I'mtheboss „Je moet er als president-directeur diep van zijn overtuigd dat iets op een be paalde manier moet. Wat je zegt, moet recht uit je hart komen." „Er is niets mis met je intuïtie gebruiken in management. Ik ken Sir Richard Bran- son goed (de Britse zakenman die in 1970 bekend werd met platenlabel Virgin Records, red.). Hij is een voorbeeld van iemand die op zijn gevoel afgaat; dat herken ik in hem. Steve Jobs moet net zo'n man zijn geweest." „Ik ben veeleisend. Met de toevoeging dat ik me realiseer dat je nooit iets van men sen moet vragen wat je zelf niet bereid bent te doen. Ik geloof dat leiderschap alles heeft te maken met het voorbeeld geven, het voorbeeld zijn. Pas dan zijn mensen bereid je te volgen. Ik denk dat ik een inspirator was. Daar ga ik niet prat op, het is geen verdienste, het is hoe ik ben." „Ik denk dat degenen die begrip hadden voor wat er destijds moest gebeuren in de meerderheid zijn. Laat me een anekdote vertellen. Als ik in het land ben, bezoek ik de derde zondag van januari altijd het concert van de Philips Harmonie. Heel even heeft het orkest meegedaan met de veranderwoede en heette het Je kunt ook de ratio als basis nemen, en cijfers, analyses. Jobs stond ook bekend als een ex treem moeilijk mens. Was u dat ook? De ene helft van Eindhoven vindt u een held omdat u Philips heeft gered. De andere helft, die toenter tijd is ontslagen, denkt er waar schijnlijk anders over. Op de voor kant van zijn boek 'Die man van Philips' staat Jan Timmer met de hem kenmer kende bretels. „Een bood schap aan oud minister Tineke Netelenbos. Als zij het boek in de etalage ziet liggen, moet ze nog maar eens een keer goed kijken", zegt de oud-topman. Hij refereert aan een akkefietje van een paar jaar geleden. Na zijn pensio nering werd Timmer presi dent-commis saris bij NS. In die hoedanig heid werd hij gehoord als getuige in de parlementaire enquête naar het Fyra-deba- cle, evenals verkeersminis ter Netelenbos, formeel de baas van de Spoorwegen. Onder ede verklaarde zij hoe Timmer haar een bezoek bracht, zijn jasje uit deed en daar onder 'bretels met doodskop pen' droeg. Vol gens de minister maakte hij er 'een state ment' mee dat zij als 'onaange naam' had ervaren. Volgens haar stond Timmers actie symbool voor de slechte verhouding tussen NS en het ministerie. Op verzoek van journalisten snorde me vrouw Timmer de bretels op. Er bleken smileys op te staan. Eerder maakte Jan Timmer wel een statement met zijn bretels. Tijdens de bijeenkomst met zijn top managers waarin hij de grootscheepse reorganisatie aankondigde, droeg hij bretels met daarop de tekst l'm the boss - ik ben de baas. „Om het ijs te breken", zegt hij. magazine 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 75