen Omar en Sham. Mijn vrouw volgde een oplei ding tot gynaecoloog, ik tot cardioloog, mijn jongensdroom. Ik moest weg uit Syrië, omdat ik niet in militaire dienst wilde. Ik ben arts geworden om levens te redden, niet om mensen te doden. Ik wilde naar Nederland, omdat de gezondheidszorg de beste van de wereld is. Het leek dé plaats om mijn opleiding af te maken. In Syrië werkte ik al als basis arts, maar mijn diploma's bleken hier ongeldig. Om aan de slag te kunnen, moest ik aanvullende opleidingen en examens doen. Het ergste vond ik dat ik steeds moest wachten. Wachten op toe stemming, wachten op de start van de opleiding, wachten op het examen, wachten op de uitslag. Frustrerend, want ik wilde me zo graag nuttig maken, iets terugdoen voor dit land. Om de tijd door te komen, heb ik als vrijwilliger getolkt in een ziekenhuis en stage gelopen bij een huisarts. Ik wist dat ik de taal goed moest leren. Nederlands is moeilijk voor Arabieren, maar ik heb heel hard gestudeerd en staatsexamen gedaan, het hoogste niveau. Het kan en moet nog beter. Het niveau van de artsen is ongeveer gelijk aan dat in Syrië. Arts en patiënt gaan wel anders met elkaar om. In Syrië staat de arts op een voetstuk, hier is de patiënt meer diens gelijke. In Syrië staat de behandeling voorop, pas daarna is er aandacht voor het welzijn van de patiënt. In dit land is dat andersom. In januari zijn we naar Groningen verhuisd. Ik ben begonnen als coassistent in het Universitair Medisch Centrum. Ik zie dat als een grote kans. Na negen maanden ben ik erkend basisarts en kan ik me weer specialiseren, als cardioloog. Mijn vrouw leert door voor gynaecoloog. Natuurlijk mis ik mijn familie, maar terug naar Syrië? Nee! Niet voor onszelf en zeker niet voor onze kinderen. Die twee zijn al echte Nederlanders. We zijn dankbaar voor alles wat dit land voor ons heeft gedaan." 41 magazine 25 Volgens Rami al Faouri (31) heeft Nederland de beste gezondheids zorg van de wereld. Reden om na zijn gedwongen vertrek uit Syrië zijn opleiding tot medisch specialist hier af te willen ronden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 89